loader

Yaz Makyajı Önerileri: Sıcakta Kalıcı Makyajın Sırları

Favoriye Ekle

Yaz sıcakları kendini iyiden iyiye hissettirirken, terlemeye, koşuşturmaya, sıcağa ve neme dayanıklı yaz makyajının sırlarını seninle paylaşıyoruz!

Mevsim fark etmeden makyajımızın kalıcı olması bizim için hep önemli. Özellikle de söz konusu yazın sıcağı ve nemi olunca, kalıcılık daha da ön plana çıkıyor. Yazın elimiz hep hafif ten ürünlerine gitse de, cilt kusurlarımızı gizlerken aynı zamanda da yazın sıcağına ve nemine dayanacak, kalıcılığı yüksek ürünler kullanmayı tercih ediyoruz. İşte sana bu sıcaklarda akmayacak, etkisini kaybetmeyecek ve gün boyu kusursuz görünmeni sağlayacak kalıcı yaz makyajı önerilerimiz!

Kalıcılığı artıran makyaj bazı

Kalıcılığı artıran makyaj bazı

Yaz makyajında en büyük dertlerden biri, sıcağın etkisiyle gün içerisinde yüzün, özellikle de T bölgesinin parlaması. İşte bu sorunu ortadan kaldıracak, yüzündeki yağlanmayı kontrol altına alacak ve parlamasını engelleyecek bir makyaj bazı kullanabilirsin.

Lancôme’un Prep&Matte matlaştırıcı ve gözenek gizleyici makyaj bazı, cildi matlaştırdığı gibi gözenek görünümünü de gizliyor. Aynı zamanda fondötenin de kalıcılığını artıran bu makyaj bazı, cildinin gün boyu nemli kalmasını sağlayacak.

Kalıcı ve rahat bir fondöten

Kalıcı ve rahat bir fondöten

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yaz makyajında cildi kusursuzlaştırırken aynı zamanda ağırlık yaratmayan bir fondöten tercih etmek gerek. Yaz sıcaklarında hafif yapısıyla rahat ve konforlu bir kullanım sağlayan Lancôme Teint Idole Ultra Wear fondöten, ciltteki tüm kusurları gizleyebilecek bir kapatıcılığa sahip. İncecik yapısı sayesinde yüzde hiç ağırlık yaratmıyor, yani tam yaza uygun. En sevdiğimiz özelliği ise 24 saate kadar kalıcı olması. Bir kere uyguladıktan sonra gün boyu makyaj tazelemeye son!

Kalıcı ve rahat bir fondöten 2

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Gelelim yaz ayında plaj ve havuz makyajının sırlarına: Denize veya havuza girdiğinde bozulmayacak bir fondöten senin kurtarıcın olacak. Lancôme’un Teint Idole Ultra Wear Nude fondöteni, suya ve terlemeye dayanıklı, tüy gibi hafif bir fondöten. Mat bitişli, ikinci bir ten etkisi veren bu fondöten, cildin nefes almasını sağlıyor ve artırılabilir bir kapatıcılığa sahip.

Likit aydınlatıcılardan destek al

Likit aydınlatıcılardan destek al

Aydınlatıcı olmadan olmaz, hele ki yaz aylarında aydınlatıcı sürmeden dışarı çıkmamız söz konusu olamaz! Peki yaz makyajında kalıcılığı artırmak için ne yapabilirsin? Cevap: Tabii ki likit aydınlatıcılar!

Lancôme’un Custom Glow Drops likit aydınlatıcıları, hem güçlü etkileri hem de gün boyu kalıcılıklarıyla bizden tam puan aldılar.  Güçlü metalik yansıması ile yüzün yüksek bölgelerini çok doğal ve dikkat çekici bir şekilde aydınlatan Custom Glow Drops aydınlatıcı çok daha kalıcı. Tek başına kullanıp yüzünü aydınlatabileceğin gibi fondöteninin içerisine karıştırıp ten makyajında ışıltılı bir görünüm de elde edebilirsin.

Makyaj sabitleme spreyini unutma

Makyaj sabitleme spreyini unutma

Yaz makyajının kalıcılığını artırmak için yapacağın son ve önemli adım makyaj sabitleme spreyi uygulamak. Böylece fondöteninin gün boyu bir yere kıpırdamasına engel olabilirsin. Lancôme’un Fix It Forget It makyaj sabitleme spreyi, makyajın kalıcılığını 24 saate kadar çıkardığı gibi fondötenin renk değiştirmesine de engel oluyor. Güzel tarafı ise gün içinde makyajını tazelemek için de kullanabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön