loader

Yaz dosyası: Bronz makyajın 5 sırrı

Favoriye Ekle

Yaz mevsiminin vazgeçilmez makyajı kesinlikle bronz makyaj! İster tatile gidip bronzlaşmış ol, ister şehir hayatında bir kaçamak yapamadan koşturuyor ol, her zaman bronz makyajın ışıltısını üzerinde taşıyabilirsin. Tek yapman gereken bronz görünmeni sağlayacak makyaj malzemeleri ile doğru dokunuşlar yapmak! Bronz makyajın mutlaka bilmen gereken 5 sırrını bu yazımızda açıklıyoruz!

Işıltılı bir ten makyajı yap

Işıltılı bir ten makyajı yap

Bronz makyajın en önemli sırlarından biri, ten makyajında içten gelen bir ışıltı elde etmek. Bunun için aydınlık etkili bir renkli nemlendirici tercih edebilirsin. L'Oréal Paris'in Glow Cherie ışıltılı renkli nemlendiricisi, bronz makyajının anahtar ürünü olacak. 24 saat boyunca cildinin nemli kalmasını sağlayacak bu renkli nemlendirici sayesinde cildin ışıl ışıl ve aydınlık görünecek.

Sıcak tonlu metalik farlar kullan

Sıcak tonlu metalik farlar kullan

Göz makyajında sıcak ve metalik renkler, bronz makyajın en büyük destekçilerinden. Bronz tene çok yakışan yanık turuncu renkli metalik bir far ile bir adım öne geçebilirsin. L'Oréal Paris Color Queen tekli farlardan metalik bitişli Extraordinnaire rengi, tam da bronz makyaja göre! Değerli yağlar içeren formülü ile yumuşacık bir yapıya sahip olan bu farlar çok yoğun bir renk veriyorlar ve uygulamaları da çok kolay. Eğer ışıltıyı biraz daha artırmak istersen gözlerinin iç kısmına da satin bitişli bir krem rengi far da uygulayabilirsin. Önerimiz Color Queen farlardan Don't Stop Me rengi.

Doğal bir bronzer kullan

Doğal bir bronzer kullan

Bronzer uygulamadan bronz bir makyaj tabii ki düşünülemez! Bunun için doğal bitişli, kolay dağılan bir bronzer tercih etmelisin. ten rengine olan uyumu sayesinde gerçekten de doğal bir bronz etki elde edebilirsin. L'Oréal Paris'in Bronze Please! Bronzer'ını elmacık kemiklerine, yanaklarına, alnına uygulayarak yüzüne bronz bir etki verebilirsin. Bu bronzer tüm vücuda uygulanabiliyor, o yüzden yüzünü tamamladıktan sonra göğsüne ve omuzlarına da uygulayarak kusursuz bir bronzluk elde edebilirsin.

Editörün Önerisi: Bronzerı kontür uygulaması için kullanmak da yükselen bir makyaj trendi. Bronze Please!'in doğal rengi sayesinde yüzünü boyutlandırmak için kullanabilir, böylece yaz makyajını daha pratik bir hale getirebilirsin.

Likit aydınlatıcılardan yardım al

Likit aydınlatıcılardan yardım al

Likit aydınlatıcılar, bronz makyajda gerçekten de çok etkililer. Hem doğal ve ıslak bir bitiş veren, hem de ciltle bütünleşip doğal duran L'Oréal Paris Glow Mon Amour likit aydınlatıcılar, bizim için bronz yaz makyajlarının vazgeçilmezleri. Özellikle de sıcak tonlu bronz renkteki 03 Bronze in Love ışıltısıyla ciltte mükemmel duruyor. Yüzünün yüksek noktalarına ve yine omuzlarına, köprücük kemiklerine uygulayabilirsin. 

Parlak ve dolgun dudaklar

Parlak ve dolgun dudaklar

Bronz yaz makyajının ışıltısını bir adım öteye taşımak için yapman gereken son adım ise parlak bir ruj uygulamak. L'Oréal Paris'in Plump & Shine dudak dolgunlaştırıcı rujları bu iş için biçilmiş kaftan. İçerisindeki mentol özleri ile dudakları dolgunlaştıran bu rujlar, aynı zamanda dudaklara çok doğal ve parlak bir renk veriyorlar. Dudakları nemlendirdikleri için de çantamızdan ayırmadığımız bu rujlardan favorimizi sorarsan, karpuz kokulu Watermelon Plump rengini denemeni şiddetle öneriyoruz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/