loader

Yaz partilerinde deneyebileceğin 4 “konsept” makyaj

Favoriye Ekle

Senenin en sevdiğimiz zamanı olan yaz mevsimi, senenin en sevdiğimiz etkinliklerini beraberinde getirdi: Yaz partileri! Yılda bir defa gerçekleşen yaz partilerine giderken özel ve renkli makyaj stillerini tercih etmeni öneriyoruz. 2017 yaz trendlerinden ilham alarak renkli far paletlerini, ıslak görünümlü rujları hatta renkli stickerları bile kullanabileceğin farklı makyajlar yaratabilirsin.Yaz partileri için önerdiğimiz en havalı ve pratik makyajlarla karşındayız! Biz hepsini denemek için sabırsızlanıyoruz!

Glitter trendi

Maybelline New York (@maybelline)`in paylaştığı bir gönderi (8 May 2017, 17:43 PDT)

Glitter ışıltılar her yerde karşımıza çıkıyor. Yaz partilerine giderken göz kapaklarının üzerine glitter pigment uygulayarak gün boyu ışıl ışıl görünebilirsin. Glitter pigmenti uygulamadan önce göz kapağına krem far uygulamanı öneriyoruz. Böylece ışıltıların gün boyu gözlerinde sabit kalacaktır. 

Bu makyaj stiline iddialı dudaklar çok yakışacaktır. Turuncu, nar çiçeği veya açık kırmızı rujunla yaz partilerinin en enerjik görünen kızı sen olabilirsin.

Rock stili

Urban Decay Cosmetics (@urbandecaycosmetics)`in paylaştığı bir gönderi (8 Nis 2017, 16:16 PDT)

Yaz partilerinde rocker makyaj yapmak istiyorsan bu makyajdan ilham alabilirsin. Kırmızı iddialı dudaklar ve kızıl tonlarındaki göz makyajıyla kendi tarzını makyajına yansıtabilirsin. Gözlerinin ön plana çıkması için farını sürdükten sonra siyah eyeliner ile gözlerini çerçevelemeni öneriyoruz. Bu makyajın gizli kahramanı hacimli kirpiklerdir. İki kat maskara sürerek iddialı makyajı tamamlayabilirsin. Gecenin rock starı olmak için önünde hiç bir engel kalmadı.

Renkli göz makyajı

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (17 May 2017, 06:00 PDT)

2017 yılı canlı renklerin yılı oluyor.Yaz partilerine giderken far paletindeki en canlı renkleri gözlerine sürebilirsin. O çok beğendiğin ama bir türlü sürmeye cesaret edemediğin tonlar, yaz partilerinde harika duracaktır. Göz makyajını yaparken renkli dumanlı göz makyajını deneyebilirsin. Pembe, mor ve yeşil gibi iddialı renkleri karıştır ve tüm göz çevrene uygula. Çılgın makyaj stillerini seviyorsan kaşlarını da renkli farlarla boyayabilirsin. 

Editörün önerisi: Göz pınarına açık renkli far uygulayarak gözlerini daha iri göstermen mümkün.

Retro makyaj

Lancôme Official (@lancomeofficial)`in paylaştığı bir gönderi (20 May 2017, 12:24 PDT)

Vintage giyinmeyi seviyor, ruhunun 60'lı yıllara ait olduğunu düşünüyorsan yaz partilerinde retro görünümlü makyaj yapabilirsin. Romantik kedi kuyruğu göz makyajı ve hacimli saçlarınla partinin en dikkat çeken ismi sen olabilirsin. Bu makyaj stili için aydınlık ten makyajı yapmanı öneririz. Yaz aylarının tazeliğini yansıtan canlı ten makyajı, retro stiline çok yakışacaktır. 

Kedi kuyruğu göz makyajı için renkli eyelinerları kullanabilirsin. Klasik siyah eyeliner yerine pembe veya mavi gibi renkleri tercih ederek yaz partilerinin renklerine uyum sağlayabilirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler