loader

Viral Olan Yeni Fondöten Tekniği: Farklı Fondötenleri Karıştır ve Uygula!

Favoriye Ekle

Teninle birebir uyumlu fondöteni bir türlü bulamıyorsan elindeki ürünlerle fondöten karıştırma tekniğini uygulamaya ne dersin?

Son zamanlarda viral olan yeni bir fondöten tekniği epey bir dikkatimizi çekti. Hemen her makyaj videosunda rastladığımız farklı fondötenleri karıştırma tekniğini senin gibi biz de çok merak ettik. Elimizdeki fondötenleri karıştırarak bu tekniği denedik ve yorumlarımızı seninle paylaşmaya geldik. Makyaj çantan teninle uyumsuz fondötenlerle dolup taşıyorsa ve bizim gibi yeni makyaj tüyolarını keşfetmeye meraklıysan fondötenlerini hazırla! Ten rengimizle uyumlu olmayan fondötenlerin doğal durması için farklı fondötenleri karıştırıp uygulamaya başlıyoruz!

Fondöten Karıştırma Tekniği Nedir?

Fondöten Karıştırma Tekniği Nedir?

Fondöten karıştırma tekniği, birden fazla fondötenin birbiriyle karıştırılarak uygulanmasını ifade ediyor. Bu teknikte aynı renk veya farklı renk tonlarındaki fondötenler karıştırılarak ten rengiyle ve cilt tipiyle daha uyumlu yeni bir fondöten karışımı yaratılması amaçlanıyor.

Fondöten Karıştırma Tekniği Ne İşe Yarar?

Fondöten Karıştırma Tekniği Ne İşe Yarar?

Fondöten karıştırma tekniğiyle ideal fondöten rengini ve yapısını bulabilirsin. Özellikle yazın daha koyu, kışın daha açık renkli fondötenler kullanıyor ve son tüketim tarihine kadar fondötenlerini bitiremiyorsan iki farklı rengi karıştırarak yılın her dönemi kullanabileceğin bir renk oluşturabilirsin. 

Ayrıca farklı fondötenleri karıştırarak yüksek kapatıcı bir fondötene de sahip olabilirsin. Şu an aklında dönüp duran BB krem ile fondöten karıştırılır mı sorunu da yanıtlayım. Mümkün olduğunca aynı tür makyaj malzemelerini karıştırırsan daha dengeli bir sonuç elde edersin.

Editörün Önerisi: Farklı fondötenleri karıştırmak yerine gün boyu kalıcı ve yüksek kapatıcı fondöten arıyorsan Maybelline New York Super Stay Active Wear 30H Fondöten mutlaka denemen gerekenler arasında! Maybelline Super Stay fondöten, cilt kusurlarını gizlerken aynı zamanda ince yapısı sayesinde ağırlık da yaratmıyor.

Fondöten Karıştırma Tekniğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Fondöten Karıştırma Tekniğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

  • Koyu ve açık tonlu fakat aynı özelliklere sahip iki fondöteni karıştırabilirsin. Örneğin; su bazlı fondöten ile yağ içerikli bir fondöten birbirine iyi bir şekilde karışmayabilir.
  • Yüksek kapatıcı fondötenler ağır bir formüle sahip olabiliyor. Bu fondötenleri daha ince yapılı formüllerle karıştırabilirsin.
  • Pudra fondötenleri ve stick fondötenleri karıştırmaya çalışmamalısın. Bu fondötenlerin yapıları uyuşmayacağı için iyi bir sonuç elde edemeyebilirsin.
  • Krem fondötenleri serum fondötenlerle karıştırarak daha hafif yapılı bir ten ürünü elde edebilirsin.
  • Pek çok yanlış fondöten rengi seçiminin ardından nötr alt tonlu bir cilde sahip olduğunu fark ettiysen, sıcak ve soğuk alt tonlu iki fondötenini karıştırabilirsin.

Editörün Önerisi: Cilt alt tonuna uyum sağlayan ve cilde pürüzsüz bir görünüm kazandıran bir fondöten arıyorsan Maybelline New York Fit Me Fondöten kesinlikle denemeye değer. Ekibimizde Maybelline Fit Me fondöten kullananlar, bu fondötenin ince yapılı ve doğal bitişli olmasına bayılıyor.

Farklı Fondötenler Nasıl Karıştırılır?

Farklı Fondötenler Nasıl Karıştırılır?

Farklı fondötenleri fondöten karıştırma paletinde karıştırabileceğin gibi elinin üst kısmında da harmanlayabilirsin. Kullanmak istediğin fondötenleri palete veya elinin üstüne sıktıktan sonra fondöten fırçasıyla karıştırarak eşit tonlu bir fondöten elde etmek son derece kolay!

Editörün Önerisi: Makyaj rutininde parlak fondöten kullanmak istiyorsan C vitamini içeren Maybelline New York Super Stay Skin Tint Fondöten'i öneririz. Bu Maybelline fondöten, cilde doğal ve ışıltılı bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca 24 saate kadar kalıcı formülü sayesinde gün boyu pürüzsüz görünen bir ten makyajı sunuyor.

Uğraşmak İstemeyenlere: Ten Rengine Göre Fondöten Nasıl Seçilir?

Ten Rengine Göre Fondöten Nasıl Seçilir?

Ten rengine göre fondöten seçerken cilt alt tonunu mutlaka hesaba katman gerekiyor. Soğuk alt tonlu olmana rağmen sıcak alt tonlu fondöten seçersen, fondöten ten renginle aynı dahi olsa aynada seni tatmin edecek bir sonuçla karşılaşman zor. Fakat ne yazık ki yanlış fondöten seçimi hepimizin başına geliyor. Kimi zaman mağaza ışıkları, kimi zamansa internet sitelerindeki renk skalası yanıltıcı olabiliyor.

Mümkünse fondöteni kendi teninde denedikten sonra farklı ışıklarda gözlemlemelisin. Fondöten keşfine makyajlı çıktıysan deneme tahtası olarak ellerinin üstünü veya bileklerini değil, boynunu kullanmayı unutma. Elinde ten renginle tam uyum sağlamayan birkaç çeşit fondöten varsa da endişelenmene gerek yok. Çünkü artık yepyeni bir fondöten sürme tekniği biliyorsun!


2023 makyaj trendlerini takip ederek evdeki makyaj malzemelerinle en kapatıcı fondöteni yaratabilirsin! Ya da bunlarla hiç uğraşmayıp ten rengine ve cilt tipine uygun bir fondöten seçerek ten makyajında kolaylığın keyfini sürebilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler