loader

Yaz dosyası: Nasıl daha az terleriz?

Favoriye Ekle
Yaz dosyası: Nasıl daha az terleriz?

Yaz mevsiminin en sıcak olduğu günlerdeyiz. Sen de bu sıcaklarda sadece klima önünde oturanlardan mısın? Sıcaklarda makyajımız akar, saçlarımıza fön tutmaz, sürekli yapış yapış hissederiz, güneşin enerjimizi emmesi de cabası! İşte seni serinletecek, terlemeni azaltacak harika bir rehber! Bu adımları takip ettiğinde terlemenin azalacağına ve daha canlı hissedeceğine eminiz.

Deodorant yerine antiperspirant kullan

Deodorantların amacı ter kokusunu önlemektir. Güzellik marketlerinde bulabileceğin antiperspirantlar, terlemeni kontrol altına alır, cildini kurutmaz ve kokuya izin vermez. Eğer normalin üzerinde terliyorsan, antiperspirant kullanmanı tavsiye ediyoruz.

Kıyafetlerine dikkat et

Giydiğin kıyafetler senin daha çok veya az terlemene sebep olabilir. Fazla giydiğin kıyafetler de seni daha fazla terletecektir. Az ve öz kıyafetler seçmelisin. Yaz aylarında %100 pamuklu t-shirtler giymeni tavsiye ediyoruz. Sentetik ve polyester kumaşlar, daha fazla terlemene neden olacaktır.

Gölgelerin gücü adına

Gittiğin heryere gölge de götürmeye çalış. Nasıl mı? Eğer bir ağaç gölgesi veya serin bir yer bulamıyorsan, kendi gölgeni kendin yarat. Yanında taşıdığın eşarp veya şemsiye ile kendine küçük gölge bir alan yaratabilirsin.

Saçlarını topla

Ensende hissettiğin saçlar daha fazla terlemene neden olacaktır. Sıcaklarda saçlarını yüksek topuz veya at kuyruğu yapabilirsin. Böylece saçlarını nasıl şekilledendireceğin sorununu çözmüş ve biraz da olsa serinlemiş olursun.

Termal su spreyi

Termal su spreyleri yaz aylarının kurtarıcısı. İster makyaj üstüne, istersen direk cildine uyguluyabileceğin bu spreyler sana anlık ferahlık sunuyor. Güneşten kuruyan cildini nemlendirip, daha serin hissetmeni sağlayan bu spreyleri güzellik marketlerinde bulabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön