loader

Yaz dosyası: Sıcaklarda yapman ve yapmaman gerekenler

Favoriye Ekle
Yaz dosyası: Sıcaklarda yapman ve yapmaman gerekenler

Sıcaklar, cildimizi saçımızı tamamen etkiliyor. Biz de güneşin zararlı etkilerini durdurmak ve ondan yararlanmak için sana özel dosya hazırladık! Tatile gitmeden önce okumanı tavsiye ediyoruz.

Duştan önce ölü deriden arın

Güneşe çıkmadan önce mutlaka cildini yaza hazırlamalısın. Öncelikle cildinden ölü deriyi arındır. Bunun için kese veya fırça kullanabilirsin, duştan önce uygulayacağın kese ile ölü deriyi atabilir, sağlıklı deriye kavuşabilirsin. Böylece güneşe çıktığında uzun süre bronzluğun tadını çıkaracaksın. Duştan çıktıktan sonra nemlendirici sürmeyi unutma.

Sağlıklı bronzluk

Bronzluk, ölü deriden arındırılmış ciltte uzun süre kalabilir. Tabii bunun için, vücudunu sık sık nemlendirmeli ve bir süre kese yapmamalısın.

Selilutlerinle barış

Maalesef, çağımızın kusurlarından biri de selilüt. Çoğu kadında gözüken selilütler, bazen genetik olabiliyor. Bu yüzden tamamen yok etmek neredeyse imkânsız ama plajlara inmeden önce az da olsa selilütlerimizi gizleyebiliriz. Sahile inmeden önce selilüt olan bölgene, 20 dakika boyunca güçlü ve harketli bir biçimde masaj yap. Daha sonra iri taneli peeling kremi yardımıyla, alttan yukarı masaj yapmaya devam et. Son olarak selilut kremini sür. Bir süreliğine bu masaj, selilut görünümünü azaltacaktır.

Güneş kremini evden çıkmadan uygula

Güneş kreminin cilt tarafından emilmesi zaman alabilir. Bu sebeple evden çıkmadan 20 dakika öncesinde kremini uygulamanı tavsiye ediyoruz. Kremini uygularken, ayna karşısında en ufak noktayı kaçırmadan sürmelisin. Plaja indiğinde her iki saatte bir güneş kremini tazelemeyi unutma.

Güneş etkisini saçlarında hisset

Denizden çıktıktan sonra saçlarının doğal dalgasını güzelleştirmeye ne dersin? Tuzlu suyun ektisiyle kıvrılan saçlarını parçalara ayır ve her tutamı burarak kurumasını bekle. Kuruyan burgularını parmaklarınla saçlarını tarar gibi aç. Bu saç dalgalarına bayılacaksın.

Plaj makyajının olmazsa olmazları

Ünlü makyaj artistlerinin plaj için olmazsa olmazı; bb krem, krem allık, aydınlatıcı ve kirpik kıvırıcı. Maskaraya plajda ihtiyacın olmayacaktır, kirpiklerinin doğal görüntüsü sana taze bir hava verir. Dudakların için, içinde güneş koruyucusu bulunan dudak koruyucusu kullanmalısın.

Seyahat boyu makyaj çantası

Tatile çıkarken, favori makyaj ürünlerinin ufak boylarını yanında taşımalısın. Böylece hem ağır taşımamış olursun, hem de tatilde bakımından ödün vermezsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön