loader

Yaz makyaj çantanda mutlaka olması gereken 7 şey

Favoriye Ekle
Yaz makyaj çantanda mutlaka olması gereken 7 şey

Bugün senin için, nereye gidersek yanımızda götürdüğümüz en değerli parçamızdan bahsedeceğiz: Makyaj çantamız! Yaz aylarında, diğer aylarından farklı daha renkli ve canlı ten makyajları yapılıyor. Doğal görünümün ön planda olduğu taze ve enerjik makyaj stillerini sen de yapmak istiyorsan makyaj çantanda ufak bir değişikliğe gitmelisin. Bu yaz makyaj çantanda mutlaka olması gereken 7 makyaj ürününü şimdi bizimle keşfet ve alışveriş listeni hazırla!

Far paleti

Zamansız bir far paleti her makyaj çantasının olmazsa olmazıdır. Hem yazın hem de sonbaharda kullanabileceğin bir far paleti senin için ekonomik bir alışveriş olacaktır. Unutma, 2017 yılında ışıltılı ve metalik renkler çok popüler, far paletinde en az bir kaç trend renk bulunmasına dikkat etmelisin.

Editörün Önerisi: Bizim için sezonun en trend renklerini barındıran ve ister gündüz ister gece, her durumda harika makyajlar yapmamıza yeten, olmazsa olmazımız Maybelline New York 24K The Nudes palet.

Maskara

 

Maskarasız bir makyaj çantası düşünemiyoruz. Yaz makyajında gözlerini ortaya çıkaracak ve kirpiklerini olduğundan daha hacimli gösterecek maskaraları tercih edebilirsin. Sezonun trendlerini takip ederek en doğru maskarayı bulacağına eminiz. Sana, ilk görüşte aşk yaşamamıza neden olan Lancôme Monsieur Big maskarayı önermeden geçemeyiz.

Likit ruj

Yaz makyajında rengrarenk rujları çantandan çıkarmamalısın. Hem günlük hem de akşam makyajında kullanabileceğin likit rujlar, yaz makyajının kurtarıcısı olacaktır. Bu yaz trendlerinde turuncu, pembe ve nude tonlar ön plana çıkıyor, bizden söylemesi.

Likit far

 

Bu sezon, ıslak görünümlü metalik renkler çok popüler. Sen de likit farlardan alarak bu sezonun en havalı makyaj modelini elde edebilirsin. Özel davetlerde veya yaz festivallerinde likit farları tercih ederek makyajının kalıcılığını arttırabilirsin.

Kapatıcı

 

Yaz makyajında yoğun ten makyajları yerine daha hafif ve taze görünümler tercih ediliyor. Sen de sadece cilt lekelerini veya kusurlarını gizleyerek ten makyajının tamamlayabilirsin. Kapatıcı seçerken kendi ten renginden bir ton daha açık bir renk seçmeni ve göz altlarına ters üçgen şeklinde uygulamanı tavsiye ediyoruz. Böylece aydınlık ve canlı bir ten makyajı elde etmiş olacaksın.

Allık paleti

 

2017 yılı allıkların yılı oluyor. Sen de canlı ve enerjik görünmek için mutlaka bir allık paleti edinmelisin. Pembe, kayısı ve fuşya renklerini içeren allık paletleri, sadece yazın değil bütün yıl kurtarıcın olacaktır. Allık paletlerini bu kadar sevmemizin sebebiyse, içindeki renkleri karıştırıp kendimize özel renkler elde edebilmemiz, sen de mutlaka denemelisin.

Aydınlatıcı

 

Aydınlatıcı olmadan yaz makyajı hayal edemiyoruz. Bizim gibi güzellik tutkunlarının en sevdiği trendlerden olan strobing makyajı, yaz mevsiminde ışıl ışıl parlamamızı sağlıyor. Sen de yaz makyaj çantana farklı renklerde aydınlatıcılar ekleyerek yaz mevsiminde her daim kusursuz görünebilirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön