loader

Yazın hayatta kalma rehberi: Yaz sıcağı güzel görünmene engel değil

Favoriye Ekle

Yaz sıcakları, ne yazık ki görünümümüze engel olabiliyor! Günü koşuşturarak da geçirsen, havuz kenarında da geçirsen, soğuk bir duşun hayalini kuruyor olabilirsin. Ama hazırlanıp dışarı çıkmak için eve döndüğünde, duş sonrasında da gene aynı dert başlıyor; nem ve sıcaklık! Yani, akşam olsa da sıcaklar yakamızı bırakmıyor! Ancak bazı ufak hilelerle sen buna engel olup, parıldayan bir görünüm sağlayabilirsin. Nasıl mı? Bunun cevabı yazımızın devamında...

Kabaran saçlara engel ol

Yazın herkesin uğraşmak zorunda olduğu bir konu var: nem kaynaklı elektriklenmeler! Ama iyi bir haberimiz var! Elektriklenmiş ve kabarmış saçlar da inanılmaz şekilde seksi görünebilir, buradaki hile; saçlarını kontrol altına almak. Yapman gereken, duştan sonra saçlarına durulanmayan bir saç kremi sürmek ve şekillendirici köpükle baskılayarak şekillendirmek. Voila! Kusursuz saçlar senindir!

Terli cilt = nemli cilt

Işıldayan bir cilt ile yağlı bir cilt arasında ciddi bir fark var. Ama sen parlaklığı elde etmek için sıcağı kullanabilirsin. Öncelikle, parlamayı kontrol altına almak için primer uygulayarak makyajına başlayabilirsin. Bu şekilde, nemlendirici BB krem sürdüğünde de yağlı bir bitişle sonuçlanmaz. Sonrasında, yağı emecek bir havlu kağıt veya peçete ile yağlı bölgelere (yalnızca T-bölgesine) hafif dokunuşlar yapabilirsin.

Çekici göz makyajı

Her ne kadar waterproof maskara ve göz kalemlerini kullansan da, sıcaklık bir yolunu bulur ve makyajının akmasına neden olur. Makyajını kontrol etmek için aynaya baktığında karşında gördüğün manzaradan pek hoşlanmadıysan sana bir önerimiz var! Mendilin yardımıyla akan göz makyajını hafifçe sil, koyu kalıntıların kalmasını önemseme. Tekrar göz kalemini sürüp, parmak uçlarınla dağıt, böylece akan makyajın dumanlı göz makyajına dönüşecek!

Parlatıcılar tam yaza göre

Sürekli tazelemen gereken koyu rujları, dudak kalemlerini kışta bırak ve açık renk rujlara, parlatıcılara yönel! Bronz tende harika duran mercan ve pembe tonlarında bir ruju dudağının ortasına sürüp, parmakların yardımıyla dağıt ve üzerine de aynı tonlarda veya şeffaf renkte parlatıcını sür. İşte parıldayan çekici dudaklar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön