üye ol
Makyaj.com’a hoş geldin!

E-Posta adresindeki linke tıklayarak giriş yapıp devam edebilirsin.

Yazın En Doğal Hali: Soft Makyaj

Favoriye Ekle
Yazın En Doğal Hali: Soft Makyaj

Yazın kıyafetlerimiz gibi makyajımız da hafifliyor! İşte sana tam yazlık bir rehber: Soft makyaj nasıl yapılır anlatıyoruz!

Hafif, cildin nefes almasını sağlayan, yazın sıcağına uyum sağlayan, doğal bitişli soft makyaj modelleri artık gündemimize girdi. Minimum efor sarf edip güzel ve çekici görünmenin yolu olan soft makyajlar yaz mevsiminde bizim için kurtarıcı niteliğinde. Bu yazımızda “Soft makyaj nasıl yapılır?” sorusuna cevap veriyoruz!

Işıltılı bir ten makyajı

Işıltılı bir ten makyajı

Yazın ten makyajında elimiz her zaman hafif ürünlere gidiyor. Yüzde ağırlık yaratmayacak, aynı zamanda da enerjik, ışıltılı ve doğal bir ten makyajı için ilk olarak tercihimiz L’Oréal Paris’in Glow Cherie Aydınlık Veren Renkli Nemlendiricisi. Cildi 24 saate kadar nemlendiren ve dengeleyip yatıştıran bu renkli nemlendiriciyi ister tek başına istersen de fondötenine karıştırarak kullanabilirsin.

Yaz makyajında soft bir etki elde etmek için hafif bir ten ürünü kullanmak önemli. Bunun için de önerimiz L’Oréal Paris BB C’Est Magic BB kremi. Cilt tonunu eşitleyen, kusurların görünümünü azaltan, doğal kapatıcılığa sahip bu BB krem, soft makyaj için biçilmiş kaftan! Üstelik Spf 20 ile cildi güneşin zararlı etkilerinden de koruyor.

Editörün Önerisi: Eğer göz altı morluklarında daha yüksek bir kapatıcılık arıyorsan, L’Oréal Paris More Than Concealer kapatıcıyı kullanabilirsin. Ufacık bir miktarı bile en koyu halkaları gizlediği ve yapısı incecik olduğu için soft makyaja çok uyumlu bir kapatıcı.

Soft Göz Makyajı

Soft Göz Makyajı

Gelelim soft göz makyajına: Doğal tonu ve hafif ışıltılı farlar ile gözlerinde son derece soft bir görünüm elde edebilirsin. Bunun için önerimiz, L’Oréal Paris’in Color Queen Tekli Farlarından bej ışıltılı 17 Don’t Stop Me rengi. Satin bitişli bu ton gözlerinde ışıltılı ve enerjik bir etki elde etmeni sağlayacak. Gözünün katlanma bölgesinde ise mat bitişli ve sıcak tonlu 02 Force rengini kullanarak doğal bir gölge elde edebilirsin.

renkli paradise maskara

Soft makyaj demek bizce gerçekten doğal ve yumuşak bir görünüm demek. Bunun için maskara adımında kahverengi maskaralardan yardım alabilirsin. Kahverengi maskaranın bakışlarına katacağı doğal etki tam da aradığımız şey. L’Oréal Paris’in Vanilya Kokulu Kahverengi Paradise Maskarası, kirpiklere yoğun bir hacim verirken aynı zamanda da doğal görünmelerini sağlıyor.

Doğal tonlarla yüzünü ısıt

Doğal tonlarla yüzünü ısıt

Gelelim soft makyajın en kritik adımına: Yüzüne bronzer ve allıkla çok doğal bir renk vermelisin. Bunun için ten rengine uyumlu bir bronzer ve allık tonu tercih etmelisin. Böylece cildin gerçekten de güneşte yanmış gibi doğal görünecek. L’Oréal Paris’in Bronze Please! Bronzlaştırıcı Pudra’sı, ciltte çok doğal bir etki yaratan tonuyla en doğru seçimlerden. Elmacık kemiklerinin altına, alın kenarlarına, burnunun üzerine ve çene çizgine bu bronzerı uyguladıktan sonra doğal bir şekilde bronzlaşmış gibi görünebilirsin.

l'oréal Paris melon dollar baby

Bu bronz görünümü soft makyajınla iyice bütünleştirmek için allık adımında da pembe tonları tercih edebilirsin. L’Oréal Paris’in mis gibi karpuz kokulu pembe allığı Melon Dollar Baby, soft makyajın olmazsa olmazdı. Elmacık kemiklerine ve yanaklarına bu allığı uygulayarak doğal bronzluğunu tamamlayabilirsin.

Aydınlatıcı adımında ise kullanacağın ürünün likit olması işini çok kolaylaştıracak. Aydınlatıcı zaten başlı başına iddialı bir adım, bu yüzden mümkün olduğunca etkili ama doğal olmalı. L’Oréal Paris’in Glow Mon Amour likit aydınlatıcıları aradığımız o doğal ışıltıyı verecek. Bronzer ve allığınla iyi bir uyum yakalayacağı için pembe tonlu Melon Dollar Baby rengini kullanabilirsin.

Işıltılı ve dolgun dudaklar

Işıltılı ve dolgun dudaklar

Soft makyajda dudaklarda da hafif ve ışıltılı bir etki elde etmek istediğimiz için elimiz hemen parlak bitişli rujlara gidiyor. L’Oréal Paris’in dudak dolgunlaştırma etkili Plump & Shine rujları, soft makyajımızın imza noktası. İçerisindeki mentol özleri ile dudakları olduklarından daha dolgun gösteren bu rujlar, renkleriyle de tam yazlıklar! Dudaklara parlak bir bitiş ve canlı bir renk verdikleri için soft makyajınla birebir uyacaklar.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön