loader

Yaz Bronzluğunu Kalıcı Hale Getirmenin En Kolay 4 Yolu

Favoriye Ekle

Yaz bronzluğunu kalıcı hale getirmenin ve doya doya bronz görünmenin en kolay yollarını listeledik!

Yazın gelmesini iple çektikten sonra, ilk tatil fırsatında kendini deniz kenarına atmış ve yazın ilk bronzluğunu yakalamış olabilirsin, peki yaz bronzluğunu kalıcı hale getirmenin yollarını mı arıyorsun? Tüm yaz boyu bronzluğunu korumak ve doğal bir bronz makyaj için uygulaman gereken tüm makyaj tekniklerini anlatıyoruz!

Peeling ile cildini pürüzsüzleştir

Peeling ile cildini pürüzsüzleştir

Cildini ölü derilerden arındırıp tazelemek ve pürüzsüzleştirmek güneşe çıkmadan önceki en önemli adımlardan. Eğer çok hızlı bir şekilde bronzlaşırsan, aynı hızla da soyulacağını düşünürsek, düzenli bir şekilde cildine peeling uygulayıp ölü derilerden kurtulduğunda bronzluğunu daha kalıcı bir hale getirebilirsin. L’Oréal Paris’ten Şeker Peelingi, içeriğindeki %100 doğal kaynaklı şeker, cildini hiç yormadan pürüzsüz bir hale getireceği için tam tatil öncesi edinmen gereken peelinglerden!

Güneş koruyucunu unutma!

Güneş koruyucunu unutma!

Güneş koruyucunun ne kadar önemli olduğunu biliyorsun ama biz yine de hatırlatalım. Her ne kadar bronzlaşmayı çok istesen de, güneş kremi sürmeden güneşe sakın çıkayım deme. Güneşe ilk çıktığında yüksek koruma faktörlü güneş kremlerini kullanıp, zamanla koruyucu faktörünü düşürerek doğal ve sağlıklı bir şekilde bronzlaşabilirsin. Aynı zamanda yüksek faktörlü güneş kremi, cilt lekeleri gibi kusurların oluşmasına engel olacak ve cildinin pürüzsüzlüğüne gölge düşürmeyecek.

Cildini düzenli nemlendir

Cildini düzenli nemlendir

Güneşlendikten sonra, cildini rahatlatmak ve nemlendirmek için iyi bir nemlendiriciye ihtiyacın var. Hem cildinin güneşin etkisiyle kuruyup gerilmesini önlemek, hem de bronzluğunun kalıcılığını artırmak için nemlendiriciler yaz aylarında en yakın arkadaşların. L’Oréal Paris’in Nem Terapisi Aloe Vera Suyu içerisindeki Aloe Vera ile cildini nemlendirecek ve ferahlatacak. Güneşlenip bronzlaştığın günlerin sonunda, cilde hafif likit yapısıyla ferahlık ve nem veren L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu çıktığı günden beri favorimiz! İncecik su gibi yapısı tam yaz aylarına göre!

Bronzerdan destek al

Cildini düzenli nemlendir

Bronzluğunu yaz boyunca kalıcı hale getirmek için tüm bunların yanında bir de bronzerlardan yardım alabilirsin. Güneşin yüzünün ilk önce yüksek bölgelerini yaktığını düşünürsek, bu bölgelere uygulayacağın bronzer seni çok daha bronz ve doğal gösterecek. Alnına, burnunun üzerine, elmacık kemiklerinin üzerine ve çenene bronzer uyguladığında sonuçtan çok memnun kalacaksın! Maybelline City Bronzer, yumuşacık formülüyle ciltte çok kolay bir şekilde dağılıyor ve doğal bir görünüm veriyor. Bu bronzer ile aynı zamanda kontür yaparak yüzünü boyutlandırabilirsin. Ayrıca, bronzerının üzerine altın rengi tonlu bir aydınlatıcıyla ışıltılı bir bronzluk da elde edebilirsin.

Göz makyajında bronz tonlara yönel

Göz makyajında bronz tonlara yönel

Yaz bronzluğunu vurgulamanın en iyi yollarından biri de metalik bronz makyajları ile gözleri vurgulamak. Bunun için bronz renkli krem farları kullanabilir, mat kahverengi tonlarıyla da gözlerinin dış köşelerini gölgelendirebilirsin. Maybelline Color Tattoo krem farlardan 35 On and On Bronze rengi, bronz makyaj için mutlaka elinin altında olması gereken farlardan biri. Bu farı tüm göz kapağına parmaklarınla uygulayabilir, alt kirpik diplerini ve gözlerinin dış köşelerini mat kahverengi bir farla gölgelendirebilirsin. Bunun için önerimiz de doğal ve toprak tonları barındıran Maybelline Nudes of New York far paletini kullanabilirsin.

Pembe tonlu allık kullan

Maybelline Cheek Heat 20 Rose Flash

Doğal bronzluğu ön plana çıkarmanın bir diğer yolu da, yanaklara kendiliğinden kızarmış gibi bir pembelik vermek. Bu yüzden likit bir allık kullanmanı ve burnunun üzerine de hafifçe uygulamanı tavsiye ederiz. Likit allıklar, çok doğal bir bitişe sahip oldukları için, cildinde ekstra bir katman yaratmadan bronzluğunu destekleyecek. Maybelline Cheek Heat allıklardan 20 Rose Flash rengi, tam aradığın pembe tonu. Hafifçe parmaklarınla dağıtarak uygulayabilirsin.

Nude dudaklar

nude bronz dudaklar

Bronz makyajın son adımında, nemli bitişli nude dudaklar olmalı. Bunun için önerimiz Maybelline Color Sensational rujlardan 932 Clay Crush rengini uygulayabilirsin. Dudak rengine çok yakın, sıcak tonlu bu nude ruj, nemli bitişi sayesinde dudaklarına canlı bir etki verecek.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler