loader

Yaşlanmayı Yavaşlat: Probiyotiğin Cilde Faydası Nedir?

Favoriye Ekle

Cilt bakımında probiyotiklerin faydasının biliyor musun? Sindirim sistemine bu kadar faydalı olan bu sağlıklı bakteriler, cilt bakımında da mucizeler yaratıyor. İşte cilt bakımında probiyotiğin faydaları!

Sağlıklı bakteriler olan probiyotikler özellikle sindirim sistemi için son derece faydalılar. Mikro floralarda var olan iyi/kötü bakteri dengesini koruyan ve güçlendiren probiyotikler madem ki bu kadar yararlılar, neden cilt bakımında da mucize yaratmasınlar? Cildin de kendine has bir mikro florası olduğunu düşünürsek, negatif etkisi olacak bakterileri dengelemek, cilt bariyerini güçlendirmek, yaşlanma belirtileriyle savaşmak ve cildin nemini korumasını sağlamak için probiyotiklerin etkisinden yararlanmak çok akıllıca!

Probiyotiğin cilde faydası nedir?

Probiyotiğin cilde faydası nedir?

Photo Credit: TheTrueSpoon

Evde yapılan yoğurt maskelerinin ne kadar popüler olduğunu bilirsin. İşte bunun sebebi, yoğurdun içinde var olan probiyotikler. Tıpkı içten vücuda fayda sağladığı gibi, cilde uygulandığında da harika sonuçlar veriyor. Probiyotik ve türevleri, cildin bariyerini güçlendiriyor, yaşlanma etkilerini azaltıyor, cildi dengeliyor ve cilt problemlerine çözüm sunuyor.

Cilt üzerindeki florada iyi ve kötü bakteriler denge içinde bir arada yer alıyorlar. Çevresel faktörler, UV ışınları, stres, pH dengesini bozabilecek cilt bakım ürünleri, hava kirliliği, hormonlar ve çevresel faktörler bu bakteri dengesinin bozulmasına yol açıyor. Sonuç olarak da akne, hassasiyet, tahriş, kızarıklık ve solgun görünüm gibi cilt problemleri ortaya çıkıyor.

İşte bu

cilt problemlerinin

önüne geçmek, cildin çok daha sağlıklı ve güçlü olması için probiyotik içeren cilt bakım ürünlerini tercih etmekte fayda var. Cilt bariyerini güçlendiren probiyotikler, aynı zamanda cildi dengeleyerek daha nemli ve esnek olmasını sağlıyorlar. İşin güzel tarafı, kırışıklık ve ince çizgiler gibi yaşlanma belirtilerine karşı da savaşıyorlar.

Probiyotik İçeren Cilt Bakım Ürünleri

Probiyotik İçeren Cilt Bakım Ürünleri

Probiyotiklerin cilde olan faydalarını öğrendiğimize göre, şimdi probiyotik içeren cilt bakım ürünlerini, bakım rutinimize dahil etme zamanı! Peki bunu nasıl yapabilirsin? İlk kullanışta etkisini hissedeceğin, probiyotik içeren cilt bakım ürünü tavsiyelerimizi bir kenara not etmelisin!

Günlük cilt bakım rutinimize dahil ettiğimiz ve uygular uygulamaz cilde verdiği nem etkisini anında hissettiğimiz nemlendirici kremimiz, Vichy Slow Age Probiyotik Türevi İçeren Bakım Kremi’nin cilde olan etkisi gerçekten de inanılmaz!

Vichy Slow Age Probiyotik Türevi İçeren Bakım Kremi

Vichy Slow Age Probiyotik Türevi İçeren Bakım Kremi

Cildin bariyerini güçlendiren, nemlendiren ve nem kaybını engelleyen, yaşlanma etkileri ve kırışıklıklarla savaşan, renk düzensizliklerini ve lekeleri azaltan Vichy Slow Age Probiyotik Türevi İçeren Bakım Kremi, cilt bakım rutinimizin en gerekli üyelerinden. Sabahları temiz cilde uyguladığımız bu krem, uyguladığımız anda çok ferah bir his veriyor ve anında nemli hissettiriyor.

İçeriğindeki Antioksidan Baicalin, renk düzensizliklerinin ve lekelerin azalmasını sağlıyor. İnce çizgi ve kırışıklıklar gibi yaşlanma etkileriyle savaşıyor. Bir probiyotik türevi olan Bifidus ise cilt bariyerini güçlendiriyor, cildin nemini artırıyor. Son olarak doğal kaynaklı hyalüronik asit ise cilde yoğun nem verirken aynı zamanda cildin nemini kaybetmesine de engel oluyor.

Sadece tek bir bakım kremi ile bu kadar çok cilt problemiyle aynı anda savaşmak bizce büyük bir lüks Eğer sen de cilt bakımında probiyotiklerin etkilerinden faydalanmak istiyorsan, Vichy Slow Age Probiyotik Türevi İçeren Bakım Kremi ile bir an önce tanışmalı ve cilt bakım rutinine dahil etmelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler