loader

Yeni başlayanlar için far uygulamaları

Favoriye Ekle

Makyaja yeni başlayanlar için göz farı uygulamaları karmaşık görünebilir. Oysa, mantığı anladıktan ve doğru ürünlere sahip olduktan sonra profesyoneller gibi göz makyajı yapamaman için hiçbir neden yok! O yüzden artık "Göz makyajı yapamıyorum" düşüncesini bir kenara bırakabilirsin. Yeni başlayanlar için en kolay far sürme yollarını tek tek anlatıyoruz!

Göz makyajına başlamadan önce: Far bazı

NYX Professional Makeup HD Studio Far Bazı

Makyaj artistleri, makyaja hazırlık yapmadan uygulamaya geçmezler. Bu bilgiyi akılda tutarak, göz farını uygulamadan önce göz kapaklarını makyaja hazırla. Bu aşamada kalıcı bir göz makyajı için NYX Professional Makeup HD Far Bazını kullanabilirsin. Bu sayede hem göz farını pürüzsüz bir yüzeye uygulayacak, hem de göz farının daha belirgin ve kalıcı olmasını sağlayacaksın. Ayrıca bu far bazı, göz makyajının kalıcılığını artıracak.

2. Adım: Baz far rengi uygula

Yeni başlayanlar için far uygulamaları_1

Öncelikle istediğin göz makyajına göre üç farklı ton belirle. Bu üç farklı rengin birinin açık, birinin orta ve birinin de koyu tonlarda olması gerek. Bu renkler aynı renk ailesinden olabilir veya tamamen kontrast renkler olabilir! Krem, toz ve likit farları birlikte de kullanabilirsin, hatta krem farlar kalıcı bir göz makyajı için ideal bir baz oluştururlar. Bunun için önerimiz Maybelline Color Tattoo Krem farlardan, her makyaja yakışacak bronz bir tona sahip 35 On and On Bronze rengi.


Kontrast için gölgele

Yeni başlayanlar için far uygulamaları_2

Üç ayrı göz farı renginden bahsetmiş, en açık tonu baz olarak göz kapaklarımıza uygulamıştık. Seçtiğin orta ton ise göz rengini ortaya çıkaracak olan ton. Bu aşamada göz rengini, göz önünde bulundurarak bir seçim yapabilirsin. Kısaca, yeşil gözler için kahve ve kırmızı barındıran tonlar, mavi gözler için mor ve kahve gözler için hemen hemen her renk işe yarayacaktır. Bu tonu göz kapaklarına, katlanma bölgesine (crease) ulaşana kadar uygulaman yeterli. Eğer aradığın tüm tonları bir arada bulabileceğin, doğal renklere sahip bir far paleti önerisi istersen, Maybelline Nudes of New York far paletini deneyebilirsin. Üstelik farların yapısı yumuşak ve pigmentli olduğu için hata yapma ihtimalini en aza indirecek.

Kirpik diplerini belirginleştir

Yeni başlayanlar için far uygulamaları_3

Seçtiğin en koyu tonu ve minik bir far fırçasını yanına al. Açılı ve sert kıllı bir fırça uygulamayı kolaylaştıracaktır. Minik bir öneri: NYX Professional Makeup Essential Eye Brush Set ihtiyacın olan tüm göz makyajı fırçalarını içinde bulunduruyor. Fırçanı hafifçe nemlendir, seçtiğin renge batır ve ister sadece üst kirpik çizgine ister tüm göz çerçevesine uygula. Göz makyajını tamamladığında geniş bir makyaj fırçasıyla, varsa yanağına düşen tozları süpür.

Far uygulamaların için 3 farklı ipucu 

1. Göz farını tüm göz kapağına uygula

Yeni başlayanlar için far uygulamaları_4

Tek bir renk seç ve seçtilğin göz farını tüm göz kapağına geniş bir far fırçası ile uygulayarak tek renkli bir göz makyajı elde et. İşleri pratikleştirmek istersen likit göz farından da yardım alabilirsin. NYX Professional Makeup Lid Lingerie serisindeki tonlar, tek renkli göz makyajına çok yakışacak.

2. Göz kapağının katlanma bölgesine (crease) orta tonlardaki farını uygula

Yeni başlayanlar için far uygulamaları_5

Cut crease olarak da bilinen bu uygulama, göz kapaklarının katlanma bölgesini gölgelemene ve dolayısıyla gözlerini ön plana çıkarmana yardımcı oluyor. Orta boylarda bir far fırçası kullanarak, göz kapaklarının doğal konturunu takip et. Yoğunluk katmak istersen dış köşelere biraz daha yoğun renk uygulayabilirsin. NYX Professional Makeup Pro Crease Brush bu uygulama için ideal.

3. Koyu farını kirpik dibine yakın bir şekilde uygula

Yeni başlayanlar için far uygulamaları_6

Gözlerini vurgulamak ve daha iri görünmesini sağlamak için koyu

göz farı

nı ve kalemini, çizgi şeklinde üst ve alt kirpik çizgine uygulayarak gözlerini çerçevelemeyi dene. Çizgi, iç kısımlarda daha ince, dış kısımlarda ise daha kalın olmalı. Bunun için Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemlerini kullanabilirsin. Bu göz kalemlerinin yapıları yumuşak olduğu için çok kolay uygulanıyorlar, sabitlendikten sonra da akmıyor ve bulaşmıyorlar. Göz içinde de bu göz kalemlerini rahatlıkla kullanabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön