loader

Yaz geldi: Makyaj çantanı 5 adımda yeni sezona adapte et!

Favoriye Ekle

Beklenen yaz sonunda geldi! Havalar yavaş yavaş sıcak yüzünü gösterirken, şehirden kaçış planları yapmaya başlandı bile! Peki ya güzelliğimiz ne olacak? Makyaj çantanı yeni sezona adapte etmen de yazı karşılamak için önemli bir adım!

1. Primerı unutma

Kolayca akıp gitmeyen bir yaz makyajı için makyaj çantandan primerını eksik etme. Özellikle göz makyajı öncesi göz kapaklarına primer uygulayarak göz makyajının uzun süre kalıcı olmasını sağla.

2. Waterproof maskaralara yönel

Su geçirmeyen bir maskara havuz veya deniz kenarında geçen saatlerde kirpiklerinin belirginliğini garanti altına alacak. Dahası yazı şehirde geçirenler için sıcaktan ve terden maskaranın akmasını da önleyecek.

3. Ten makyajını es geç

Tenine biraz nefes aldırmanın zamanı geldi. Makyaj çantandan fondötenini çıkar ve bunun yerine BB kremini ekle. BB kremler tenini güneşten korurken, nemlendirecek ve diğer yandan kusurlarını kapatacak. Daha ne olsun?

4. Renklerden ilham al

Koyu ve nude tonları bir kenara bırakıp renklenmek için yazdan daha iyi bir zaman düşünemiyoruz bile! Makyajına biraz renk katmanın zamanı geldi de geçiyor! Fuşyalar, canlı turuncular, turkuazlar bizim olmazsa olmaz yaz tonlarımız arasında. Bu tonları göz makyajlarında, eyelinerında hatta maskaranda kullan. Dudakları ve tırnakları da es geçme!

5. Lip glossunu unutma!

Dudak parlatıcıları olmadan yaz güzelliği tamamlanmış sayılmaz, katılıyor musun? Farklı renklerdeki dudak parlatıcılarını makyaj çantandan eksik etme, moduna göre uygulayarak renklerini makyajına yansıt!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön