loader

Waterproof maskaralar: Geleneksel maskaralardan farkı ne?

Favoriye Ekle

Kalıcı makyaj konusunda her gün yepyeni bir makyaj malzemesi ile tanışıyoruz! Özellikle suya dayanıklı maskaralar günün her anında bizim için büyük birer kurtarıcı.

Spora, duygusal anlara, en sıcak havalara dayanıklı olan waterproof maskaralar, aynı zamanda tatillerde de denize veya havuza girerken de bizi yarı yolda bırakmıyorlar. Peki suya dayanıklı maskaraların geleneksel maskaralardan farkı ne? En etkili ve en sevilen suya dayanıklı maskaraları ve hayatımızı nasıl kurtardıklarını bu yazımızda seninle paylaşıyoruz!

1. Sporda suya dayanıklı maskaralar

1. Sporda suya dayanıklı maskaralar

Suya dayanıklı maskaralar aktif olduğun günlerde göz makyajının dağılmamasına yardımcı olur. Spor salonundayken de kusursuz görünmek istemen son derece normal. Kendini antrenmanına vermişken ve bolca terlerken, maskaranın akıp akmayacağı endişesini düşünmene gerek yok. Spora giderken suya dayanıklı bir maskara uygulayarak, maskaranın akma derdini aklından çıkarabilirsin.

2. Duygusal bir film izlerken...

2. Duygusal bir film izlerken...

Erkek arkadaşınla romantik bir film izlerken akan bir göz makyajı pek de isteyeceğimiz bir görüntü değil. Bu gibi anların öncesinde de waterproof maskaran imdadına yetişecek! Waterproof maskara sayesinde hem kirpiklerini hacimli gösterebilecek hem de cool havanı bozmamış olacaksın!

3. Yağmurlu havada suya dayanıklı maskaralar

3. Yağmurlu havada suya dayanıklı maskaralar

Yağmurlu günlerde de güzelliğinin garanti altında olması için suya dayanıklı ürünlerden yardım almalısın. Ani bastıran bir yağmura yakalandığında, makyajının akması artık en büyük derdin olmaktan çıkabilir çünkü minik bir hava tahmini sonrası evden çıkmadan suya dayanıklı maskaranı uyguladığında, maskaranın yağmurda akması gibi bir sorunla asla karşılaşmayacaksın!

4. Kalıcılığa ihtiyaç duyduğunda...

4. Kalıcılığa ihtiyaç duyduğunda...

Makyajının uzun süre dayanıklı olmasını istediğin her an suya dayanıklı ürünlere yönelebilirsin. Özellikle mezuniyet ve düğün gibi özel gün makyajlarında kirpiklerindeki hacim etkisinin kalıcı olması için suya dayanıklı maskaraları tercih edebilirsin. Böylece, maskaranın hiçbir şekilde akıp bulaşmayacağına emin olabilirsin.

5. Deniz ve havuzda da kurtarıcın suya dayanıklı maskaralar

5. Deniz ve havuzda da kurtarıcın suya dayanıklı maskaralar

Yaz mevsiminde en büyük heyecanımız, mümkün olan her boşlukta minik bir kaçamak yapmak. O yüzden deniz veya havuz tatilleri için suya dayanıklı maskaralar, tatil valizimize eklediğimiz ilk şeylerden. Denize ve havuza girdiğimizde akmayan bir maskara bizim için olmazsa olmazlardan. 

Suya Dayanıklı Maskarayı Nasıl Uygulamalı?

Suya Dayanıklı Maskarayı Nasıl Uygulamalı?

İşte tam da bu noktada, suya dayanıklı maskaralarla geleneksel maskaraların hiçbir farklı kalmıyor. Klasik maskaranı uyguladığın şekilde, waterproof maskaranı da uygulayabilirsin. Maskarandan en yüksek etkiyi alabilmek için maskara fırçasını kirpik diplerine oturt ve zigzag hareketlerle yukarı doğru çek. Tüm kirpiklerinde hacimli ve yoğun bir etki elde etmek için, maskaranı tüm kirpiklerine eşit şeklilde uyguladığına emin ol.

Suya Dayanıklı Maskara Önerisi

L'Oréal Paris'in Unlimited Very Different Waterproof Maskara

Suya Dayanıklı Maskara Önerisi

Gelelim her duruma dayanıklı, akmayan, bulaşmayan suya dayanıklı maskara önerimize! L'Oréal Paris'in Unlimited Very Different Waterproof Maskara, bugüne kadar deneyebileceğin en iyi waterproof maskaralardan biri.

