loader

Yağlı bir cildin varsa bu 5 makyaj malzemesini mutlaka edinmelisin

Favoriye Ekle

Yağlı ciltler için en iyi 5 makyaj malzemesini bir araya getirdik! Artık parlama derdine son!

Eğer yağlı bir cildin varsa, kalıcı bir makyaja sahip olmak zorlayıcı olabilir. Sabah yaptığın kusursuz makyajın gün boyu yüzünde kalabilmesi ve cildinin parlamaması için bazı önlemler alman gerekir. İyi haber şu ki, mat bitişli fondötenden, sabitleyici pudraya; güzellik departmanlarında yağlı ciltlere uygun bir sürü makyaj malzemesi var. Makyaj çantana atacağın stratejik makyaj malzemeleri ile yağlı cildin sorun olmaktan çıkacak. İşte karşında yağlı ciltlilerin kullanması gereken 5 makyaj malzemesi!

1. Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli

Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli

Yağlı ciltlerin en büyük problemlerinin başında ciltlerinin parlaması geliyor. Gün içerisinde yağlanmaya başlayan ciltte, özellikle T bölgesinde parlama artıyor. Bir de üzerine fondöten bu bölgelerde parça parça durmaya başlıyor. Bunun önüne geçmek için makyaja başlamadan önce cildini iyi bir şekilde fazla yağdan arındırmalısın. Yağlı ciltlere uygun bir yüz temizleme jeli uygulayarak cildindeki fazla yağı dengeleyebilirsin.

2. Matlaştırıcı makyaj bazı

L'Oréal Paris Infaillible Matlaştırıcı Makyaj BazıFondöten adımından önce ise matlaştırıcı bir makyaj bazı ile gün boyu cildindeki yağlanmayı kontrol altına alabilirsin. L'Oréal Paris Infaillible Matlaştırıcı Makyaj Bazı, yağlı ciltlerde en iyi sonuç veren makyaj bazlarından biri. Bu bazın içerisindeki matlaştırıcı parçacıklar, ciltteki yağlanmayı gün boyu kontrol altına alıyor, ışıltıyı nötrleyerek parlamasını engelliyor ve makyajın kalıcılığını artırıyor.

3. Sağlıklı-Mat bitişli fondöten

L'Oréal Paris Infaillible 24 Matte Cover Fondöten

"Yağlı ciltler hangi fondöteni kullanmalı?" en çok sorulan sorulardan biri! Yağlı cildinde kullanacağın fondötenin hem parlamayı kontrol altına almalı hem de sağlıklı-mat bir bitiş vermeli. L'Oréal Paris Infaillible 24H Matte Cover Fondöten, yüksek kapatıcılığa sahip, sağlıklı-mat bitişli ve yüzde ağırlık yaratmayan bir fondöten. Yağlı ciltler için son derece uygun olan bu fondöten, özel pudra içerikli formülüyle cildinin 24 saate kadar parlamasını ve yağlanmasını kontrol altına alıyor. Serum içeriği sayesinde cilde sağlıklı ve kusursuz bir görünüm vererek ciltte son derece doğal bir bitiş yaratıyor. Yüksek kapatıcı ve mat olmasına rağmen, hafif formülüyle ciltte ağırlık yaratmadığı için gün boyu konforlu bir kullanım sağlıyor.


4. Transparan pudra

Transparan pudra

Gelelim makyaj dünyasının kahramanlarına: Sabitleyici pudralar! Transparan pudranı az miktarda dahi uyguladığında, makyajının gün boyu kalıcı olmasını sağlarsın. Eğer yağlı bir cildin varsa gün ortasında makyajın kalıcılığını kaybetmeye başlayabilir, bunu önlemek için pudranı çantana at ve yüzünün parlamaya başladığını hissettiğin anda T bölgesine uygula.

5. Makyaj sabitleyici sprey

L'Oréal Paris Infaillible Magic Setting Sprey

Makyajının gün içinde yüzünde sabit kalması ve mat görünmesi için makyaj sabitleme spreylerinin etkisi büyük. Makyajının son adımında makyaj sabitleme spreyi uygulamak, yağlı ciltlerin atlamaması gereken bir adım. L'Oréal Paris Infaillible Magic Setting Sprey, özel formülü sayesinde hem makyajının kalıcılığını tüm güne çıkarıyor, hem de parlamayı kontrol altına alarak bütün gün cildinin mat kalmasını sağlıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön