loader

Yaz makyajı: Şeftali tonlarıyla tatlı bir görünüm elde et

Favoriye Ekle

Güneşin parladığı bu yaz günlerinde, şeftali tonlarıyla tatlı bir makyaj stili uygulamayı kim istemez? Kolay uygulanabilirliği ve şeker gibi görünümüyle gönülleri fetheden bu tarz makyajı öğrenmek için adımlarımıza göz atabilirsin.

Yaz makyajı nasıl yapılır?

Ten

Yaz makyajı: Şeftali tonlarıyla tatlı bir görünüm elde et_1

Tenini şeftali tonlarıyla parlatmadan önce, aydınlatıcı makyaj bazını uygula. Sıcak havada makyajın tenine ağırlık yapmaması için BB krem uygulaman yeterli olacaktır. Daha sonra tenine uygun şeftali tonunu seçerek elmacık kemiklerine uygula. Tenin açık renkse, pembeye kaçan şeftali tonları, koyuysa daha turuncuya kaçan tonlar kullanmalısın.

İpucu: Makyaj öncesinde peeling uygulamak, şeftali tonlarının teninde daha güzel görünmesini sağlar.

Yaz makyajı: Şeftali tonlarıyla tatlı bir görünüm elde et_2

Bu sıcak günlerde cildinde ağır bir makyaj istemediğini biliyor ve yüz temizliğinin ardından direkt olarak transparan pudraya geçmeni öneriyoruz. Bu adım, cildinin parlamasını engeller.

Gözler

Yaz makyajı: Şeftali tonlarıyla tatlı bir görünüm elde et_3

Gözlerde tatlı şeftali görünümü için, açık turuncu-şeftali tonlarında mat bir far tercih edebilirsin. Bu görünüm aynı zamanda son dakika buluşmaları için de ideal. Ayrıca uykusuz bir gece geçirdiysen, şeftali tonları kurtarıcın olabilir. Çünkü verdiği sıcak görüntüyle gözlerinin daha açık görünmesini sağlar. Dilersen, göz pınarlarının çevresine ve göz kapaklarının dış uç köşelerine parlak şeftali rengi uygulayabilirsin. Son olarak siyah maskarayla göz makyajını tamamla.

Dudaklar

Yaz makyajı: Şeftali tonlarıyla tatlı bir görünüm elde et_4

Dudaklarında şeftali etkisi için, öncelikle natürel tonlarda bir dudak kalemiyle çerçeve çiz. Daha sonra şeftali/mercan tonlarında bir parlatıcı veya tercihine göre ruju uygula.

Bebeksi ve pürüzsüz dudaklar için harika bir ürün olan Maybelline Baby Lips Lipstick'i, dudaklarına uygula ve taze görünümünü tamamlayarak yaz makyajının tadını çıkar!

Hemen hemen her güne ve her türden aktiviteye uyumlu bu makyajı, bir yaz festivalinde mini kot şort, beyaz crop-tee ve rengarenk sandaletlerle kombinleyebilir, hem çekici hem fresh bir görüntü elde edebilirsin. Kavun tadında bir yaz diliyoruz

Mis gibi yaz kokulu makyajın hazır!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön