loader

Yaz makyajı: Şeftali tonlarıyla tatlı bir görünüm elde et

Favoriye Ekle

İç ısıtan şeftali tonlarıyla yaz makyajı adımlarını tek tek anlatıyoruz!

Güneşin parladığı bu yaz günlerinde, şeftali tonlarıyla tatlı bir makyaj stili uygulamayı kim istemez? Kolay uygulanabilirliği ve enerji veren sıcak tonuyla gönülleri fetheden bu tarz makyajı öğrenmek için adımlarımıza göz atabilirsin.

İşte karşında şeftali tonlarında yaz makyajının ipuçları!

Şeftali tonlarında yaz makyajı nasıl yapılır?

1. Islak bitişli ten makyajı

Yaz makyajı: Şeftali tonlarıyla tatlı bir görünüm elde et

Yaz makyajında canlı ve enerjik bir görünüm için renkli nemlendiriciler tercihimiz. Hatta hem cildini nemlendirerek bakım yapacak, hem de kusursuz görünmesini sağlayacak bir renkli serum tercih edebilirsin.

L'Oréal Paris True Match Nude Serum Fondöten, cildinin kendi tonundaki bir cilt serumu. saf hyaluronik asit tiçeren formülü ile cildi nemlendirip bakım yaparken, doğal pigmentleriyle cilt tonunu eşitliyor, cildin kusursuz görünmesini sağlıyor. Tam yaz makyajına uygun bir ten ürünü!

2. Şeftali tonlarında göz makyajı

Şeftali tonlarında göz makyajı

Yaz makyajında kullanabileceğin mükemmel bir palet önerimiz var: L'Oréal Paris Emotions of Nude allık ve far paleti, içerisindeki sıcak tonlu 16 nude renk ile bu yaz makyajlarının starı. Bu paletteki her bir renk, farklı bir duyguyu temsil ediyor ve duygularımızı dışa vurmamızı sağlıyor. nude ruj trendinden ilham alan bu paletteki renkler hem far hem de allık olarak kullanılabiliyor.

Bu yaz makyajında şeftali tonlarının enerjisini ve iyimserliğini vurgulamak için ilk olarak tüm göz kapağına OPTIMIST rengini uygulayabilirsin. Daha sonra yumuşak bir geçiş elde etmek için göz kapağının katlanma bölgesine SERENITY rengini uygulayabilirsin. Farlar çok pigmentli ve yumuşak oldukları için birbirleriyle çok rahat bir şekilde karışıyor.

Daha sonra yaza yakışır bir ışıltı elde etmek için ışıltılı bir şampanya tonu olan EUPHORIC rengini kaş altına ve göz pınarlarına uygulayabilirsin. Son adımda, göz makyajına buğulu bir etki vermek için ilk kullandığın şeftali tonunu alt kirpik hattına hafifçe uygulayarak göz makyajını tamamlayabilirsin.

3. Kirpiklerde 3 boyut etkisi

Kirpiklerde 3 boyut etkisi

Şeftali tonlarındaki bu canlı ve enerjik göz makyajını en iyi nasıl tamamlayabilirsin? Lifting etkili, upuzun ve XXL hacimli kirpiklerle! Bunun için tek bir maskara önerimiz var, L'Oréal Paris Bambi Oversized Maskara. Kirpik liftingi, uzunluk ve yoğun hacim etkisini bir arada veren bu maskara, bu yaz makyaj çantalarımızın vazgeçilmezlerinden. Tek seferde kirpiklere verdiği 3 boyutlu etki gerçekten de büyüleyici!

4. Allık adımı

şeftali allık önerisi

Şeftali tonlarında yaptığın göz makyajının etkisini artırmak ve bir bütünlük elde etmek için aynı tonları allığında da kullanabilirsin. Maybelline Fit Me Allıklardan 40 Peach rengi, şeftali tonlarında makyaj için kullanabileceğin en iyi allıklardan biri. Doğal etkisini dilediğin gibi artırabilirsin.

5. Şeftali dudaklar

şeftali dudaklar

Yaz makyajında bizim için olmazsa olmazlardan biri de şeftali tonlarındaki rujlar! L'Oreal Paris Infaillible 2 Steps Ruj, çift taraflı özelliğiyle hem dudakları nemlendiriyor hem de kalıcı şeftali tonlarını dudaklara yansıtıyor. 802 Forever Francai renginin içerisindeki şeftali tonlu yansımalar yaz makyajına çok yakışacak. Özellikle bronz tenliler için tavsiye ettiğimiz bu ruj rengini sade göz makyajı ve likit allıkla tamamlamanı öneririz.

24 saate kadar kalıcı olan L'Oreal Paris Infaillible 2 Steps Ruj'un en sevdiğimiz özelliği çatlama yapmaması ve dudaklarda kuruluk hissi bırakmaması! Böylece yaz makyajın daha pratik ve göz alıcı bir hale gelecek.

Şeftali Tonlarında Gelin Makyajı

Şeftali Tonlarında Gelin Makyajı

Gelin makyajı görünümlerine şeftali tonları çok yakışıyor. Gelin şeftali makyajı özellikle yaz düğünleri için tercih ediliyor. Yüze sıcak, kusursuz ve canlı bir görünüm kazandıran şeftali far, şeftali allık ve şeftali ruj kombinasyonları seni en güzel gelin makyajına doğru taşıyacak.

Şeftali tonlarında gelin makyajı yaparken göz makyajında şeftali farını kahve veya bronz renkleriyle karıştırabilirsin. Bronz farın içindeki yansımalar göz makyajına ekstra ışıltı kazandırır. Dudaklarında ise saten bitişli şeftali ruj harika bir tercih olacak. Eğer daha sade gelin makyajı istiyorsan nude alt tonlu şeftali rujları tercih edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler