loader

Yaz bakımı özel: Bronz makyajın 5 ipucu!

Favoriye Ekle

Porselen gibi görünen bembeyaz bir ten her zaman harika görünür. Ama, özellikle yazın bronz bir tanrıça gibi görünmek de kulağa hiç de kötü gelmiyor! Tabii ki saatlerce güneşin altında durmanın zararlarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Peki, yakıcı güneşten zarar görmeden, nasıl bronz bir cilde sahip olabiliriz? Bize cevabı favori ürünlerimizden biri veriyor, bronzer!

Sıra sende

1. Metalik tonlardaki göz farını göz kapaklarına uygula ve dağıt. Daha koyu tonlardaki farını ise kaş kemiğine doğru dağıtarak bakışlarına boyut kazandır.

2. Siyah eyelinerını üst kirpik çizgine yakın bir biçimde uygulayarak bakışlarını belirginleştir.

İpucu: Eyelinerını kusursuz bir biçimde çekmek için önce göz kaleminden yardım al ve üzerinden likit eyelinerınla geç.

3. Yüzünün yan taraflarında ters birer 3 olduğunu hayal et. Bronzerını şakaklarından başlayarak, elmacık kemiklerinin altı ve çene kemiğine uygulayarak ters bir 3 çiz. Böylece yüz hatların da kontur uygulamasında olduğu gibi ön plana çıkacak.

4. Elmacık kemiklerinin üzerine gül tonlarında bir allık uygulayarak tenine sağlıklı bir ışıltı kat. Ancak bronzerını da allığını da iyice dağıttığından emin ol ki görünümün olabildiğince doğal olsun.

5. Son olarak aydınlatıcını gözlerinin iç kısımlarına, göz altlarına, burnunun üzerine, elmacık kemiğinin üst kısmına uygulayarak bronz makyajını vurgula.

6. Görünümünü bir dudak parlatıcısı ile tamamla. Bizim önerimiz pembe tonları!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön