loader

Yaza en uygun hafif makyaj nasıl yapılır?

Favoriye Ekle
Yaza en uygun hafif makyaj nasıl yapılır?

Yazın bitmesini asla istemediğimiz için yine harika bir yaz makyajıyla karşındayız! Bu yaz, trendler hep bizden yanaydı; aydınlık, hafif ve yok gibi makyajın tüm ipuçlarını çözdük ve artık yaz makyajımızı mükemmel bir hale getirdik. Şimdi seninle paylaşmaya hazırız!

Sen de günlük makyajını hafif ve trendlere uygun bir hale getirmek istiyorsan, önerilerimize mutlaka kulak vermelisin!

1- Hafif bir yüz makyajı

null

Söylemekten asla sıkılmıyoruz: Bu yazın en sevdiğimiz trendlerinden biri yok gibi ve aydınlık yüz makyajları! Bu yüzden yüz makyajımızda tercihimiz NYX Professional Makeup’ın Total Control Drop fondöteni. İncecik yapısıyla tam “yok gibi makyaj” trendine uygun bir fondöten ve eğer kapatıcılığa ihtiyacımız varsa arttırarak kullanabiliyoruz ve ciltte hiç ağırlık yapmıyor.

“Yok gibi” yüz makyajımıza devam etmek için yine ince yapılı ama kapatıcılığı yüksek bir kapatıcı tercih ediyoruz: Maybelline New York’un Master Conceal kapatıcısı, incecik yapısıyla göz altında kalınlık oluşturmadan çok iyi bir şekilde kapatıyor. Çizgilere asla dolmayan ve aydınlık görünüm veren Master Conceal bizce her makyaj çantasında olmalı, bu önerimizi kulak arkası etmemelisin!

2- Pratik ve belirgin kaşlar

null

NYX Professional Makeup’ın 3 in 1 Brow kaş ürünü, bize sorarsan en pratiklerden biri. Hem kalem, hem toz hem de renkli maskarası bir arada. Önce kaşlarımızı kalem tarafı ile doldurduktan sonra, maskara tarafı ile tarayarak belirginleştirip sabitliyoruz. Böylece kaşlarımız da yine sezonun trendlerine kolayca uyum sağlamış oluyor.

3- Yaza uygun, hafif bir göz makyajı

null
null

Yaz aylarında göz makyajımızda açık renkleri kullanmayı seviyoruz. Özellikle hafif ışıltılı krem ve pembe tonları favorilerimiz arasında. NYX Professional Makeup’ın Perfect Filter far paletlerinden Marine Layer’ın renkleri bugünkü makyajımıza çok uygun. İlk olarak, paletin ilk rengi olan ışıltılı krem rengi tüm göz kapağımıza uyguladıktan sonra, duo chrome pembe rengi de dış köşelere uygulayarak boyut veriyoruz. Böylece gözlerimiz çok daha aydınlık görünüyor, tam yaza yakışır şekilde!

Göz makyajımızı uzun ve belirgin kirpiklerle noktalamak için maskara tercihimiz Urban Decay’in Perversion maskarasından yana. Kirpikleri dipten kavrayarak uzatan fırçası aynı zamanda simsiyah bir etki bırakıyor.

Lancôme Cushion Blush Subtil, hafif yaz makyajına en uygun allıklardan biri. Likit ve uzun süre kalıcı formu, yanaklara kendiliğinden kızarmış bir etki verdiği için tercihimiz. Bu makyajda kullandığımız renk ise 025 Sorbet Grenadine.

4- Pembe ve mat dudaklar!

null

Hafif yaz makyajımızı, son dönemin trendi mat ve pembe dudaklar ile bitiriyoruz. L’Oréal Paris’in Infaillible Lip Paint Matte rujlarından Hollywood Beige rengi hafif makyajımıza çok yakışıyor. Hem hafif hem de mat yapısı ile sıcak havalarda devamlı ruj yenilemeye gerek kalmadan makyajımızın keyfini çıkarabiliriz!

Sen de bu hafif yaz makyajımızdan ilham aldıysan, bizi #makyajselfiem etiketi ile haberdar etmeyi unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön