loader

Yağlı ciltler için en iyi fondötenleri açıklıyoruz!

Favoriye Ekle

Uyanır uyanmaz ayna karşısına geçiyorsun, dakikalarca makyajınla uğraşıyorsun, nemlendiriciyi es geçiyor transparan pudrana bulanıyorsun ama voila daha bir saat geçmeden yüzün güneşten daha parlak bir hal aldı bile! Bu hikaye sana da denk geliyor mu? Belki de sorun cildinde değil de, yanlış ürün seçiminde yatıyordur. 

Günün ilk saatlerinde yağlanmaya başlayan 

T bölgesiyle

 nasıl başa çıkacağını şaşıranlar kulübe hoş geldiniz!  Yağlı ciltlere özel fondöten tercihleri ve yağlı ciltler için bakım önerileri ile bu problemi kökten çözmeye kararlıyız! 

T bölgesi de ne demek?

Yağlı ciltler için en iyi fondötenleri açıklıyoruz!_1

Kaynak: Woman Daily Magazine

Yüzünün genellikle daha fazla yağ bezlerine sahip olan, alın, burun ve çene bölgesi gün içinde yağlanmaya daha fazla meyilleniyor. Bizim de gün içinde aslında yağ emici kağıtlarımızı bastırıp bastırıp gezdiğimiz, sorunlu bölgemiz tam da burası. Sorunun ne olduğunu bulursak, çözüm daha da basit olacak. Fondöten seçimine geçmeden önce sana bir iki önerimiz daha olacak. 

Yağlı ciltler için nemlendirici, uygulamak kafa karıştırıcı bir durum olabilir ancak nemlendirici adımını asla atlamamalısın. Nedeni, cildin nemsiz kalırsa daha fazla yağ üretmeye çalışacaktır.  Bu da en son istediğimiz şey, değil mi? Cildini mutlaka temizle, tonikle arındır ve uygun nemlendiricini sür. Matlaştırıcı bazını  dacildine uyguladıysan, yağlı cildine uygun fondöteni seçmek için rehberimize göz atabilirsin. 

Yağsız fondötenler

Kaynak: Pinterest

Cildin zaten fazlasıyla yağ üretiyor, bu nedenle cildine bir iyilik yap ve yağ bazlı olmayan bir ten makyajı ürünü tercih et. Gerekli cilt bakım adımlarını takiben, yağ içermeyen fondötenini noktalar halinde yüzüne uygula ve temiz bir makyaj fırçasıyla dağıt. Cildinin yağ üretimine geçmemesi için parmaklarını kullanmamanı tavsiye ediyoruz. Ancak fırçanın temiz olması da son derece önemli. 

Pudra fondötenler

Kaynak: Pinterest

Pudra ürünler, cildindeki yağı anında emip, kusursuz bir ten makyajı sunabiliyor.  Ancak yanlış uygulandığındaki o "cakey" denen kuru ve yağay ten görünümü için pudralardan genellikle korkup kaçıyoruz. Doğru ürünü seçebilmek için mutlaka gün ışığında renginini test etmelisin ve iyice yağı emebilmesi için bir iki dakika kadar beklemelisin. 

Likit-Pudra fondötenler

Kaynak: Pinterest

Hem likitin nemlendirici etkisini (evet, bahsettiğimiz gibi yağlı ciltlerin de neme ihtiyacı var) hem de pudranın matlaştırıcı özelliğini bir arada istesek? Cevabımız kesinlikle likit-pudra fondötenler olur.  Yok gibi bir makyaj için de ihtiyacın olan ürün bu. Çünkü hafif formülü sayesinde makyaj yaptığını sen bile unutacaksın! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler