loader

Güzellik rehberi: Yazın hayat kurtaracak temel makyaj ürünleri

Favoriye Ekle
Güzellik rehberi: Yazın hayat kurtaracak temel makyaj ürünleri

Makyaj yapmayı her daim çok sevsek de, yazın sıcağında bizi biraz zorladığını itiraf etmeliyiz. İşleri kolaylaştırmak ve makyajı yazın daha keyifli hale getirmek için önerilerimize kulak ver, yazın geri kalanında rahat et!

Parlamayı engelleme

Karma ve yağlı ciltler, özellikle yazın sıcağın etkisiyle terleme sebebiyle ayrı bir özen ister. Bunun ilk adımı olarak cilt bakımına daha çok özen gösterebilirsin. Örneğin ekstra bakımlarla veya maskelerle bu kürü destekleyebilirsin. Yağ emici mendiller de gündelik hayatında sana yardımcı olacaktır. Makyaj kısmında ise, yağlı ciltler için özel olarak üretilmiş pudralardan faydalanabilirsin.

Aydınlık bir cilt

Cilt makyajında, aydınlatıcı çok önemli bir öğe. Yazın cildini daha da aydınlık göstermek istersen, aydınlatıcıyı belli bölgelere uygulaman yeterli olacaktır. Burun kemeri, elmacık kemikleri ve dudak kenarları, aydınlatıcı uygulamak için ideal bölgeler. Göz altlarına aydınlatıcıyı yoğun şekilde kullanmak sıkça yapılan hatalardan. Aydınlık bir görünüm için miktarı doğru ayarlamalı ve rengi eşit dağıtmalısın.

Hassas göz altı bakımı

Yakıcı yaz güneşine karşı göz bölgesini korumaya almak şart. Bunun için, yüksek koruma faktörlü özel ürünlerden faydalanabilirsin. Göz kremi ve aydınlatıcı etkisini bir arada bulunduran ürünler imdadına yetişecektir.

Yaz gibi ışıltılı bir cilt

Hali hazırda hafif bronzlaşmış tenini içeriden ve dışarıdan destekleyebilirsin. A vitamin ve beta karoten içeren yiyecekler bronzluğunu daha uzun süre korumanı sağlayacaktır. Dışarıdan destek için, ışıltı katan serumlardan ve altın ışıltısı veren bronz allıklardan rahatlıkla faydalanabilirsin.

Güneşin parlaklığı hep üzerinde olsun, iyi tatiller!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön