loader

Yağlanan göz kapağına elveda! Kalıcı göz makyajının 4 sırrı

Favoriye Ekle

Cildin yağlı da olsa, normal de olsa göz kapaklarının yağlanmasından dolayı makyajının bütün gün sabit kalmasını sağlamak bir mücadele gerektiriyor! Göz kapağının katlanma bölgesinde biriken far görünümünü tabii ki hiç birimiz istemiyoruz, bu yüzden de yağlanan göz kapaklarına savaş açtık. Bu yazımızda da kalıcı göz makyajının sırlarını anlatıyoruz.

1.Cilt bakım rutinini değiştir

yağlı cilt bakım rutini

Yağlı veya karma cilde sahipsen, göz kapaklarının yağlanma ihtimali daha yüksek. Hatta kuru ve normal ciltlerin bile zaman zaman göz kapakları yağlanabiliyor. Bu yüzden, makyaja başlamadan önce cildindeki fazla yağı arındırırsan, göz kapaklarının yağlanma ihtimalini en aza indirebilirsin. Biz genellikle makyaja başlamadan önce yüzümüzü micellar su ile temizliyoruz. Micellar suların kiri ve fazla yağı mıknatıs gibi çekme özellikleri sayesinde göz kapaklarımız yağlanmıyor ve göz makyajımız çok daha kalıcı oluyor. Önerimiz ise Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu.

2.Krem farları tercih et

krem farlar kullan

Göz makyajında krem far kullanmak, göz kapağın yağlandığında çizgilere dolmasına engel olacak. Krem ve kalem farlar uygulandıktan sonra sabitlendikleri için gün içerisinde dağılmıyorlar ve çizgilere dolmuyorlar. Bu yüzden de göz kapaklarının yağlanması bir sorun olmaktan çıkıyor. Maybelline Color Tattoo krem farlar, sabitlendikten sonra 24 saate kadar kalıcılar ve asla katlanma bölgesinde birikme yapmıyorlar.

3.Göz makyajını sabitle

göz makyajını sabitle

Göz makyajını pratik bir şekilde sabitlemek için krem ve toz farları bir arada kullanabilirsin. İlk adımda baz olarak krem far uygulayıp daha sonra üzerine toz far uygulayarak göz makyajını sabitleyebilirsin. Bu sayede göz makyajın gün boyu bir yere kıpırdamaz ve çizgilerde birikme yapmaz. Far paleti önerimiz ise, içerdiği nude tonlarla sabitleme işini kolaylaştıracak Maybelline Nudes of New York far paletini deneyebilirsin. Her stildeki ve tondaki göz makyajın için uygun sabitleme rengini bulabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

4.Kapatıcı ile transparan pudra kullan

göz makyajını transparan pudra ile sabitle

 

Göz makyajında far kullanmayacağın zamanlarda, tek renk görünmesini sağlamak için kapatıcı uyguluyor olabilirsin. Kapatıcılar genellikle çizgilere dolma eğiliminde oldukları için göz kapağının olduğundan daha yağlı görünmesine neden olabilir. Bu yüzden, göz kapaklarına kapatıcı uyguladıktan sonra transparan pudra ile sabitlersen, çizgilere dolmayacak ve gün boyu sabit kalacaktır. Transparan pudra önerimiz ise Maybelline Fit Me transparan pudra, cilt tonuna ve dokusuna uyum sağlayarak parlamayı kontrol altına alır

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler