loader

Yaz manikürü: Tırnaklarındaki geometrik desenler

Favoriye Ekle

Yazın gelişiyle birlikte, biraz daha renkli, canlı ve orijinal ojelere, manikürlere elimiz gidiyor! Kışın tırnaklarda daha çok bordo, koyu kırmızı, siyah gibi renkler hâkim olduğu için, yazın tırnaklarına biraz neşe kat ve daha hareketli, parlak renkler kullan. Sen de tırnaklarında biraz farklılık mı arıyorsun? O zaman doğru yerdesin. Sana yardımcı olabilmesi ve fikir vermesi için, pembe ve beyaz tonlarda grafik desen rehberi hazırladık. Pratik ve kolay rehberimizin adımlarını takip ederek, denemeye ne dersin?

Adım adım tırnak sanatı

İlk adım:

Bu adım, başarılı bir manikürün altın kuralıdır. Her oje uygulamasından önce bu adımı uyguladığından emin olmalısın. Grafik şekli oluşturmaya başlamadan önce, baz kat uygulayıp, tırnak yüzeyinin düzgün olmasını sağla. Böylece şekli oluştururken pürüzlerin seni engellemesine izin vermemiş olursun.

İkinci adım:

Yüzün parmağın hariç, tüm tırnaklarına parlak pembe renkte bir oje uygula. Daha yoğun bir renk için, iki kat oje sürebilirsin.

Üçüncü adım:

Gümüş renginde bir ojeyi, yüzük parmağına sür. Bu teknikle, tırnaklarının daha öne çıkmasını sağlamış olursun.

Dördüncü adım:

Bir kâğıttan, tırtıklı, geometrik bir desen kesip tırnağına yapıştır. Ardından, tek tek, her tırnağına bu bantları üst üste yapıştır. Bantların üstünden bir kat beyaz oje sür. Şeklin bozulmaması için, oje kuruyana kadar bekleyip, bantları çıkardığından emin olmalısın.

Beşinci adım:

Ojelerin kuruduktan sonra, en son olarak, top coat sürüp, ojelerinin kalıcı ve parlak olmasını sağlayabilirsin.

Desenli tırnaklarınla gösteriş yapmaya hazır mısın?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön