loader

Yaz için makyaj tüyoları

Favoriye Ekle

Yaz aylarında makyaj rutinimiz tamamen değişiyor. Hele 2020 yazında ise diğer hiç bir yaz mevsimine benzemeyen bir şekilde değişiyor. Maskeli bir yazı kim hayal ederdi? Maske takarken bronz, ışıltılı görünümler ön plana çıkarken, ten makyajında ise kalıcılık önem kazanıyor.

Biliyoruz, uzun zamandır evdesin ve makyaj yapmayı çok özledin. Dışarı çıkarken öyle bir makyaj yapmalısın ki maskenin üzerinden cildin ışıl ışıl parlamalı! Şanslısın, senin için hazırladığımız yaz makyajı rehberi sayesinde bu yazın yıldızı sen olacaksın. Yaz makyajı nasıl yapılır: Maskeli yaz makyajının püf noktalarını anlatıyoruz!

1. Doğal ve kalıcı ten makyajı

fit me

Hava ne kadar sıcak olursa olsun hepimiz kusursuz ten makyajının peşindeyiz. Kusursuz ten makyajının ilk adımı mutlaka makyaj bazı olmalı. Maskenin altında cildinin nemlenerek fondötenini maskeye bulaştırmaması için sabitleyici baz uygulamalısın. Maybelline New York Face Studio Aydınlatıcı Makyaj Bazı tam yaz makyajı için ideal!

Yaz sıcağında, maskenin altında seni rahatsız etmeyecek, cildini kusursuz gösterecek doğru fondöteni seçmek oldukça önemli. Doğal-mat bitişli fondötenler yaz mevsiminde bizim favorimiz. Biz dışarı çıkarken Maybelline New York Fit Me Fondöteni tercih ediyoruz. Hem kapatıcılığı hem de doğal-mat bitişiyle, yazın en sevdiğimiz fondötenler arasında. Daha kolay dağıtabilmek için fondöteni yüzüne noktalar halinde uygulayabilirsin. İlla fırça kullanman da şart değil, bu fondöten yapısı sayesinde parmaklarla bile kolayca dağıtılabiliyor.

Editörün önerisi: Maske taktığın günlerde göz altların odak noktası olacak. Bu nedenle fondöten adımından sonra Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı ile göz altındaki koyu halkaları gizle. Eğer yüzünün geri kalanında sivilce izi, güneş lekesi varsa bunları gizlemene gerek yok, nasılsa maske altında kimse görmeyecek. Ayrıca bu kapatıcı cilde aydınlık, dinlenmiş bir etki de veriyor.

2. Transparan pudra kullan

transparan pudra

Sıcağın etkisiyle fondötenin maskene bulaşmaması ve cildinin parlamaması için mutlaka transparan bir pudra ile makyajını sabitlemelisin. Maybelline New York Fit Me Transparan Pudra bu konuda en başarılı pudralardan. Üstelik sağladığı doğal mat bitiş sayesinde, deniz kenarı selfielerinde harika görüneceksin. Transparan pudranı geniş bir makyaj fırçasıyla, gün içinde ilk parlayan yerler olan göz altlarına, alnına ve burun kenarlarına uygula.

3. Minimal göz makyajı

3. Minimal göz makyajı

Yaz aylarında öyle yoğun göz makyajları yapmaya hiç gerek yok, işi gayet basit tutabilirsin: İnce bir eyeliner ve yelpaze etkisi veren bir maskara ile gözlerini belirginleştirmen yeterli. Evde kaldığın zaman boyunca eyeliner sürmeyi unutmanı çok normal karşılıyoruz. Maybelline New York Hyper Easy Eyeliner sayesinde tek seferde eyeliner uygulamayı başarabileceksin. Minik bir kuyruk ve ince bir çizgiyle eyelinerını tamamla.

Maskara tercihimize gelince, kirpiklere anında hacim ve uzunluk kazandıran formülü ile Maybelline Lash Sensational Maskara. Maskara fırçasını kirpik diplerine yerleştir ve kirpik uçlarına doğru zig-zag hareketlerle uygula, kirpiklerinin nasıl tek tek ayrıldığını ve yelpaze etkisi kazandığını görünce şaşıracaksın!

4. Fresh görünüm sağla

4. Fresh görünüm sağla

Maskeni taktığın sıcak yaz günlerinde yoğun kontür uygulaması yapmana hiç gerek yok. Onun yerine pratik ve kalıcılığına güvendiğin bir likit allık tercih etmelisin. Tıpkı Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık gibi! 6 farklı renk seçeneği olan bu allıkları çok sevmemizin en büyük nedeni çok kolay sürülmesi! Parmağına likit allığı al ve tampon hareketlerle yanağına uygula. Maybelline likit allık sayesinde cildin çok fresh ve canlı görünecek.

5. Likit mat ruj uygula

likit mat ruj

Likit mat rujlar yaz aylarında kurtarıcı! Sen de bizimle aynı fikirdeysen Maybelline New York Super Stay Matte Ink rujları mutlaka 2020 yaz makyaj rutinine eklemelisin. Maskene bulaşmayacak, dudaklarını sıcakta kurutmayacak ve gün boyu dudaklarından silinmeyecek mat ruj arıyorsan artık buldun. Likit mat ruju, aplikatörüyle kolayca uygulayabilir çarpıcı, kalıcı bir mat görünüm elde edebilirsin.

6. Makyajını sabitle

6. Makyajını sabitle

Yaz sıcağında makyaj sabitlemek zor bir iş, kabul ediyoruz. Maybelline New York Lasting Fix makyaj sabitleme spreyi ise bu işi çok kolay bir hale dönüştürüyor. Makyajını tamamladıktan sonra gözlerini kapat ve makyajının üzerine Maybelline makyaj sabitleme spreyini uygula. Makyaj sabitleme spreyi sayesinde gün boyu makyajın maskene bulaşmadan, 16 saate kadar kalıcılığını koruyacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön