loader

Yaz Geldi: Yazın En Çok Kullanılan Makyaj Malzemeleri Neler?

Favoriye Ekle

Havaların ısınmasıyla beraber, yazın en çok kullanılan makyaj malzemelerini bir araya getirdik!

Havaların ısınmasını, ince kıyafetlere geçiş yapıp montları kışa ışınlamayı hepimiz çok seviyoruz değil mi? Baharın ve yazın inkar edilemez bir enerjisi var ve bizim içimizi kıpır kıpır yapıyor. Kıyafetlerimizi yaza uyarladığımız bu dönemde, makyaj rutinimiz için de en sık kullandığımız ürünleri bir araya getirdik. Kalıcı, dayanıklı ve trendlere uyan bir yaz makyajı için ihtiyacın olan her şey bu yazıda!

Sıcak havalara dayanıklı ten makyajı

NYX Professional Makeup High Definition Finishing Powder

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yazın ve sıcak havanın tek kötü tarafı ise makyajımızın dayanıklılığının azalması. Sıcak havanın etkisiyle yüzde yağlanma artarken, aynı zamanda ten makyajının da kalıcılığı azalıyor. Bunun önüne geçmek için ise çözüm çok basit: Toz ürünlerle makyajını sabitlemek! Yazın kullandığımız likit ten ürünlerini pudra ile sabitlediğimizde fondöten cildimize iyi bir şekilde oturmuş oluyor ve gün boyu kalıcılığını kaybetmiyor. Bunun için sana önerimiz incecik yapısı ile NYX Professional Makeup’ın High Definition Finishing Powder’ı.

Yaz Geldi: Yazın En Çok Kullanılan Makyaj Malzemeleri Neler?_1

Bu adımdan sonra makyajını yüzünde kilitlemek ve bir de gün içinde sıcak yüzünden parlama yapmasının önüne geçmek için bir ihtiyacın daha var: Makyaj sabitleme spreyi! NYX Professional Makeup’ın Makeup Setting Sprey’i mat bitişi ile ideal. Makyajı sıcak havalara dayanıklı hale getiren bu sprey, doğal etkisi ile yaz aylarında en çok kullandığımız makyaj malzemelerinin başında geliyor.

Islak görünümlü göz makyajı

NYX Professional Makeup’ın Strictly Vinyl Eyeliner

Biliyorsun ki bu yazın favori trendlerinden biri de ıslak görünümler. Özellikle ıslak görünümlü eyelinerlar son zamanlarda radarımızda. Hem göz makyajında daha özgün bir tarz denemek istiyorsan, hem de klasik siyah eyelinerdan sıkıldıysan, vinyl eyeliner trendini denemenin tam zamanı. NYX Professional Makeup’ın Strictly Vinyl Eyeliner’larından Hazy rengini bu yaz mutlaka denemelisin!

Yaz = Aydınlatıcı Mevsimi!

NYX Professional Makeup’ın Holographic Halo Shimmer Stick aydınlatıcı

Aslında biliyoruz, aydınlatıcı her mevsimin makyaj malzemesi ama yazın aydınlatıcıların ayrı bir yeri var bize göre. Işıl ışıl olmayı zaten çok sevdiğimizden, yazın aydınlatıcıları daha bir yoğun kullanıyoruz. Bu yazın trendi olan ıslak ve holografik makyajları da çok sevdiğimiz için favorimiz NYX Professional Makeup’ın Holographic Halo Shimmer Stick aydınlatıcıları oluyor. Kremsi bitişi, göz kamaştıran holografik etkisi ile bu yaz bu aydınlatıcı elimizden düşmeyecek gibi.

Canlı dudaklar

NYX Professional Makeup Super Cliquey rujlar

Yazın gelişiyle ince elbiseler, çiçek desenleri ve uçuşan kumaşların da zamanı geldi. Dudak makyajında da uçuş uçuş elbiselerimize enerjisiyle uyum sağlayacak rujları pek seviyoruz. NYX Professional Makeup’ın Super Cliquey rujları tam yazlık! Arkası klikli olduğu için çok kolay kullanılan bu rujlar, satin-mat bitişi ile de çok doğal bir görünüm veriyor. Canlı renkleri ise ayrı vazgeçilmez!

Islak görünümlü dudaklar

NYX Professional Makeup Strictly Vinyl Lip Gloss

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Eğer bu yaz klasik rujlara biraz ara verip daha sıra dışı bir görünüm denemek istersen, ıslak görünümlü dudak makyajlarına bir şans verebilirsin. NYX Professional Makeup’ın Strictly Vinyl Lip Gloss’larının parlak bitişleri dudaklarına ıslak görünüm verirken, cesur renkleri de her zaman fark edilmeni sağlayacak!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler