loader

Yaz sorunları çözülüyor: Kızarıklar, ısırıklar, güneş lekeleri

Favoriye Ekle

Sivrisinek ısırıkları, güneş lekeleri, kızarıklıklar... Yaz cildimize düşman sanki! Deniz, güneş ve kum üçlüsünü bu kadar seviyorken, bu küçük aksilikleri tenimizden silip,

yazın tadını çıkarmaya sabırsızlanıyoruz

.

Sivrisinek ısırıkları

Bu küçük yaratıklar, kanımızdan ne istiyorlar? Üstelik bunla da yetinmiyor, cildimizde kabarmalara yol açıyorlar.

Isırık yerlerini kaşıyarak, cildinde geçmeyecek yara izlerine neden olma. Doğal yollardan bir çözüm için sinek ısırığı olan bölgeyi sabunlamayı dene, böylece kaşınmayı azalt. Kabaran bölgeyi soğuk su veya buzla rahatlat.

Kızarıklıkar

Kızarıklıkların temel sebebi güneşin altında, yeterince SPF kullanmadan geçen dakikalar ve hatta saatler. Bunun önüne geçmek için, güneşin tepede olduğu saatlerde plajda olmaktan kaçınmalısın. Eğer bunun için çok geçse güneş sonrası ürünlere yönelebilirsin. Bu ürünler cildinin kendini tamir etmesine yardımcı olurken, ferahlık da sağlayacak.

Güneş lekeleri

Güneş lekelerini önlemek için yapman gereken tek şey SPF içeren ürünler kullanmak ama eğer çok geçse, güneş lekelerini küçük makyaj hileleriyle maskeleyebilirsin. Bu konuda kapatıcılar sana çok yardımcı olacak. Problemli bölgeye kapatıcını noktalar halinde sür ve cildinin emmesini bekle. Ardından BB krem uygulayarak, hem kapatıcıyı maskele, hem de cildini nemlendir.

Artık güneşle aramızı bozacak hiç bir sorun kalmadı! Yazın keyfini çıkarabiliriz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/