üye ol
Makyaj.com’a hoş geldin!

E-Posta adresindeki linke tıklayarak giriş yapıp devam edebilirsin.

Yaz makyajı rutinin nasıl olmalı?

Favoriye Ekle
Yaz makyajı rutinin nasıl olmalı?

Sıcak havalarda makyaj rutininde birkaç değişiklik yaparak yaz mevsimine uygun görünümü elde edebilirsin. Kış makyajına göre daha hafif, renkli ve aydınlık stilleri tercih ederek makyajını mevsime uydurabilirsin. Şimdi yaz makyaj rutinini adım adım anlatıyoruz. Sen de yaz mevsiminde doğru makyaj yapmak istiyorsan bu adımları takip edebilirsin.

Doğal ten makyajı

Yaz aylarında cildindeki renkleri eşitleyerek kusursuz bir ten görünümüne sahip olabilirsin. Sıcak havalarda sağlıklı cilt görünümü istiyorum diyorsan, ıslak bir bitiş sağlayan cushion fondötenleri deneyebilirsin. Oldukça pratik olan bu fondötenleri seyahatlerinde de yanından ayırmak istemeyeceksin. Bol bol uçak seyahati yapanlara da müjde, cushion fondötenler likit formda olmalarına rağmen uçak yolculuklarda likit olarak sayılmıyorlar! Yani, gönül rahatlığı ile el çantana ekleyebilirsin! 

Renkli göz makyajı

2017 yaz makyaj trendlerinde renkli göz makyajı dikkatimizi çekiyor. Yaz aylarında rengarenk görünmeyi seviyorsan bu trendi mutlaka uygulamanı öneriyoruz. Likit renkli göz farlarını kullanarak hem daha canlı renkler elde edebilir hem de göz makyajının uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsin. Sıcak havalarda pudralı ürünler yerinde krem yapıdaki makyaj malzemelerini tercih ederek makyajını güvence altına alabilirsin. Göz makyajını renkli kirpiklerle tamamlamaya ne dersin? Mavi maskaranı bütün kirpiklerine sür ve iltifatlara hazır ol.

Allık trendi

 

Renkli allık trendini duymayan kalmadı! Bu yaz makyaj yaparken renkli allığı kesinlikle es geçmemeliyiz. Pembe, şeftali, fuşya ve kayısı rengi allıklar, ten makyajının kemiği haline geldiler. Sadece tek fırça darbesiyle anında canlı ve enerjik bir görünüme kavuşmamıza yardımcı olan renkli allıkları biz çok sevdik. Bu allıkları yanağının ortasından saç dibine doğru tombul bir fırçayla uygulayabilirsin. Allıklarla ilgili küçük bir sır ister misin? Bu sezon çok popüler olan allık paletleri sayesinde kendi allık rengini kendin yaratabilirsin!

Canlı dudaklar

Makyajının en renkli dokunuşunu dudaklarına yapabilirsin. Bu sezon dudaklarda mavi, turuncu, pembe gibi iddialı renkler çok moda! Sen de makyaj rutinine renkli rujları ekleyerek bu yazın enerjisine ayak uydurabilirsin. Renkli dudak nemlendiricilerini sürekli yanında taşıyarak hem dudaklarına bakım yapabilir, hem de her daim renkli görünebilirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön