loader

Vintage güzellik: Plajlarda 1950'ler modası

Favoriye Ekle
Vintage güzellik: Plajlarda 1950'ler modası_1

1950'lerdeki güzellik tüyolarını medyana çıkarma zamanı geldi! Eski fotoğraflardan görüdüğümüz güzel kadınların makyaj stillerini senin için çözdük ve şimdi vintage güzellik sırlarımızı seninle paylaşacağız. 1910 yıllarında başlayan pin-up makyaj stili 1950'lerde altın çağını yaşadı. Sen de cat eye ve kırmızı ruj ikilisini yaz bitmeden plajlara taşımak istiyorsan, bu makyaj tarzını mutlaka denemelisin!

1950'lerin makyajını nasıl uygularım?

Cilt

1950'lerden kalma fotoğraflara baktığımızda öncelikle kusursuz ciltler dikkatimizi çekiyor. Sen de bu görünüm için öncelikle BB krem uygulamalısın. Daha sonra cildinde kapanmayan izlerin varsa kapatıcı yardımıyla bunları kapatmalısın. Göz altların için de kapatıcı uygulamanı tavsiye ediyoruz, böylece göz altı halkalarını gizleyebilirsin. BB krem ve kapatıcı ikilisinden sonra, elmacık kemiklerinin üzerine pembe allığını sürüp vintage makyajın ilk adımını tamamlayabilirsin.

Gözler

1950'lerin en belirgin makyaj tarzlarından biri kuşkusuz cat eye'dır. Sen de cat eye uygulaması için öncelikle göz kapaklarına ten renginde far sürüp, renk farklılığını eşitleyebilirsin. Daha sonra üst kirpik diplerinin ortasından başlayarak ince bir eyeliner çek. Ucunu kuyruk şeklinde bitirerek cat eye makyajını tamamla. Cat eye makyajının en yakın arkadaşı: kalın kaşlardır. Kaşlarını kaş kalemi ile doldurarak kalınlaştırmalısın. Göz makyajıını iki kat su geçirmez maskara kullanarak bitirebilirsin.

Dudaklar

1950 yıllarının makyajını kırmızı ruj sürmeden biterebilir misin? Kesinlikle HAYIR. Kırmızı rujunu uygulamadan önce dudaklarını iyice nemlendirmeni tavsiye ediyoruz. Daha sonra kırmızı dudak kalemi ile dudağını çevrele ve rujunu uygula, işte makyajını bitirdin!

Vintage stil makyajını, eski model saç bantları ve kırmızı çizgili mayo veya bikini takımınla kombinlemeni tavsiye ediyoruz. Yaz bitmeden plajlarda bu görüntünle mutlaka bir selfie çekmelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön