loader

Yaz geldi: Tırnaklar en güzel sandaletlere hazır mı?

Favoriye Ekle
Yaz geldi: Tırnaklar en güzel sandaletlere hazır mı?

Yaz geldi! Ayaklarını bu güzel mevsime hazırlamak ve kendini şımartmak ister miydin? Hem keyifli, hem rahatlatıcı olan pedikürün inceliklerini öğrenmek ve sandaletlerin için bir iyilik yapmak için ipuçlarımıza göz atabilirsin!

Birinci adım: Yumuşat

Bir leğene ılık su doldur ve suya ayaklar için üretilmiş olan ferahlatıcı ürünlerden ekle. Dilersen kurutulmuş papatya, lavanta veya tercih ettiğin bir çiçeği de suya ekleyebilirsin. Ayrıca bir dilim limon da, içeriğindeki yenileyici asitler sayesinde ayaklarına çok iyi gelecektir. Tazeleyici etkiyi artırmak için suya lavanta yağı eklemeni öneririz. Ayaklarını bu tazeleyici etki veren suda 5-10 dakika beklet.

İkinci adım: Yenilen

Ölü hücrelerden kurtulma zamanı! Bitkisel bir banyo tuzuyla ayaklarına ve ayak bileklerine yuvarlak hareketlerle, özenli bir şekilde masaj yap. Peeling sırasında bir keseden de faydalanabilirsin.

Üçüncü adım: Sorunlardan kurtul

Topuk, baş ve küçük parmaklarının kenarları gibi nasır tutmaya müsait bölgeler için, ponza taşı yerine yeşil bulaşık süngerlerinden kullan. Süngerin yeşil ve sert kısmının ponza taşından daha etkili olduğunu göreceksin. Bu yöntemle daha nazik bir uygulama yaparken daha etkili bir sonuç alabilirsin.

Dördüncü adım: Nemlendir

Ayaklarını iyice kurula ve ferahlatıcı özellikli bir ayak kremini, yuvarlak hareketlerle masaj yaparak uygula. Dilersen lavanta, nane gibi doğal yağlarla aynı işlemi gerçekleştirebilirsin. Böylelikle hem tenin nemlenecek, hem kan dolaşımını hızlanacak ve ayakların yumuşacık olacak.

Beşinci adım: Şekillendir

Tırnaklarını kare biçiminde kes ve keskin kenarlarını içeriye doğru törpüle. Tırnak etlerini kesmek yerine nazikçe geriye ittir.

Altıncı adım: Renklendir

Base coat uyguladığın tırnaklarına, dilediğin renkteki ojeni sür. Bizim önerimiz yaz ruhunu ayaklarına taşıman için mint, açık pembe ya da açık sarı gibi pastel renkler. Sandaletlerin sana teşekkür etmeye hazır!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön