loader

Yaşlanmaya neden olan alışkanlıklarını durdur!

Favoriye Ekle
Yaşlanmaya neden olan alışkanlıklarını durdur!

Günlük rutinimzdeki bazı alışkanlarımızın, yaşlanma sürecimizi hızlandırdığını biliyor muydun? Aslında çok basit görünen, belki de hergün yaptığımız bazı hareketlerimiz, hem cildimiz için hem de vücudumuz için oldukça zararlı. Gelin, 2016 yılı için yepyeni bir sayfa açalım ve bu alışkanlarımızdan vazgeçelim! Ne dersin?

Makyajını çıkarmadan uyumak

Geceleri eve geç geldiğinde, sen de tembellik yapıp makyajıyla uyuyanlardan mısın? Kendine yapabileceğin en zararlı şeylerden biri, makyajını çıkarmadan uyumaktır. Gece boyunca gözeneklerde biriken kir ve yağdan dolayı cildinde sivilceler çıkabilir daha da kötüsü, cildin erken yaşlanmaya daha yatkın olur.

Ürün önerisi:

Loreal Paris Üç Etkili Temizleme Sütü

Nemlendirici kullanmamak

Nem, cildin en büyük ihtiyaçlarından biridir. Hem gündüz hem de gece mutlaka nemlendirici kullanmanı tavsiye ediyoruz. Makyajını temizledikten sonra, cilt tipine uygun nemlendiricini cildinin ortasından başlayarak kenarlara doğru yay.

Ürün önerisi:

Garnier Nem Dengesi Besleyici Balsam-Karma/Yağlı

Sadece tatilde güneş kremi kullanmak

Güneş kremini sadece yazın değil, her mevsim kullanmalısın. Yazın yüksek faktörlü kremler tercih ederken, kış mevsiminde daha az faktörlü güneş kremleri kullanabilirsin. Yaşlanmanın en önemli sebeplerinden biri ultraviyole ışınlarına maruz kalmaktır. Cildini bu ışınlardan korumak, yaşlanmanı geciktirecektir.

Ürün önerisi:

Garnier Ambre Solaire On The Go Yüksek Koruma 30

Yeterli su içmemek

Az su içen kadınların ciltlerinin daha kuru ve haliyle daha fazla kırışıklık olduğu, herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Günde en az 4 büyük bardak su içmelisin. 2016 yılında kendine verebileceğin en güzel hediyelerden biri, bol bol su içip, cildine iyi bakmaktır.

Düzenli cilt bakımı yapmamak

Makyajını uyumadan önce çıkarmak, nemlendirici sürmek cilt bakımının önemli parçalarıdır ama asla yeterli değildir. Başarılı bir cilt bakımı için, haftada bir gözeneklerine dolan yağı ve kiri peeling yöntemi ile temizlemelisin. Bunun için kullanacağın jel formundaki peelingler ile gözeneklerini temizleyip, cildinin pürüzsüz bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.

Ürün önerisi:

Garnier Saf & Temiz Derinlemesine Arındırıcı Peeling

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön