0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Yeni başlayanlar için far uygulamaları

Favoriye Ekle
Yeni başlayanlar için far uygulamaları

Makyaja yeni başlayanlar için göz farı uygulamaları karmaşık görünebilir. Oysa, mantığı anladıktan ve doğru ürünlere sahip olduktan sonra profesyoneller gibi göz makyajı yapamaman için hiçbir neden yok! Göz farı uygulamaları için bugün en başa dönüyor, bilmen gereken herşeyi A’dan, Z’ye açıklıyoruz! Sarı saç makyaj ve far uygulaması işine çok yarayacak!

Makyaja hazırlan

Makyaj artistleri, makyaja hazırlık yapmadan uygulamaya geçmezler. Bu bilgiyi akılda tutarak, göz farını uygulamadan önce göz kapaklarını makyaja hazırla. Bu aşamada kalıcı bir göz makyajı için NYX Professional Makeup Proof it! Suya Dayanıklı Göz Makyajı Bazını kullanabilirsin. Bu sayede hem göz farını pürüzsüz bir yüzeye uygulayacak, hem de göz farının daha belirgin ve kalıcı olmasını sağlayacaksın.

Baz renk uygula

Öncelikle istediğin göz makyajına göre üç farklı ton belirle. Bu üç farklı rengin birinin açık, birinin orta ve birinin de koyu tonlarda olması gerek. Bu renkler aynı renk ailesinden olabilir veya tamamen kontrast renkler olabilir! Toz göz farı – toz göz farı veya likit göz farı – toz göz farı kombinasyonlarını kullanabilirsin. Baz renk uygulamak için seçtiğin en açık göz farını, kaşlardan kirpik diplerine kadar tüm göz kapaklağına uygula. Birbiriyle uyumlu tonları ve kadife gibi yumuşacık far yapıları ile gözleri belirginleştirmeyi çocuk oyuncağına dönüştüren NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Palette far paletleri bizim favorimiz! Özellikle kışın içini ısıtacak "Warm Neutrals"ı sıcak tonları ile çok severek kullanıyoruz.


Kontrast için gölgele

Üç ayrı göz farı renginden bahsetmiş, en açık tonu baz olarak göz kapaklarımıza uygulamıştık. Seçtiğin orta ton ise göz rengini ortaya çıkaracak olan ton. Bu aşamada göz rengini, göz önünde bulundurarak bir seçim yapabilirsin. Kısaca, yeşil gözler için kahve ve kırmızı barındıran tonlar, mavi gözler için mor ve kahve gözler için hemen hemen her renk işe yarayacaktır. Bu tonu göz kapaklarına, katlanma bölgesine (crease) ulaşana kadar uygulaman yeterli. Eğlenceli bir göz makyajı istersen NYX Professional Makeup Prismatic Shadows göz farlarına bir şans verebilirsin.

Kirpik diplerini belirginleştir

Seçtiğin en koyu tonu ve minik bir far fırçasını yanına al. Açılı ve sert kıllı bir fırça uygulamayı kolaylaştıracaktır. Minik bir öneri: NYX Professional Makeup Essential Eye Brush Set ihtiyacın olan tüm göz makyajı fırçalarını içinde bulunduruyor. Fırçanı hafifçe nemlendir, seçtiğin renge batır ve ister sadece üst kirpik çizgine ister tüm göz çerçevesine uygula. Göz makyajını tamamladığında geniş bir makyaj fırçasıyla, varsa yanağına düşen tozları süpür.

Far uygulamaların için 3 farklı ipucu 

1. Göz farını tüm göz kapağına uygula

Tek bir renk seç ve seçtilğin göz farını tüm göz kapağına geniş bir far fırçası ile uygulayarak tek renkli bir göz makyajı elde et. İşleri pratikleştirmek istersen likit göz farından da yardım alabilirsin. NYX Professional Makeup Lid Lingerie serisindeki tonlar, tek renkli göz makyajına çok yakışacak.

2. Göz kapağının katlanma bölgesine (crease) orta tonlardaki farını uygula

Cut crease olarak da bilinen bu uygulama, göz kapaklarının katlanma bölgesini gölgelemene ve dolayısıyla gözlerini ön plana çıkarmana yardımcı oluyor. Orta boylarda bir far fırçası kullanarak, göz kapaklarının doğal konturunu takip et. Yoğunluk katmak istersen dış köşelere biraz daha yoğun renk uygulayabilirsin. NYX Professional Makeup Pro Crease Brush bu uygulama için ideal.

3. Koyu farını kirpik dibine yakın bir şekilde uygula

Gözlerini vurgulamak ve daha iri görünmesini sağlamak için koyu göz farını ve kalemini, çizgi şeklinde üst ve alt kirpik çizgine uygulayarak gözlerini çerçevelemeyi dene. Çizgi, iç kısımlarda daha ince, dış kısımlarda ise daha kalın olmalı.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön