loader

Yaz makyajı: Bronzlaşan ciltlere özel ruj önerileri

Favoriye Ekle

Yaz makyajı: Bronzlaşan ciltlere özel ruj önerileri_1

Uzun süredir dört gözle beklediğimiz yaz mevsimi işte geldi! Doğal olarak güzellik alışkanlıklarımızda da değişiklikler yapmanın zamanı geldi. Mesela işe, kışın kullandığın rujları değiştirmekle başlayabilirsin! Yazın canlı ruhuna uygun farklı renkler deneyebilirsin. Ancak seçtiğin ruj renginin ten rengine uygun olması gerekir.Özellikle yaz aylarında ten rengimiz bronzlaşmaya başladığı için doğal ten rengin bir ya da birkaç ton koyulaşır. Bu renge uygun rujlar seçersen daha hoş bir görünüm elde edebilirsin. Hangi renklerin ten rengine uygun olduğunu merak ediyorsan seni yazımızın devamına alalım!

Açık cilt tonu

Bazılarımız ne yazık ki güneşin altında çok kalamadığımız için bronzlaşamıyoruz! Beyaz tenliysen kırmızı ve tonlarını seçebilirsin. Daha aydınlık bir cilt görünümü için gündüz makyajında turuncu tonlarını, gece ise kırmızının daha koyu tonlarını tercih edebilirsin. Ayrıca pembe tonlarını da tercih edebilirsin. Ancak toz pembe gibi çok açık pembelerden kaçınmanı öneririz.

Bronz, altın tonlarında cilt tonu

Buğday tenliysen, güneşin altında azıcık bile kalsan tenin bronzlaşmaya meyillidir. O zaman çok şanslısın! Bronz cildinle harika bir uyum yakalayacak fuşya, mercan tonları ve ateş kırmızısı renklerine bir şans verebilirsin. Eğer çok fazla bronzlaştıysan bakır tonlarını da deneyebilirsin. Böylece cilt rengin daha çok dikkat çeker. Ancak pastel tonlardan kaçınmanı tavsiye ederiz.

Koyu ten rengi

Eğer cilt rengin oldukça koyuysa kırmızının her tonu senin için uygun. Özellikle mat bitişe sahip rujlar ideal! Mürdüm ve bordo tonları sana çok yakışabilir. Ancak pastel tonları gibi soğuk tonlardan kaçınmalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler