loader

Yağlı cildimizi sevmek için 3 neden!

Favoriye Ekle

Yağlı ciltten çok çektiğimiz doğrudur. Makyajımız kısa sürede parlar, kuru ciltlilere göre çok sivilcemiz vardır. Evet, ama yağlı cilde sahip olmanın avantajları da vardır. Her zaman söylendiğimiz cilt tipimizle barışma zamanı geldi. Şimdi bütün onyargıları bırakın ve yağlı cildinizi sevmeye başlayın.

Yağlı cilde sahip olmanın avantajları

E vitamini deposu

Yağlı ciltlerde, kuru ciltlere nazaran daha çok E vitamin vardır. Peki, E vitamini ne işe yarar? E vitamini, cildimiz için doğan antioksidan görevi görür. Böylece cildimizin kırışmasını geciktirir ve cildimizi çevresel faktörlerden korur. Bu da demek oluyor ki gençliğin sırrı yağlı ciltte!

Yumuşacık bir cilt

Yağlı ciltler, adeta doğal nemlendiriye sahiptirler. Cildinizi sürekli nemlendirmek zorunda hissetmezsin, sadece sabah ve akşam süreceğin yağsız nemlendirici senin için yeterli olacaktır. Cildin zaten yağlı diye, nemlendirici kullanmayı bırakmamalısın! Özellikle, sivilce kremi gibi cilt kurutan kremler kullanıyorsan, nemlendiricini çantandan çıkarmanı tavsiye etmiyoruz. Evet, yağlı ciltler sivilceye daha yatkındırlar fakat bu bir problem değildir. Doğru bir temizlik rutini ve doğru ürünle sivilcelerinden kurtulmak mümkün. Yağlı ciltlere bakım önerilerine mutlaka bakmalısın.

Doğal ışıltı

Yağlı ciltlerin, doğal parlaklıkları kuru ciltlileri her zaman kıskandırır. Kendiliğinden parlayan ciltler, makjasız dahi olsan sana ışıltılı bir ifade katar. Eğer sen bu parlamayı kontrol altına almak istersen, güzellik marketlerinde satılan, yağ emici mendillerden satın alabilirsin ama bizim tavsiyemiz, doğal ışıltılı teninin tadını çıkarmandan yana!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler