loader

Yaz makyajı: Şeftali tonlarıyla tatlı bir görünüm elde et

Favoriye Ekle

İç ısıtan şeftali tonlarıyla yaz makyajı adımlarını tek tek anlatıyoruz!

Güneşin parladığı bu yaz günlerinde, şeftali tonlarıyla tatlı bir makyaj stili uygulamayı kim istemez? Kolay uygulanabilirliği ve enerji veren sıcak tonuyla gönülleri fetheden bu tarz makyajı öğrenmek için adımlarımıza göz atabilirsin.

İşte karşında şeftali tonlarında yaz makyajının ipuçları!

Şeftali tonlarında yaz makyajı nasıl yapılır?

Islak bitişli ten makyajı

Islak bitişli ten makyajı

Yaz makyajında canlı ve enerjik bir görünüm için renkli nemlendiriciler tercihimiz. Hem cildini nemlendirerek bakım yapacak, hem de kusursuz görünmesini sağlayacak bir renkli nemlendirici tercih edebilirsin.

L'Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici, orta kapatıcılığı ile ciltteki tüm kusurları tek seferde gizleyebiliyor. Aloe, zencefil ve güvercin ağacı özleri içeren formülü ile cildi 24 saate kadar nemlendirirken, canlı, ıslak ve doğal bir bitiş sağlıyor. Üstelik SPF 20 ile cildi güneşin zararlı etkilerinden korumaya da yardımcı oluyor. Yaz makyajında bu renkli nemlendiriciyi kullanmayı çok seviyoruz.

Şeftali tonlarında göz makyajı

Şeftali tonlarında göz makyajı

Yaz makyajında kullanabileceğin mükemmel bir palet önerimiz var: L'Oréal Paris Emotions of Nude allık ve far paleti, içerisindeki sıcak tonlu 16 nude renk ile bu yaz makyajlarının starı. Bu paletteki her bir renk, farklı bir duyguyu temsil ediyor ve duygularımızı dışa vurmamızı sağlıyor. nude ruj trendinden ilham alan bu paletteki renkler hem far hem de allık olarak kullanılabiliyor.

şeftali göz makyajı

Bu yaz makyajında şeftali tonlarının enerjisini ve iyimserliğini vurgulamak için ilk olarak tüm göz kapağına OPTIMIST rengini uygulayabilirsin. Daha sonra yumuşak bir geçiş elde etmek için göz kapağının katlanma bölgesine SERENITY rengini uygulayabilirsin. Farlar çok pigmentli ve yumuşak oldukları için birbirleriyle çok rahat bir şekilde karışıyor.

Daha sonra yaza yakışır bir ışıltı elde etmek için ışıltılı bir şampanya tonu olan EUPHORIC rengini kaş altına ve göz pınarlarına uygulayabilirsin. Son adımda, göz makyajına buğulu bir etki vermek için ilk kullandığın şeftali tonunu alt kirpik hattına hafifçe uygulayarak göz makyajını tamamlayabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kirpiklerde 3 boyut etkisi

Kirpiklerde 3 boyut etkisi

Şeftali tonlarındaki bu canlı ve enerjik göz makyajını en iyi nasıl tamamlayabilirsin? Lifting etkili, upuzun ve XXL hacimli kirpiklerle! Bunun için tek bir maskara önerimiz var, L'Oréal Paris Bambi Oversized Maskara. Kirpik liftingi, uzunluk ve yoğun hacim etkisini bir arada veren bu maskara, bu yaz makyaj çantalarımızın vazgeçilmezlerinden. Tek seferde kirpiklere verdiği 3 boyutlu etki gerçekten de büyüleyici!

Allık adımı

Allık adımı

Şeftali tonlarında yaptığın göz makyajının etkisini artırmak ve bir bütünlük elde etmek için aynı tonları allığında da kullanabilirsin. Emotions of Nude paletin aynı zamanda allık olarak kullanılabildiğini de söylemiştik. Bu yüzden OPTIMIST rengini ve yakın tonlarını bir allık fırçası ile yanaklarına uygulayabilirsin. Hatta göz pınarlarında kullandığın EUPHORIC rengini elmacık kemikleri ve burun üzerinde aydınlatıcı olarak da kullanabilirsin.

Parlak ve nemli dudaklar

Parlak ve nemli dudaklar

Yaz makyajında bizim için olmazsa olmazlardan biri de lip gloss'lar! Parlak dudak görünümü, şeftali tonlarında makyajına çok yakışacak ve makyajını bir üst seviyeye taşıyacak.

L'Oréal Paris x Elie Saab Koleksiyonundaki lip glosslardan Amber Choc, ışıl ışıl bitişi ve doğal rengiyle son zamanların en iyi dudak parlatıcılarından biri. İçerisindeki minik altın yansımalar dudaklarına ekstra bir parlaklık verirken, tam bir "Yaz Makyajı" elde etmeni sağlayacak!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön