loader

Yağlı ve Sivilceli Ciltler İçin Öneriler: Vichy Normaderm Phytosolution Serisi

Favoriye Ekle

Yağlı ve sivilceli ciltler için arındırıcı, fazla yağı dengeleyici, nemlendirici ve temizleyici harika bir seri ile tanıştık: Vichy Normaderm Phytosolution serisi!

Yağlı ve akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen, mutlaka ama mutlaka cildine uygun bir cilt bakımı rutini oluşturmalısın. Cildindeki fazla yağı dengeleyecek, nemsiz kalmasına engel olacak, sivilcelerin azalmasına yardımcı olacak ve arındıracak cilt bakım ürünleriyle rahat bir nefes alabilirsin. Vichy’nin Normaderm Phytosolution serisi ise hava kirliliği, hormonal değişiklikler, dengesiz beslenme, stres ve diğer çevresel faktörler sebebiyle oluşan yetişkin akneleri ile savaşan bir cilt bakım serisi.

Yetişkin aknesi neden olur?

Yetişkin aknesi neden olur?

Yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltlerde, çevresel faktörler, stres, hormonal değişiklikler ve yaşam tarzı sebebiyle sivilceler oluşabilir. Vücudun altında bulunduğu stresli ortam ve değişiklikleri nötrlemek üzere verdiği tepki üzerine cilt daha fazla yağ üretebilir. Eğer cildin de akneye eğilimliyse, aynaya baktığında seni yeni sivilceler karşılayabilir. İşte buna yetişkin aknesi adı veriliyor.

Dengesiz beslenme, uykusuzluk, alkol ve sigara tüketimi gibi yaşam tarzı, regl dönemi, hamilelik ve doğum sonrası olan hormonal değişiklikler, hava kirliliği, hava değişimi, iklim, sıcaklık, sık seyahat etmek gibi çevrese faktörler ve iş hayatının yoğunluğu, metropol hayatı gibi psikolojik stres faktörleri akneye sebep olabilir. Eğer senin de cildin bu dış faktörlere sivilce ile karşılık veriyorsa, mutlaka ama mutlaka akneye yönelik bir cilt bakımı tercih etmelisin.

Vichy Normaderm Phytosolution Serisi

Vichy Normaderm Phytosolution Serisi
Yağlı ve sivilceli bir cilde sahipsen, yapabileceğin en iyi şey cildinindeki sebumu yani fazla yağı dengelemek olacaktır. Cildindeki yağın fazlasını arındırıp, düzenli bir şekilde nemlendirdiğinde cildin dengelenecek, sürekli yağ üretmekten vazgeçecek ve sen de böylece rahat bir nefes almış olacaksın.

Cildini fazla yağdan arındırmak için yağlı ciltlere yönelik bir yüz temizleyicisi kullanmalı ve sonrasında da iyi bir şekilde nemlendirmelisin. Vichy Normaderm Phytosolution Serisi’ndeki nemlendirici günlük bakım kremi ve arındırıcı yüz temizleme jeli, yağlı ve sivilceli cildine iyi gelecek iki kahraman! Bu iki üründe de cilde mucizevi etkisi olan Vichy Mineralli Termal Su bulunuyor.

Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi

Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi

Yağlı ve akneye eğilim gösteren cildini nemlendirmek için Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi en iyi seçeneklerden biri. Çift etkili bu nemlendirici, doğal içerikleriyle cildini hem nemlendiriyor hem de cilt problemlerini azaltıyor.

Wintergreen bitki yapraklarından elde edilen doğal kaynaklı salisilik asit ile cilt kusurlarını düzeltmeyi hedefliyor. Doğal kaynaklı hyalüronik asit ile de cildi 24 saate kadar nemlendiriyor. Bir probiyotik türevi olan Bifidus ile de cilt bariyerini güçlendiriyor ve nemi artırıyor.

Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi’ni düzenli olarak kullandığında, cildinin çok daha nemli olduğunu, siyah nokta, leke ve sivilcelerinin azaldığını göreceksin.

Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli

Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli

Cildindeki fazla yağla, dolayısıyla da sivilcelerle baş edebilmek için, yağı arındırman son derece önemli. Bunun için, cildinin pH oranını bozmadan fazla yağı arındıracak Vichy Normaderm Phytosolution Yüz Temizleme Jeli’ni kullanabilirsin.

Çinko, bakır ve probiyotiklerle zenginleştirilmiş formülü ile, bu yüz yıkama jelini ilk kullandığın andan itibaren 7 saat sonra cildindeki fazla yağın yok olduğunu görebilirsin. Sabah ve akşam bu jel ile yüzünü yıkadığında, gün boyu mat ve arınmış bir cilde sahip olacaksın. Cildindeki fazla yağ, kir ve makyaj kalıntılarını arındıracağı için de gözeneklerin giderek daha da küçülecek.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/