Çok severek kullandığımız Unlimited Maskara'nın suya dayanıklı versiyonu olan Very Different Waterproof maskara, suya, bulaşmaya ve akmaya dayanıklı bir maskara. İşin en güzel tarafı da ılık su ve pamukla kolayca çıkıyor olması. Tubing maskara özelliğine sahip Unlimited Waterproof maskara, kirpik liftingi etkisi ile bu yaz da elimizden düşüremeyeceğimiz makyaj malzemelerimizden. 

Editörün Önerisi: L'Oréal Paris Unlimited Very Different Waterproof Maskara'yı daha detaylı incelemek istersen, bu makalemize göz atabilirsin.

Lancôme Monsieur Big Waterproof Maskara

Lancome Monsieur Big Waterproof Maskara

Sıcak havadan, yağmurdan, sudan etkilenmeyen en sevdiğimiz bir diğer maskara ise Lancôme Monsieur Big Waterproof Maskara. İlk çıktığı günden beri makyaj gurularının favorisi olan bu maskara, su geçirmez özelliği sayesinde yaz kış demeden makyaj çantamızda olmaya devam ediyor. Yazın sıcaklardan akan ve terlemenin etkisiyle göz altına bulaşan maskaralara hemen veda etmelisin. Monsieur Big Waterproof Maskara, kirpiklerini topaklandırmadan 12 kata kadar hacim sağlıyor, kirpiklerinin daha uzun görünmesine yardımcı oluyor. Hem de bütün bunları gün boyu kalıcılık sağlayarak yapıyor!

Monsieur Big Waterproof maskarayı gün boyu su testine tutup ne kadar kalıcı olduğunu gördük. Bu büyük makyaj testinin sonuçlarını görmek istersen seni bu makalemize alalım.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Lancôme Hypnôse Drama Waterproof Maskara

Lancôme Hypnôse Drama Waterproof Maskara

Şimdi sana öyle bir maskara anlatacağız ki hem günlük makyajında hem de gece makyajında güvenle kullanabileceksin! Kalıcılığından şüphe duymadığın, suda akmayan ve göz altına bulaşmayan maskara için sana Lancôme Hypnôse Drama Waterproof'u öneririz. Bu maskarayı bu kadar özel kılan detayı ise ikonik fırçası! Konveks yapıda, yani dışbükey şeklindeki bu fırça, göz ve kirpik çizgisine mükemmel bir şekilde oturuyor ve kirpiklerini dipten kavrayarak uçlarına doğru hacim kazandırıyor.

Maskara fırçasını kirpiklerinin dibine yerleştir ve kirpik uçlarına doğru maskarayı hafif sağa ve sola yönlendirerek uygula. Tek katta bile kirpiklerinin şekillendiğini ve hacim kazandığını göreceksin. Hypnôse Drama fırçası, en kısa kirpikleri bile kavradığı için her kirpik tipinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkarıyor. Sen de kısa ve cılız kirpiklerine su geçirmez maskara arıyorsan artık hangi ürünü alman gerektiğini biliyorsun.

L'Oréal Paris Air Volume Mega Easy Waterproof Maskara

L'Oréal Paris Air Volume Mega Easy Waterproof Maskara

Kirpiklerine mega hacim verecek, hem de terleyince veya denize / havuza girdiğinde çıkmayacak bir suya dayanıklı maskara arıyorsan, L'Oréal Paris Air Volume Mega Easy Waterproof Maskara'yı mutlaka denemelisin.

Air Volume Mega Waterproof Maskara, çift taraflı kıl fırçası ile tüm kirpiklere eşit şekilde ulaşarak resmen kirpikleri uçuracak derecede bir hacim veriyor. Hava kadar hafif köpüksü krem formülü, kirpiklere öyle bir hacim veriyor ki, uyguladıktan sonra aynaya baktığında kirpiklerinin bu kadar volümlü görünmesine şaşıracaksın. En iyi kısmı ise kat kat uygulasan bile kirpiklerde asla ağırlık yaratmıyor. Suya, bulaşmaya ve terlemeye dayanıklı formülü seni gün içinde yarı yolda bırakmayacağı gibi, ılık suyla da kolayca temizleniyor. Suya dayanıklı bir maskaradan başka ne isteyebiliriz ki!

Mega hacim, hassas gözlere uygun, denize girsen bile akmayan mükemmel bir formüle sahip L'Oréal Paris Air Volume Mega Easy Waterproof Maskara, bugüne kadar denediğimiz en iyi suya dayanıklı maskaralardan biri!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler