loader

Yaz için mavi göz makyajına var mısın?

Favoriye Ekle
Yaz için mavi göz makyajına var mısın?

Nerede bir güzellik trendi varsa biz oradayız! Bu sene ise dikkatimizi çeken en havalı makyaj trendlerinden biri mavi göz makyajları. Paris'ten Londra'ya, tasarımcılar podyumları modern ve feminen bir dokunuş için mavi göz makyajları ile doldurdu diyebiliriz. Peki bu trende katılacak mısın? Bir de yakından bakalım...

Hangi ton?

Gece mavisinden, parlak turkuaza ve pastel maviye, önünde bir sürü seçenek var. Farklı tonlarla doğal bir etki yaratarak dumanlı mavi göz makyajını bile tercih edebilirsin. Maksimum etki içinse bizim tercihimiz parıltılı farlar. Alternatif olarak, yoğun pigmentli mat bir farla daha yoğun bir etki bile yaratabilirsin!

Nasıl kullanmalı?

Eğer iddialı bir makyaj tercihinse, farını tüm göz kapağına uygula ya da grafik cat eye göz makyajınla kombinle. Maviyi aynı zamanda siyah eyelinerın yerine kullanabilirsin. Uygulamayı gözünün üstüne ya da altına dahi yapabilirsin. Tabii bir de maviyi far olarak kullanmaya çekinenler için her zaman mavi maskara seçeneği var!

Göz rengim önemli mi?

Hayır! Bu kadar seçenek varken, mavi göz makyajını göz rengine uyduramaman imkansız. Eğer gözlerin yeşilse ve mavi farla uyum yakalayamayacağını düşünüyorsan, senin için seçtiğimiz fotoğraflardaki yeşil gözlü modeller ikna olmana yardımcı olacak! Eğer mavi gözlüysen, çok fazla mavi far aşırıya kaçabilir. Bunun yerine mavi göz kalemlerine yönelebilirsin. Cilt tonu ve saç rengi göz önüne alındığında ise, genel olarak mavi açık ten ve siyah veya platin saçla harika bir uyum yakalıyor. Koyu tenlere de çok yakıştığını söylemeden geçmeyelim!

Makyaj çantana mavileri eklemeye hazır mısın?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön