loader

Yaz için makyaj tüyoları

Favoriye Ekle

Yaz aylarında makyaj rutinimiz tamamen değişiyor. Hele 2021 yazında ise diğer hiç bir yaz mevsimine benzemeyen bir şekilde değişiyor. Son zamanların en eğlenceli yazına giriş yaparken, gerçek bir "Hot Girl Summer" gibi bronz, ışıltılı görünümler için bilmen gereken tüm yaz makyajı tüyolarını bir araya getirdik.

Biliyoruz, uzun zamandır evdesin ve makyaj yapmayı çok özledin! Dışarı çıkıp arayı kapatırken öyle bir makyaj yapmalısın ki maskenin altında bile makyajın kusursuz görünmeli. Şanslısın, senin için hazırladığımız yaz makyajı rehberi sayesinde bu yazın yıldızı sen olacaksın. Yaz makyajı nasıl yapılır: Maskeli yaz makyajının püf noktalarını anlatıyoruz!

1. Doğal ve kalıcı ten makyajı

1. Doğal ve kalıcı ten makyajı

Hava ne kadar sıcak olursa olsun hepimiz kusursuz ten makyajının peşindeyiz. Kusursuz ten makyajının ilk adımı mutlaka makyaj bazı olmalı. Maskenin altında cildinin nemlenerek fondötenini maskeye bulaştırmaması için sabitleyici baz uygulamalısın. Maybelline Fit Me Matte & Poreless Matlaştırıcı Makyaj Bazı tam yaz makyajı için ideal!

Kil içeren hafif formülü sayesinde, ciltteki parlamayı gün boyu kontrol altına alan bu makyaj bazı, gözenek görünümünü azalttığı gibi ten makyajının kalıcılığını 16 saate kadar artırıyor.

Yaz sıcağında, maskenin altında seni rahatsız etmeyecek, cildini kusursuz gösterecek doğru fondöteni seçmek oldukça önemli. Doğal-mat bitişli fondötenler yaz mevsiminde bizim favorimiz. Hele bir de gün boyu kalıcı ve transfere dayanıklı oldular mı, bizden mutlusu yok.

Biz yaz makyajımızda Maybelline Super Stay Active Wear 30H Fondöten'i çok severek kullanıyoruz. Son derece hafif bir formüle sahip olan bu fondöten, ciltteki kusurları tek seferde gizliyor, maskeye bile bulaşmıyor ve ciltte asla ağırlık yaratmıyor. Superstay Active Wear fondöten ile yazın terlemek ve fondötenin akıp gitmesi gibi bir dert yaşamayacaksın!

Editörün önerisi: Maske taktığın günlerde göz altların odak noktası olacak. Bu nedenle fondöten adımından sonra Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı ile göz altındaki koyu halkaları gizle. Eğer yüzünün geri kalanında sivilce izi, güneş lekesi varsa bunları gizlemene gerek yok, nasılsa maske altında kimse görmeyecek. Ayrıca bu kapatıcı cilde aydınlık, dinlenmiş bir etki de veriyor.

2. Transparan pudra kullan

transparan pudra

Sıcağın etkisiyle fondötenin maskene bulaşmaması ve cildinin parlamaması için mutlaka transparan bir pudra ile makyajını sabitlemelisin. Maybelline New York Fit Me Transparan Pudra bu konuda en başarılı pudralardan. Üstelik sağladığı doğal mat bitiş sayesinde, deniz kenarı selfielerinde harika görüneceksin. Transparan pudranı geniş bir makyaj fırçasıyla, gün içinde ilk parlayan yerler olan göz altlarına, alnına ve burun kenarlarına uygula.

3. Minimal göz makyajı

3. Minimal göz makyajı

Yaz aylarında öyle yoğun göz makyajları yapmaya hiç gerek yok, işi gayet basit tutabilirsin: İnce bir eyeliner ve yelpaze etkisi veren bir maskara ile gözlerini belirginleştirmen yeterli. Evde kaldığın zaman boyunca eyeliner sürmeyi unutmanı çok normal karşılıyoruz. Maybelline New York Hyper Easy Eyeliner sayesinde tek seferde eyeliner uygulamayı başarabileceksin. Minik bir kuyruk ve ince bir çizgiyle eyelinerını tamamla.

Maskara tercihimize gelince, kirpiklere anında hacim ve uzunluk kazandıran formülü ile Maybelline Lash Sensational Maskara. Maskara fırçasını kirpik diplerine yerleştir ve kirpik uçlarına doğru zig-zag hareketlerle uygula, kirpiklerinin nasıl tek tek ayrıldığını ve yelpaze etkisi kazandığını görünce şaşıracaksın!

4. Fresh görünüm sağla

4. Fresh görünüm sağla

Maskeni taktığın sıcak yaz günlerinde yoğun kontür uygulaması yapmana hiç gerek yok. Onun yerine pratik ve kalıcılığına güvendiğin bir likit allık tercih etmelisin. Tıpkı Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık gibi! 6 farklı renk seçeneği olan bu allıkları çok sevmemizin en büyük nedeni çok kolay sürülmesi! Parmağına likit allığı al ve tampon hareketlerle yanağına uygula. Maybelline likit allık sayesinde cildin çok fresh ve canlı görünecek.

5. Likit mat ruj uygula

likit mat ruj

Likit mat rujlar yaz aylarında kurtarıcı! Sen de bizimle aynı fikirdeysen Maybelline New York Super Stay Matte Ink rujları mutlaka 2020 yaz makyaj rutinine eklemelisin. Maskene bulaşmayacak, dudaklarını sıcakta kurutmayacak ve gün boyu dudaklarından silinmeyecek mat ruj arıyorsan artık buldun. Likit mat ruju, aplikatörüyle kolayca uygulayabilir çarpıcı, kalıcı bir mat görünüm elde edebilirsin.

6. Makyajını sabitle

6. Makyajını sabitle

Yaz sıcağında makyaj sabitlemek zor bir iş, kabul ediyoruz. Maybelline New York Lasting Fix makyaj sabitleme spreyi ise bu işi çok kolay bir hale dönüştürüyor. Makyajını tamamladıktan sonra gözlerini kapat ve makyajının üzerine Maybelline makyaj sabitleme spreyini uygula. Makyaj sabitleme spreyi sayesinde gün boyu makyajın maskene bulaşmadan, 16 saate kadar kalıcılığını koruyacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön