loader

Yaz için makyaj tüyoları

Favoriye Ekle

Kalıcı yaz makyajı hakkında bilmen gereken tüm tüyoları paylaşıyoruz!

Yaz aylarında makyaj rutinimiz tamamen değişiyor. Hele 2022 yazında ise diğer hiç bir yaz mevsimine benzemeyen bir şekilde değişiyor. Son zamanların en eğlenceli yazına giriş yaparken, gerçek bir "Hot Girl Summer" gibi bronz, ışıltılı görünümler için bilmen gereken tüm yaz makyajı tüyolarını bir araya getirdik.

Senin için hazırladığımız yaz makyajı rehberi sayesinde bu yazın yıldızı sen olacaksın. Yaz makyajı nasıl yapılır: Kalıcı yaz makyajının püf noktalarını anlatıyoruz!

Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

1. Doğal ve kalıcı ten makyajı

Maybelline Fit Me Matte & Poreless Matlaştırıcı Makyaj Bazı

Hava ne kadar sıcak olursa olsun hepimiz kusursuz ten makyajının peşindeyiz. Kusursuz ten makyajının ilk adımı mutlaka makyaj bazı olmalı. Yaz sıcağında fondöteninin bulaşmaması için sabitleyici baz uygulamalısın. Maybelline Fit Me Matte & Poreless Matlaştırıcı Makyaj Bazı tam yaz makyajı için ideal!

Kil içeren hafif formülü sayesinde, ciltteki parlamayı gün boyu kontrol altına alan bu makyaj bazı, gözenek görünümünü azalttığı gibi ten makyajının kalıcılığını 16 saate kadar artırıyor.

Yaz sıcağında cildini kusursuz gösterecek doğru fondöteni seçmek oldukça önemli. Doğal-mat bitişli fondötenler yaz mevsiminde bizim favorimiz. Hele bir de gün boyu kalıcı ve transfere dayanıklı oldular mı, bizden mutlusu yok.

L'Oréal Paris Infaillible 24H Fresh Wear Pudra Fondöten

Yaz makyajında fondöten kullanmak istemiyorsan, L'Oréal Paris Infaillible 24H Fresh Wear Pudra Fondöten'i önerebiliriz. Likit fondöten gibi kusurları kapatan ve pudra gibi cildi mat gösteren bu fondöten sayesinde yaz aylarında pratik makyaj yapanilirdin. Son derece hafif bir formüle sahip olan bu fondöten, ciltteki kusurları tek seferde gizliyor, maskeye bile bulaşmıyor ve ciltte asla ağırlık yaratmıyor. Pudra fondöten ile yazın terlemek ve fondötenin akıp gitmesi gibi bir dert yaşamayacaksın!

Eğer cilt bakımı ve makyajı aynı anda yapmak istersen de sana gözümüz kapalı L'Oréal Paris True Match Nude Serum Fondöten'i önerebiliriz. Hyaluronik asit içeriği ile cilde bakım yapan bu yüz serumu cilt tonunu da eşitleyerek çok doğal bir sonuç veriyor.

2. Doğal ve etkili kapatıcı seçimi

2. Doğal ve etkili kapatıcı seçimi

İster tek başına, istersen de hafif fondöteninin üzerine uygulayabileceğin bir kapatıcı önerimiz var: Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı! 12 saate kadar nemlendiren formülü, ince yapısına rağmen verdiği yüksek kapatıcılık ve anında yorgunluk izlerini giderme özelliği sayesinde bu kapatıcı favorimiz!

3. Transparan pudra kullan

transparan pudra

Sıcağın etkisiyle fondötenin maskene bulaşmaması ve cildinin parlamaması için mutlaka transparan bir pudra ile makyajını sabitlemelisin. Maybelline Fit Me Transparan Pudra bu konuda en başarılı pudralardan. Üstelik sağladığı doğal mat bitiş sayesinde, deniz kenarı selfielerinde harika görüneceksin. Transparan pudranı geniş bir makyaj fırçasıyla, gün içinde ilk parlayan yerler olan göz altlarına, alnına ve burun kenarlarına uygula.

4. Minimal göz makyajı

Minimal göz makyajı

Yaz aylarında öyle yoğun göz makyajları yapmaya hiç gerek yok, işi gayet basit tutabilirsin: İnce bir eyeliner ve yelpaze etkisi veren bir maskara ile gözlerini belirginleştirmen yeterli. Evde kaldığın zaman boyunca eyeliner sürmeyi unutmanı çok normal karşılıyoruz. NYX Professional Makeup Epic Ink Liner sayesinde tek seferde eyeliner uygulamayı başarabileceksin. Minik bir kuyruk ve ince bir çizgiyle eyelinerını tamamla.

Maskara tercihimize gelince, kirpiklere anında hacim ve uzunluk kazandıran formülü ile Maybelline Sky High Maskara. Maskara fırçasını kirpik diplerine yerleştir ve kirpik uçlarına doğru zig-zag hareketlerle uygula, kirpiklerinin nasıl tek tek ayrıldığını ve yelpaze etkisi kazandığını görünce şaşıracaksın!

5. Fresh görünüm sağla

4. Fresh görünüm sağla

Maskeni taktığın sıcak yaz günlerinde yoğun kontür uygulaması yapmana hiç gerek yok. Onun yerine pratik ve kalıcılığına güvendiğin bir likit allık tercih etmelisin. Tıpkı Maybelline Cheek Heat Likit Allık gibi! 6 farklı renk seçeneği olan bu allıkları çok sevmemizin en büyük nedeni çok kolay sürülmesi! Parmağına likit allığı al ve tampon hareketlerle yanağına uygula. Maybelline likit allık sayesinde cildin çok fresh ve canlı görünecek.

6. Kalıcı likit ruj ve balm kullan

ruj

Kalıcı likit rujlar yaz aylarında kurtarıcı! Sen de bizimle aynı fikirdeysen L'Oréal Paris Infaillible 2 Steps Rujları mutlaka yaz makyaj rutinine eklemelisin. Doğal nude renklerle anında Paris dokunuşu sağlayan bu rujlar, çift yönlü olma özelliğiyle yaz makyajına ekstra kolaylık sağlıyor.

Yaz mevsiminde Parizyen tonlara sahip olmak için rujunun likit tarafıyla dudaklarını yoğun bir şekilde renklendir. Daha sonra rujun abalm tarafıyla da dudaklarına ekstra nemlendir ve parlaklık kazandır. Renk arttırıcı balm sayesinde dudakların olduğundan daha dikkat çekici bir hale gelecek. Loreal rujlardan 801 Toujours Tofee rengi yaz makyajına çok yakışır şimdiden söyleyelim.

7. Makyajını sabitle

6. Makyajını sabitle

Yaz sıcağında makyaj sabitlemek zor bir iş, kabul ediyoruz. Maybelline New York Lasting Fix makyaj sabitleme spreyi ise bu işi çok kolay bir hale dönüştürüyor. Makyajını tamamladıktan sonra gözlerini kapat ve makyajının üzerine Maybelline makyaj sabitleme spreyini uygula. Makyaj sabitleme spreyi sayesinde gün boyu makyajın maskene bulaşmadan, 16 saate kadar kalıcılığını koruyacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler