loader

Yay Burcu Makyaj Önerileri

Favoriye Ekle

Kendine güvenen, her giydiğini kendine yakıştıran yay burcu kadınlarının makyajına bugün yakından bakıyoruz. Yay burcu kadınları, girdikleri ortamda dikkat çekmeyi severler. Bu nedenle yoğun ve çekici makyaj stillerine de bayılırlar. Kırmızı dudaklar, siyah yoğun dumanlı göz makyajları tam onlara göre! Yay burcu kadınına özel makyaj önerileri için seni sayfanın devamına alalım.

Mat ten makyajı

Yay Burcu Makyaj Önerileri\t_1

Yay burcu kadınları ten makyajlarında yoğun kapatıcılık tercih ederler. Parlama yapmayan mat ten görünümleri tam onlara göre. Kış aylarında porselen ten makyajınla dikkat çekmek istiyorsan sen de mat bitişli fondötenleri tercih edebilirsin. L'Oréal Paris Infallibe 24H Matte fondöten sayesinde makyajının gün boyu kusursuz ve kalıcı göründüğünü farkedeceksin. Özellikle yağlı bir cildin varsa mat bitişli fondötenleri kullanarak gün içinde oluşabilecek parlamalara karşı önlemini alabilirsin. 

Editörün önerisi: Fondötenini uyguladıktan sonra sabitlemek için L'Oréal Paris Infaillible 24H Ultra Matte Prestige Pudryı denemelisin. Fondöten görünümünün yoğunluğunu arttıran, aynı zamanda da makyajı sabitleyen bu pudrayı biz çok seviyoruz.

Kontür tekniğiyle yüzünü boyutlandır

Yay Burcu Makyaj Önerileri\t_2

Yay kadınlarının en sevdiği makyaj adımlarından biri kontür uygulamasıdır. Güzelliğine düşkün yay burcu kadınları, kontürle yüzlerini boyutlandırarak daha havalı göründüklerini çok iyi bilirler. Yüzüne kontür yapmak için oval bir kontür fırçası ve L'Oréal Paris Infaillible Sculpt Palette Kontür Paleti'nin içindeki koyu rengi elmacık kemiğinin altına, alın çerçevene, çene ucuna uygula ve iyice dağıt. Burun kontürü için ince uçlu bir fırçayla çalışmanı öneriyoruz. Burun kemiğinin iki yanına ince çizgiler çiz ve iyice dağıt.

Editörün önerisi: Kontürünü daha belirgin hale getirmek için kontür uygulaması yaptığın bölgelerin tam altına, burun kemiğinin tam ortası kontür paletinin içindeki açık renkli pudrayı uygula ve dağıt. 

Allık tercihi

Yay Burcu Makyaj Önerileri\t_3

Ateş grubu kadınları genellikle bronz ve fuşya tonlarındaki allıkları tercih ediyor. Yay kadınları da genellikle yoğun makyaj stillerinden hoşlandıkları için allıklarını da bolca sürmeyi çok seviyorlar! Eğer çevrenizde bir yay kadını varsa ne demek istediğimizi anlayabilirsin. Yuvarlak uçlu allık fırçanı L'Oréal Paris Infallible Blush Paint paletindeki pembe rengine batır, daha sonra fırçadaki fazla ürünü temizle ve elmacık kemiklerinin tam üzerine allığını uygula. Allığını yanaklarından saç diplerine doğru yukarı çekerek sürmelisin. Böylece yüz hatlarını daha kalkık ve genç göstereceksin. 

Koyu dumanlı göz makyajı

Yay Burcu Makyaj Önerileri\t_4

Yay kadınlarının imza makyajı siyah dumanlı göz makyajıdır. Çekici yay kadınları hem gündüz hem de gece makyajında siyah tonlarını tercih ederler. Kış aylarında yoğun siyah göz makyajınla herkesin dikkatini çekeceğine eminiz, tıpkı istediğin gibi! Siyah göz makyajı için ihtiyacın olan tek ürün L'Oréal Paris Color Riche La Palette Nude! Bu paletteki koyu tonları kullanarak hayalindeki siyah dumanlı göz makyajına kavuşabilirsin. Paletin içindeki en koyu rengi göz kapağının katlanma çizgisine ve dış köşelerine uygula. Daha sonra göz kapağının tam üzerine kahve tonlarını sür ve iyice karıştır. Son olarak kaş altına nude tonlarda farını sürerek koyu renkli göz makyajını ön plana çıkarabilirsin.

Dumanlı göz makyajının en yakın arkadaşı hacimli kirpiklerdir. Yay kadınına yakışacak iddialı kirpikler için L'Oréal Paris Paradise maskaranı kirpikilerinin altından uç kısımlarına doğru uygula. Maskaranı sürerken zig zag hareketlerle kirpik aralarına girmeyi unutmamalısın.

Mat kırmızı ruj

Yay Burcu Makyaj Önerileri\t_5

Yay kadınlarının en gizli silahı dudaklarıdır. Acele makyaj yaparken bile ruj sürmeyi ihmal etmezler. En sevdikleri ruj renginin kırmızı olduğunu söylememize gerek var mı? Ateş grubunun simgesi olan kırmızı rengi yay kadınlarına çok yakışıyor. 2017 makyaj trendlerinin başında gelen mat kırmızı rengi için mutlaka L'Oréal Paris Color Riche Matte Addiction serisinden 347 Haute Rouge rengini denemeni öneriyoruz. Kolay sürümü ve gün boyu dudağı kurutmayan mat performansıyla bizim şimdiden favorimiz oldu bile!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön