loader

Yaz Sıcaklarına Dayanıklı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Yaz mevsimini uzun zamandır bekliyoruz! Renkli göz makyajları, bronz ten, ışıl ışıl ten makyajlarını çok özlemişiz. Fakat yaza dair özlemediğimiz tek ve önemli bir şey var: Yaz sıcağında akan göz makyajı! Biz bu detayı tamamen unutmuşuz!

Yaz sıcakları ortaya çıktığından beri göz kapağımıza iz bırakan maskara, akan eyeliner derken sıcaklara karşı hazırlıklı olmadığımızı farkettik. Yaz sıcaklarına dayanıklı makyaj için uzun bir araştırmaya girdik ve en etkili ürünlerle tanışma fırsatı bulduk! Şimdi sıra bu ürünleri seninle tanıştırmakta. Yaz sıcaklarına dayanıklı göz makyajının sırlarını ve en doğru ürünleri öğrenmek için yazının devamına bekleniyorsun.

Her duruma dayanıklı bir maskara kullan

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (6 Haz, 2018, 7:41öö PDT)

Göz makyajının kalıcı olması için yapman gereken ilk şey su geçirmez maskara almak. Su geçirmez maskarayı sadece denize veya havuzda kullanacağını düşünme. Yaz sıcaklarında şehirde yürürken bile göz makyajın sıcaktan eriyip akabilir. Bunun önüne geçmenin ilk şartı su geçirmez maskara kullanmak.

L'Oréal Paris Superstar Xfiber Xtreme Resist maskara iki aşamalı olduğundan gözde asla akma problemi yaşatmıyor. İlk adımı hem baz görevi görüyor, hem de kirpiklerin dolgunlaşmasını sağlıyor. İkinci adım ise kirpiklere simsiyah bir renk veriyor ve aynı zamanda kirpiklerin daha uzun görünmesini sağlıyor. Yani anlayacağın, her türlü zorlu duruma dayanıklı bu maskarayla biz iki değil tam üç kuş vuruyoruz. Şimdi sıra sende!

Göz makyajında doğru ürünleri kullan

Yaz Sıcaklarına Dayanıklı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Sıcak günlerde makyaj yaparken göz makyajında az ve öz ürünler kullanmalısın. Göz makyajında kalıcılığı yakalamak için toz değil krem yapıdaki farları tercih etmelisin. Likit ve krem yapılı farlar, toz ürünlere göre gözde daha kalıcı olur ve kolay kolay bozulmaz.

Yaz sıcaklarında eyeliner çekmek için çılgın olmak gerekmiyor. Su geçirmez, kalıcılığı yüksek bir eyeliner bulduktan sonra her daim eyeliner çekebilirsin. L'Oréal Paris Superliner Tattoo Signature Eyeliner sıcak günlerde bile bizi yarı yolda bırakmadan her daim kusursuz görünmemizi sağladı. Sen de yaz mevsiminde dövme etkili bir eyeliner ile her ortamda çekici görünmek için bu eyelinera bir şans verebilirsin.

Yaz sıcaklarında kaş makyajı nasıl yapılır?

Yaz Sıcaklarına Dayanıklı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Kaşları seyrek olan kızlar bizim derdimizi çok iyi anlayacak. Yaz sıcaklarında kaş doldurmak bazen oldukça zor olabiliyor. Gün içinde kaş altımızda gördüğümüz izler bizi adeta yerin dibine sokuyor! Hem etkili hem de kalıcı kaş kalemi bulmak biraz zor oldu ama sonunda bulduk.

L'Oréal Paris Brow Artist Micro Tattoo kaş kalemi bugüne kadar denediğimiz en doğal kaş kalemlerinden biri. Ucundaki taraklı aplikatörü sayesinde kaşlarımızın arasına giren ve adeta micro kıl atışı gibi bir etkisi olan bu kaş kalemini çantamızdan eksik etmiyoruz. En önemlisi, kaşlarımızda doğal bir görünüm bırakırken gün içinde yerinden kıpırdamıyor. Sen de yaz aylarında pratik bir kaş kalemi arıyorsan hiç düşünmeden bu ürünü alışveriş sepetine ekleyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön