loader

Yaz Makyajının Kalıcılığını Artırmak İçin Neler Yapabilirsin?

Favoriye Ekle

Malum yaz sıcakları kapıda, peki sıcak havalarda yaz makyajının kalıcılığını artırmak için neler yapabilirsin?

Yaz sıcağı demek, biraz da makyajın yüzünde durmaması demek. Her ne kadar ince yapılı ürünler de kullansak, yazın sıcağına özel bazı ekstra uygulamalar yapmamız, ekstra kalıcı makyaj malzemeleri kullanmamız gerekebiliyor. Sıcakların yavaş yavaş arttığı bu dönemde, yaz makyajının seni yarı yolda bırakmaması için, makyajının kalıcılığını arttırmak için neler yapabileceğini listeledik!

Parlamayı önceleyecek bir baz kullan

NYX Professional Makeup’ın Shine Killer makyaj bazını

Yazın ten makyajındaki en büyük sorunlardan biri, fondötenin sıcağın etkisiyle yüzde sabitlenmemesi ve parlama yapması. Bunun önüne geçebilmek için iyi bir makyaj bazı kullanmanı öneriyoruz. Yaz makyajında fondötenin parlama yapmadan gün boyu cildinde mat kalması için NYX Professional Makeup’ın Shine Killer makyaj bazını kullanmalısın.

İnce yapılı ve kalıcı bir kapatıcı seç

NYX Professional Makeup’ın Concealer Wand kapatıcısı

Ten makyajı yapmak istemediğin zamanlarda, yüzündeki renk eşitsizliklerini ve lekeleri iyi bir kapatıcıyla gizleyebilirsin. Yaz sıcağına karşı seni yarı yolda bırakmayacak, kalıcı, ince yapılı ve etkili bir kapatıcı için önerimiz ise NYX Professional Makeup’ın Concealer Wand kapatıcısı! Yumuşak ve ince yapısı sayesinde çok kolay uygulanan bu kapatıcı ile aydınlık bir ten makyajı elde etmiş ve bunu tüm gün boyunca korumuş olacaksın.

Fondötenini sabitle

Yaz Makyajının Kalıcılığını Artırmak İçin Neler Yapabilirsin?_1

Fondötenini ince yapılı bir pudra ile sabitlemek, yaz makyajını kalıcı bir hale getirmek için yapabileceğin en etkili şeylerden biri. Hem transparan, hem de çok ince yapılı bir pudrayı T bölgene, burun kenarlarına, göz altlarına uyguladığında ten makyajını yazın zorlayıcı şartlarına dayanıklı hale getirmiş olacaksın. Bunun için de sana önerimiz, NYX Professional Makeup’ın HD Finishing Powder’ını öneriyoruz. Yumuşacık yapısıyla cildine çok doğal bir şekilde yerleşecek bu pudra, porselen gibi görünmeni sağlayacak.

Kontür için kremsi ürünler

Yaz Makyajının Kalıcılığını Artırmak İçin Neler Yapabilirsin?_2

Yazın özel bir davete gideceksen ve yüzünü doğal bir şekilde boyutlandırmak istiyorsan, kontür uygulaması için kremsi yapıda bir ürün tercih etmelisin. Hem doğal bitişli hem de kolay dağılarak kremsi yapısıyla kalıcı olan bir kontür ürünü arıyorsan, NYX Professional Makeup Wonder Stick'i tam sana göre. Bu kremsi ürünler cildinle kolay bir şekilde uyum sağlayacağı için doğal bir sonuç verecek ve uzun süre de kalıcı olacak.

Likit aydınlatıcıların etkisinden faydalan

NYX Professional Makeup’ın Born To Glow! likit aydınlatıcısı

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Likit aydınlatıcılar, yüzünde ekstra bir katman yaratmadan yüzünün yüksek bölgelerini aydınlatmana yardımcı olacak. Kalıcılığı yüksek olan, aynı zamanda da etkili bir yansıma elde etmek için sana önerimiz NYX Professional Makeup’ın Born To Glow! likit aydınlatıcısı. Elmacık kemiklerinin üzerine, burnunun ucuna ve dudaklarının üzerine parmaklarınla kolayca uygulayabileceğin Born To Glow! likit aydınlatıcı, tüm gün boyu doğal bir şekilde ışıldamanı sağlayacak.

Tüm gün kalıcı eyeliner

NYX Professional Makeup’ın Epic Ink Liner’ını

Göz makyajı, özellikle yaz sıcağı devreye girdiğinde biraz zorlayıcı olabiliyor. Yaz sıcağında akmayan, tüm gün bozulmayan bir göz makyajı yapmak için ekstra kalıcı makyaj malzemelerine ihtiyacın olacak. Bunun için sana ilk önerimiz, eğer eyeliner uygulamayı tercih ediyorsan, NYX Professional Makeup’ın Epic Ink Liner’ını denemelisin. Sivri ucu sayesinde kolayca uygulayabileceğin bu eyeliner, tüm gün boyu kalıcı ve sıcağa dayanıklı!

Hacim etkili ve kalıcı bir maskara!

NYX Professional Makeup’ın Double Stacked maskarası!

Kirpiklerine aradığın o hacimi vermek ve bir de üstüne tüm gün boyunca, sıcağa yenilmeden, akmadan, bozulmadan, bulaşmadan kalmasını sağlamak tamamen maskara seçimine bağlı. Kirpiklerine belirgin bir hacim verecek ve kıvıracak, aynı zamanda da gün boyunca bozulmadan kalacak maskara önerimiz ise NYX Professional Makeup’ın Double Stacked maskarası! İçerisindeki fiber türlerle takma kirpik etkisi yaratan, topaklanmayan, sıcağın etkisiyle akmayan bu maskarayı çok seveceğine eminiz.

Mat ve kalıcı bir ruj

NYX Professional Makeup’ın Liquid Suede rujları

Yaz veya kış fark etmeden, ruj yenilemek biraz yorucu. Likit mat rujların kalıcılıklarını yazın da çok sevdiğimizi söylemeliyiz. Bir kere sürüp sonrasında saatlerce tazeleme derdi yaşamamak gerçekten lüks. Yaz makyajında da kalıcı bir likit mat ruj kullanmak istersen sana önerimiz, muhteşem renkleriyle NYX Professional Makeup’ın Liquid Suede rujları. İster doğal nude tonlar, ister yaza yakışacak canlı tonlar istersen de festival ve plaj partilerinde sıra dışı görünmek için cesur tonları tercih edebilirsin. Kalıcılıkları ve kadife matlığı sayesinde bu rujlar her zaman favorimiz!

Mutlaka makyaj sabitleme spreyi kullan

Yaz Makyajının Kalıcılığını Artırmak İçin Neler Yapabilirsin?_3

Gelelim yaz makyajında kalıcılık konusunda yapabileceğin en önemli ve son adıma. Makyaj sabitleme spreyini makyajını bitirdikten sonra yüzüne uyguladığında, makyajının gün boyu ilk yapıldığı andaki gibi kalmasını sağlayabilirsin. NYX Professional Makeup’ın Makyaj Sabitleyici Spreyi makyajının kalıcılığını arttırdığı gibi aynı zamanda mat bitişiyle de parlamaların önüne geçiyor. Yaz makyajını yaz sıcağı işlemez bir hale getirmek istiyorsan, son adımda bu spreyden 3-4 fıs sıkman yeterli!

Yaz Makyajının Kalıcılığını Artırmak İçin Neler Yapabilirsin?_4

Şimdi bir de güzel bir haber verelim; Watsons online alışveriş sitesinde NYX Professional Makeup seçili ürünlerinde %30 indirim var! Bayram tatili yaklaşmışken bu indirimi duyar duymaz biz aklımızdaki ürünleri aldık, sana da haber vermesek olmazdı!

Alışverişe başlamak için buraya tıklayabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön