loader

Yaz İçin Hafif ama Etkili Göz Makyajı Önerileri

Favoriye Ekle
Yaz İçin Hafif ama Etkili Göz Makyajı Önerileri

Yaz aylarında aydınlık ve ışıltılı makyajlar yapmaya bayılıyoruz. Hem oldukça pratik hem de gözleri capcanlı gösteren doğal göz makyajları yazın kurtarıcısı oluyor.

Gözlerinde yok gibi görünen, doğal fakat seni olduğundan daha canlı gösterecek göz makyajı modelleri aradığını tahmin ettik ve imdadına yetiştik. En sevdiğimiz makyaj artistlerinden Uğur Kıral, bizim için sezon trendlerinden ilham alarak oldukça pratik bir yaz göz makyajı hazırladı.

Pembe tonlarının ağırlıkta olduğu, capcanlı görünen bu göz makyajı için aşağıdaki videodan adımları takip edebilirsin. 

Makyaj.com'un önerisi: Uğur Kıral göz makyajına geçmeden önce modelin yüzüne Maybeline New York Fit Me! Matte + Poreless fondöten ve Maybelline New York Fit Me! matlaştırıcı pudra ile pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Modelin kaşlarına doğal ve kalın bir görünüm için Maybelline New York Tattoo Brow Micro Pen Tint uyguluyor. Modelin yanakları Master Blush Allık paleti ile renkleniyor ve Master Chrome Aydınlatıcı paleti ile ışıldıyor. 

Göz makyajı için aydınlatıcı baz

Uğur Kıral göz makyajı için bizlere harika bir makyaj önerisi veriyor: Göz makyajına hem baz oluşturması hem de farının göz kapağına daha iyi oturması için Maybelline New York Master Strobing Stick uygulayabilirsin. Bu aydınlatıcının kremsi formülü sayesinde gözlerinde ışıl ışıl ve ıslak görünen bir baz elde edebilirsin. Aydınlatıcı bazını parmaklarınla göz kapağına yayabilirsin. 

Yaz aylarına uygun far paleti seç

Yaz aylarına uygun göz makyajı için öncelikle doğru far paleti seçmelisin. Yazın pembe, nude ve ışıltılı tonlarını yansıtan far paletini bulduktan sonra göz makyajı yapmak çok kolay olacak.

Uğur Kıral, yaz mevsimine uygun göz makyajı için Maybelline New York Blusehed Nudes far paletini tercih ediyor. Paletteki altın ışıltılı rengi modelin tüm göz kapağına sürerek ışıltılı bir zemin oluşturuluyor. Daha sonra kahverengi farı gözlerin dış köşelerine uygulayarak makyajın belirginliğini artırıyor. 

Modelin alt kirpik dibine ise aynı far paletindeki kahve farı sürerek gözlerinin çerçevesini oluşturuyor. Uğur Kıral modelin gözlerini aydınlatmak ve daha iddialı bir hale getirmek için far paletindeki en açık rengi göz pınarlarına ve kaş altına uyguluyor. 

Doğal ve hacimli kirpikler

Yaz göz makyajına kat kat ağırlaştırılmış kirpikler yerine daha doğal kirpikler yakışıyor. Bu nedenle kirpiklerini tek katta bile hacimle kaldıracak ve uzunluk kazandıracak bir maskara bulman gerekiyor. Uğur Kıral, hacimli kirpikler için Maybelline New York Lash Sensational Waterproof maskarayı kullanıyor. 

Maskaranı dipten uca doğru zig zag hareketlerle uygula. Böylece bütün ürünün kirpiklerine eşit bir şekilde ulaştığına emin olabilirsin. 

Uğur Kıral'ın önerisi: Kirpik diplerini ışıltılı bir şekilde doldurmak için Maybelline New York Master Drama  Lightliner 05 Highlight Bronze rengini tercih edebilirsin.

Yazlık dudak makyajı

Yaz makyajıdna daha canlı ve çekici ruj renkleri kullanılıyor. Klasik ve soğuk alt tonlu rujlar yerine daha enerjisi yüksek renkleri kullanarak yaz sıcağını makyajına yansıtabilirsin.

Uğur Kıral bu canlı makyajı Maybelline New York Super Stay Matte Ink likit mat rujların Unnudes serisinden 75 Amazonian ile tamamlıyor. Yaz aylarında, 16 saate varan kapatıcılığı ve süper mat bitişili ile bu seri favorimiz.

Uğur Kıral'ın yaz esintili göz makyajı bu şekilde! Sen de yaz makyajını bizimle paylaşmayı unutma.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön