loader

Vücut Makyajı İçin Gereken Tüm Ürünleri Seçtik!

Favoriye Ekle

Vücut makyajı özel günler ve davetlerin kurtarıcısı oluyor. Vücut boyası, vücut simi ve vücut fondöteni gibi makyaj malzemelerinin kullanıldığı vücut makyajı daha güzel ve bakımlı görünmene yardımcı olur. Vücut makyajı abiye kıyafetlerle birlikte yapıldığında vücudu daha ince, fit, orantılı ve parlak gösterebiliyor. Peki vücut makyajı nasıl yapılır? Vücut makyajını hangi ürünlerle yapabileceğini anlatıyoruz. Vücut makyajına uygun makyaj malzemelerini öğrenmek için yazının devamına bekleniyorsun.

Vücut makyajı nedir ve nasıl yapılır?

Vücut makyajı nedir ve nasıl yapılır?

Vücut makyajı, genellikle abiye veya dekoltesi olan kıyafetlerle tercih edilen bir makyaj modelidir. Vücut makyajı sayesinde göğüs, boyun ve omuz bölgesi daha orantılı ve çekici görünebiliyor. Vücut kontür makyajıyla göğüslerini daha dolgun ve dik gösterebilirsin!

Vücut makyajı bacaklara, kollara ve sırt bölgesine de yapılır. Kıyafetinin açıkta bıraktığı her bölgeyi vücut makyajıyla daha fit ve kusursuz gösterebilirsin. Bacaklarındaki kusurları gizleyebilir ve dizlerinin daha düzgün görünmesi için fondöten, aydınlatıcı gibi makyaj malzemeleri kullanabilirsin.

Vücut makyajı yaparken dikkat etmen gereken konu makyaj malzemelerinin kalıcılığıdır. Vücuda uygun makyaj malzemeleri su geçirmez ve dayanıklı olmalılar. Kıyafete bulaşan ve kalıcılığı zayıf olan makyaj malzemeleri seni yarı yolda bırakabilir.

Vücut makyajı için makyaj malzemeleri

Vücut fondöteni

vücut fondöteni

Vücut fondöteni, vücudundaki kusurları gizleyen ve renk eşitliği sağlayan bir üründür. Vücut fondöteni genellikle ince yapılı olur ve kolay uygulanır. Bacak fondöteni kullananlar, bacaklarının daha pürüzsüz göründüğünü söylüyorlar. Bacak fondöteni, bacaktaki lekeleri, batıkları ve çatlakları gizleyebilir. Bacak fondötenleri genellikle sprey formda oluyor. Bacak fondöteni kullanımı çok kolay. Spreyi çalkala ve bacaklarına uzaktan sık. Fondötenin sabitlenmesi için 5 dakika beklemelisin. Sürenin sonunda kıyafetini giymeye hazırsın!

Bize en çok gelen sorulardan biri, yüz fondöteni vücuda uygulanır mı? Yüz fondöteni, yüzdeki lekeleri gizlemek ve renk eşitliğini dengelemek için kullanılır. Yüz fondötenin yapısı, vücuda uygun değildir. Yüz fondöteni boyun bölgesine sürülebilir fakat bacak ve kollara uygulamanı önermeyiz. Zaten yüz fondötenleri daha küçük ambalajlarda satıldığı için tüm vücuda sürmek için yeterli olmayacaktır.

Vücut simi

vücut simi

Vücut makyajı yaparken kullanılan makyaj malzemelerinden biri de vücut simi. Vücut simleri genellikle sprey şişelerde oluyor. Yağlı bir formu olan vücut simleri kolay yayılıyor ve tüm vücudu daha ışıltılı gösteriyor. Vücut simi kullananlar genellikle omuzlar, dizler ve göğüs bölgesi gibi dikkat çeken bölgeler için tercih ediyorlar.

Vücut simi alırken, sim parçalarının küçük olmasına dikkat etmelisin. Büyük simli spreyler vücutta sahte bir görüntü yaratabilir. Minik simler ise vücutta glitter görünümü yaratarak daha çekici bir sonuç bırakırlar. Vücut simini kıyafetini giydikten sonra uygulamalısın.

Vücut parlatıcısı

Vücut parlatıcısı

Vücut spreyi veya vücut parlatıcıları en çok yaz aylarında tercih ediliyor. Vücut makyajı ve kontür yaparken kullanılan bu ürünler, anında vücudu parlatıyor ve kusurları gizliyorla.r

Işıl ışıl görünün vücutlarda illüzyon oluşuyor ve cilt kusurları gizleniyor, bacaklardaki batıklar eskisi gibi belirgin durmuyorlar. Cilt rengine uygun vücut parlatıcısıyla bacaklarını ve kollarını daha pürüzsüz gösterebilirsin. Vücut parlatıcısı alırken iz yapmayan, dayanıklı, kıyafete bulaşmayan spreyleri seçmelisin. Cildi nemlendiren ve daha ışıltılı gösteren vücut parlatıcılarını mutlaka tatil valizine eklemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler