loader

Yağlı bir cildin varsa bu 5 makyaj malzemesini mutlaka edinmelisin

Favoriye Ekle

Yağlı ciltler için en iyi 5 makyaj malzemesini bir araya getirdik! Artık parlama derdine son!

Eğer yağlı bir cildin varsa, kalıcı bir makyaja sahip olmak zorlayıcı olabilir. Sabah yaptığın kusursuz makyajın gün boyu yüzünde kalabilmesi ve cildinin parlamaması için bazı önlemler alman gerekir. İyi haber şu ki, parlama kontrolü yapan fondötenden, sabitleyici pudraya; güzellik departmanlarında yağlı ciltlere uygun bir sürü makyaj malzemesi var. 

Makyaj çantana atacağın yağlı ciltler için makyaj malzemeleri ile cildinin parlaması sorun olmaktan çıkacak! İşte karşında yağlı ciltlilerin kullanması gereken 5 makyaj malzemesi!

1. Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli

Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli

Yağlı ciltlerin en büyük problemlerinin başında ciltlerinin parlaması geliyor. Gün içerisinde yağlanmaya başlayan ciltte, özellikle T bölgesinde parlama artıyor. Bir de üzerine fondöten bu bölgelerde parça parça durmaya başlıyor. Bunun önüne geçmek için makyaja başlamadan önce cildini iyi bir şekilde fazla yağdan arındırmalısın. Yağlı ciltlere uygun bir yüz temizleme jeli uygulayarak cildindeki fazla yağı dengeleyebilirsin.

2. Matlaştırıcı makyaj bazı

2. Matlaştırıcı makyaj bazı

Fondöten adımından önce ise matlaştırıcı bir makyaj bazı ile gün boyu cildindeki yağlanmayı kontrol altına alabilirsin. Maybelline Fit Me Matte & Poreless Matlaştırıcı Makyaj Bazı, yağlı ciltlerde en iyi sonuç veren makyaj bazlarından biri. Bu makyaj bazının formülünde bulunan kil, ciltte yağlanma kontrolü yaparak gün içerisinde parlamasına engel oluyor.

Yağlı ciltlerde fondöten, kalıcılığını çok daha hızlı kaybettiği için makyajın cildine tutunmasını sağladığı için bu baz resmen hayatımızı kurtardı! Normalden yağlıya ciltler için uygun olan Fit Me Matte & Poreless Makyaj Bazı, SPF 20 ile de cildi güneşin zararlı ektilerinden korumaya yardımcı oluyor.

3. Sağlıklı-Mat bitişli fondöten

Sağlıklı-Mat bitişli fondöten

"Yağlı ciltler hangi fondöteni kullanmalı?" en çok sorulan sorulardan biri! Yağlı cildinde kullanacağın fondötenin hem parlamayı kontrol altına almalı hem de sağlıklı-mat bir bitiş vermeli. L'Oréal Paris Infaillible 24H Matte Cover Fondöten, yüksek kapatıcılığa sahip, sağlıklı-mat bitişli ve yüzde ağırlık yaratmayan bir fondöten. Yağlı ciltler için son derece uygun olan bu fondöten, özel pudra içerikli formülüyle cildinin 24 saate kadar parlamasını ve yağlanmasını kontrol altına alıyor. Serum içeriği sayesinde cilde sağlıklı ve kusursuz bir görünüm vererek ciltte son derece doğal bir bitiş yaratıyor. Yüksek kapatıcı ve mat olmasına rağmen, hafif formülüyle ciltte ağırlık yaratmadığı için gün boyu konforlu bir kullanım sağlıyor.

Yağlı ciltlerin önemli bir sorunu da gözenek problemi. Cilttki yağ oranı arttıkça gözenekler genişlemeye başlıyor, üzerine fondöten uygulandığında da bu gözenekler daha belirgin bir hale geliyor. Bunun önüne geçmek için Maybelline Fit Me Matte & Poreless Fondöten'i gözümüz kapalı önerebiliriz.

Kil içeren formülü ile yağlı ciltlere uygun olan bu fondöten, cildin gün içerisinde parlamasını engellerken, aynı zamanda özel formülü ile gözenek görünümünü de gizlemeye yardımcı oluyor. Hem çok hafif ve ince yapılı olduğu için çok kolay dağılıyor, ağırlık yaratmıyor hem de pudra pudra görünmeden doğal-mat bir bitiş sağlıyor. Maybelline Fit Me Fondöten renklerini öğrenmek için bu makalemize göz atabilirsin.

4. Transparan pudra ile makyajını sabitle

4. Transparan pudra ile makyajını sabitle

Gelelim makyaj dünyasının kahramanlarına: Sabitleyici pudralar! Transparan pudranı az miktarda dahi uyguladığında, makyajının gün boyu kalıcı olmasını sağlarsın. Eğer yağlı bir cildin varsa gün ortasında makyajın kalıcılığını kaybetmeye başlayabilir, bunu önlemek için pudranı çantana at ve yüzünün parlamaya başladığını hissettiğin anda T bölgesine uygula.

Maybelline Fit Me Transparan Pudra, perlit minerali içeren formülü ile gözenekleri gizleme ve parlamayı kontrol altına alma özelliğine sahip. İncecik yapısı ile ciltte asla ağırlık yaratmayan, renk değişimine neden olmayan bu transparan pudra, aynı zamanda cildin mat görünmesini de sağlıyor. O kadar yumuşak ki uyguladıktan sonra cilt kadife gibi oluyor. Eğer yağlı bir cilde sahipsen ve iyi bir transparan pudra önerisi arıyorsan, Maybelline Fit Me 90 Transparan'ı gözümüz kapalı önerebiliriz.

5. Makyaj sabitleyici sprey ile tamamla

5. Makyaj sabitleyici sprey ile tamamla

Makyajının gün içinde yüzünde sabit kalması ve mat görünmesi için makyaj sabitleme spreylerinin etkisi büyük. Makyajının son adımında makyaj sabitleme spreyi uygulamak, yağlı ciltlerin atlamaması gereken bir adım. Maybelline Lasting Fix Makyaj Sabitleme Spreyi özel formülü sayesinde hem makyajının kalıcılığını 16 saate kadar çıkarıyor, hem de parlamayı kontrol altına alarak bütün gün cildinin mat kalmasını sağlıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler