loader

Yaz düğünü makyajı için 4 öneri

Favoriye Ekle
Yaz düğünü makyajı için 4 öneri

 Düğün sezonu tüm hızıyla başladı. Sen de yaz gelini oluyorsan bu yazımızı mutlaka okumalısın. Yaz mevsiminin en kritik sorusuyla karşı karşıyayız: Yaz düğünlerinde nasıl makyaj yapılır? Sıcak havalarda nasıl düğün makyajı yapacağını hangi renkleri kullanman gerektiğini ve en önemlisi makyajının nasıl uzun süre dayanıklı olabileceğini anlatıyoruz. Ünlülerin makyajlarından ilham alarak hazırladığımız bu dosyada, gelin makyajına dair bütün sorularının cevabını bulabilirsin.

1. Hangi ten ürünlerini seçmeli?

Gelin makyajına başlamadan önce cildini makyaja hazırlamalısın. Cildini nemlendirdikten sonra makyaj bazını uygula ve emilmesini bekle. Makyaj bazını seçerken cilt tipini göz önünde bulundurmalısın. Eğer yağlı bir cildin varsa parlama karşıtı makyaj bazlarını kullanmalısın. Kuru ciltliler ise ıslak bitiş sağlayan makyaj bazlarını tercih etmeliler. Fondöten seçiminde de cilt tipini es geçmemelisin. Cilt tipine uygun fondöten seçtiğinde gece boyu ten makyajını düşünmeden, düğününün keyfini çıkarabilirsin. Fondötenini uyguladıktan sonra kapatmak istediğin bölgelere kapatıcını uygulayarak kusursuz ten görünümü elde edebilirsin.

Editörün önerisi: Yağlı bir cildin varsa, makyajını transparan pudrayla sabitlemeni öneriyoruz. 

2. Yaz düğününde nasıl göz makyajı yapılmalı?

Yaz düğünlerinde göz makyajında füme rengini tercih edebilirsin. Siyah klasik eyeliner ise zamansız şıklığıyla düğün makyajını kusursuz hale getirecektir. Yaz düğünlerinde hacimli kirpiklerinle dikkatleri üzerine çekebilirsin. İddialı kirpikler için önce kirpiklerini kıvır, daha sonra kirpik bazını uygula. Son olarak maskaranı zig-zag hareketlerle sür. Aynı işlemi alt kirpiklerine yaparak büyüleyici bakışlara sahip olabilirsin.

3. Hangi aydınlatıcıyı tercih etmeli?

Gelin makyajının göz kamaştırmasını istiyorsan mutlaka aydınlatıcı kullanmalısın. Strobing tekniği sayesinde gece boyu parıldayacaksın. Aydınlatıcı seçerken cilt rengini ve tipini göz önünde bulundurmanı öneriyoruz. Yağlı cilde sahipsen pudra yapıdaki ürünleri kullanmalısın, kuru ciltliler ise krem ve likit aydınlatıcıları tercih edebilirler. Açık tenliler solgun görünümden şikayet ederler. Düğün gününde canlı ve enerjik görünmek için inci veya gümüş tonlarındaki aydınlatıcıları kullanmalısın. Buğday tenliler ise şeftali veya altın tonlarındaki aydınlatıcılar sayesinde oldukça canlı görüneceklerdir. Esmer tenliler de pembe-altın veya bronz tonlarındaki aydınlatıcıları kullanarak gece boyu kusursuz görünebilirler. Strobing tekniğine yakından bakmak istiyorsan seni bu yazımıza alalım. 

4. Hangi ruju tercih etmeli?

Her ne kadar gelin makyajında sade rujlar tercih edilse de 2017 düğün makyajı trendlerinde kırmızı ruju bolca görüyoruz. Sen de gelin makyajında klasikten uzaklaşarak iddialı bir görünüm yaratmak istersen kırmızı ruju deneyebilirsin. Dudaklarını önce nemlendir, daha sonra kırmızı dudak kalemiyle dudaklarını çerçevele. Son olarak rujunu dikkatlice sür ve hazırsın!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön