loader

Yaza giriş: Hangi bronzer sana daha uygun?

Favoriye Ekle

Yaz yaklaşıyor! Baharın kendini iyice hissettirdiği bu güzel günlerde, tenini biraz daha renklendirmek istediğini tahmin ediyoruz. Bu yüzden, hangi bronzerın sana uygun olduğunu ve doğru bronzer uygulama yöntemlerini sana bir bir anlatıyoruz!

Bronzer nasıl uygulanır?

Bronzer nasıl uygulanır?

Bronzerlar, yüze sıcak bir etki vermek için kullandığımız koyu renkli pudralar. Peki bronzerını yüzünde tam olarak nereye uygulaman gerektiğini biliyor musun? Genellikle kontür uygulaması ile karıştırılan bronzer uygulamasında, yüze doğal bir sıcaklık ve bronz bir etki vermek için yüzün en yüksek bölgelerini belirlemek gerekir. Güneşin ilk olarak değdiği ve ilk bronzlaşan bölgelere bronzerını uygulayabilirsin.

Alnın en yüksek kesimleri, elmacık kemikleri ve yanaklar, burun üzeri ve çene kısmı, bronzer uygulamak için en doğru noktalar. Özellikle yanak kısmına allık ve aydınlatıcı uyguladığında, son derece doğal bir bronz görünüm elde edebilirsin. Tek yapman gereken uyguladığın ürünleri birbirleriyle iyi bir geçiş elde etmek için karıştırmak.

Mat bronzerlar

Mat bronzerlar

Bronzer uygulamasını özellikle yaz aylarında daha sık tercih etsek de, kış makyajında da yüze verdiği sıcaklık, çok daha sağlıklı ve canlı görünmemizi sağlıyor. Yılın her mevsiminde, ten makyajında bronzer kullanıyorsan, mat bitişli bronzerları tercih edebilirsin.

Kalay dağılan, mat bitişiyle doğal bir etki veren mat bronzerlar, hem fondöteninle uyum yakalayacak hem de yüzüne doğal bir sıcaklık verecek. Bronzerını yüzünün en yüksek kesimlerine uyguladıktan sonra, yanaklarında da tercih edeceğin gül kurusu tonlarında bir allıkla çok doğal bir sıcaklık elde edebilirsin.

Mat bronzer önerisi: Maybelline New York City Bronzer'ın mat bitişi, kakao yağı içeren formülü ile ciltte çok kolay dağılması ve mis gibi kokusu eminiz ki çok hoşuna gidecek! 250 Medium Warm rengini deneyebilirsin.

Soğuk tonlu bronzerlar

Soğuk tonlu bronzerlar

Bronzerlar, sıcak tonlarıyla yüzü ısıtmak, daha canlı göstermek için kullanılıyorlar. Soğuk tonlu bronzler ise hem aynı görev için hem de yüzü boyutlandırmak için kullanılıyor. Kontür uygulaması için sen de soğuk alt tonlu bir bronzer tercih ederek bir taşla iki kuş vurabilirsin.

Soğuk tonlu bronzer olarak önerimiz, Maybelline New York City Bronzer'lardan 200 Medium Cool rengini kullanabilirsin. Elmacık kemiklerinin altına, burun kenarlarına, alın köşelerine ve çene hattına uygulayarak yüzünü doğal bir şekilde boyutlandırabilirsin.

Işıltılı bronzerlar

Işıltılı bronzerlar

İçerisinde ışıltılar barındıran bronzerlar, özellikle bahar ve yaz aylarında ışıl ışıl bir ten görünümü için birebir. Eğer sen de içinde ışıltı bulunan bronzerları tercih ediyorsan, Maybelline New York'un Master Bronze bronzer ve aydınlatıcı paletini mutlaka denemelisin. Hem bronz hem de ışıtlı bir bitiş sayesinde cildin capcanlı ve enerjik görünecek.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler