loader

Yanlış yapıyorsun: Yaşlı gösteren 5 makyaj hatası

Favoriye Ekle
Yanlış yapıyorsun: Yaşlı gösteren 5 makyaj hatası

Makyaj, kadınların hayatında önemli bir yere sahip. Güzelliği ön plana çıkarmak ve kusurları kapatmak için yaptığımız bu uygulama, ne yazık ki bazen amacından sapabiliyor! Sen de güzelleşeceğim derken yaşını büyütüyor olabilir misin?

Cevabı öğrenmek için 5 maddelik listemize göz at.

1) Çerçeveli dudaklar

Dudak renginden daha koyu tonda bir dudak kalemi çekmek, 80'lerin modası olarak tarihin tozlu sayfalarına gömülmeli! Aksi takdirde olduğundan 10 yaş daha yaşlı görünebilir ve eski pop şarkıcılarını andırabilirsin!

2) Kırmızı ve siyahın uyumsuzluğu

Kırmızı rujun doğru tonu, tek başına ya da ince bir siyah eyelinerla kullanıldığında harikalar yaratır. Ancak yoğun siyah göz makyajıyla birlikte kullanıldığında, çok abartılı bir görünüme neden olarak yaşı en az 5 yaş büyütür. Bu yüzden yoğun dumanlı makyajla kırmızı ruju kullanmak yerine, açık tonlara yönelmelisin.

3) Fondöten deryası

İnce çizgiler oluştuğunda ve güneş lekeleri çoğaldığında, çoğumuz fondöten kullanımını artırırız. Ne yazık ki aşırı fondöten kullanımı, kusurları saklamak yerine dikkati onların üzerine çeker. Dozu kaçan fondöten boşlukların arasına girer ve kırışıklıkları daha belirgin gösterir. Ayrıca cilt yüzeyinde fazladan bir kat oluşturarak ağır bir görünüme neden olur. Pürüzsüz bir görünüm için, öncelikle cildini iyi nemlendirerek, fondöteni ince bir kat halinde iyice yayarak uygulaman yeterlidir. Eğer seni çok rahatsız eden kusurların varsa, kapatıcıyı yalnızca kusurlu bölgelerine uygula ve ince bir kat halinde pudra sür.

4) Yanlış pudra seçimi

Cildin yağını dengeleyerek ten makyajını kusursuzlaştırmak kullanılan pudra, cilt tipine uygun değilse, fazla kuru bir görünüm yaratabilir veya işe yaramayabilir. Aynı şekilde pudrayı fazla kaçırırsan, cildin nemini kaybederek kuru bir görünüme yol açar. Bu da kırışıklıkları belirginleştirir. Bu yüzden ten tipine uygun pudrayı seçmeli, aşırı kullanımdan kaçınmalısın. Cildine uygun pudrayı nasıl seçeceğini öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

5) Akan maskara izleri

Maskaralar, bir makyaj çantasının baş tacı! Ancak sık maskara kullanımı, bir şartı da beraberinde getiriyor: Göz makyajı temizliğine dikkat etmek... Yeterince temizlenmemiş maskara, uyku esnasında akarak göz altlarına dağılır. Bu da göz altlarının morarmış gibi görünmesine sebep olur. Aynı zamanda, uzun vadede göz altlarının erken kırışmasına da yol açar. Yorgun ve yaşlı bir görünümden kaçınmak ve göz altlarını korumak için, maskaranı hafif yağlı formüllü bir temizleyiciyle düzenli olarak çıkarmalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön