loader

Yeni başlayanlar için göz makyajı ipuçları

Favoriye Ekle

Haydi itiraf edelim! Makyaj denilince en önem verdiğimiz kısım gözlerimiz. Hepimiz daha dramatik, daha etkileyici bakışlar elde etmek istiyoruz. Göz makyajının tüm görünümümüze etkisini düşününce, ona bu kadar önem vermemiz son derece normal. Ancak, eğer makyaj malzemeleri ve isimleri konusunda acemiysen onlarca makyaj tekniği ve terimi arasında nereden başlaman gerektiğini bilemiyor olabilirsin. Endişelenme, Makyaj.com editörleri olarak seni makyaj acemisinden, makyaj profesörüne dönüştürecek önerilerimizle karşındayız: İşte karşında yeni başlayanlar için göz makyajı ipuçları!

Hazırlık aşaması

hazırlık aşaması

Söz konusu göz makyajı da olsa ten makyajı da olsa, her zaman hazırlık yapmalısın. Göz makyajında hazırlığı, göz kapaklarına göz makyajı bazı veya baz renginde far uygulayarak yapabilirsin. Böylece makyaj öncesi kusursuz bir zemin elde edeceksin. Göz kapağındaki renk eşitsizliğini dengeleyerek makyajının daha profesyonel görünmesini sağlayacaksın.

Göz makyajının kalıcılığını arttıran, akmayan krem far önerisi istiyorsan Maybelline New York Color Tattoo Krem Far ile tanışmalısın. Çok kolay uygulanabilen bu krem far sayesinde gözlerinde havalı görünümler elde edebilirsin. İkonik rengi 35 On and On Bronze, tam göz makyajı trendlerindeki gibi bronz ışıltılara sahip kremsi bir far. Siyah eyeliner ile en çok yakıştırdığımız bir diğer far rengi ise 40 Permanent Taupe. 24 saat kalıcılığını test edip onayladığımız bu farları mutlaka göz makyajında kullanmalısın.

Buğulu bakışlar

buğulu bakışlar

Göz makyajında buğulu görünümleri seviyorsan kalem farlarla mutlaka tanışmalısın. Makyaj çantamızdan çıkarmadığımız Maybelline Color Strike Kalem Farı, kremsi his bırakan formülü ile 12 saate kadar kalıcılığını koruyor. Kalem farların renkleri yoğun ve canlı olduğu için tek dokunuşta istediğimiz etkiyi elde edebiliyoruz.

Kalem far nasıl uygulanır?: İlk olarak açık pembe tonlardaki Charm rengi kalem farını göz kapaklarına ve katlanma bölgesine kadar uygula ve iyice dağıtmayı unutma. Koyu tonlardaki Chase rengini ise göz kapaklarının katlanma bölgesine ve gözlerinin dış köşelerine sür ve hafif hareketlerle dağıt. Maybelline kalem farların dokusu yumuşacık olduğu için çok kolay dağılacak. Göz makyajında bütünlük sağlamak için aynı göz farını, alt kirpik diplerine de uygula.

Aydınlık dokunuşlar

Aydınlık dokunuşlar

Daha aydınlık ve canlı bakışlar için kirpiklerinin iç kısmına gümüş tonlarında ışıltılı göz kalemi sürebilirsin. Bu adım sayesinde gözlerin daha açık, aydınlık ve belirgin görünecek. Gümüş veya nude göz kalemiyle gözlerini daha belirgin göstermeyi sadece yoğun göz makyajında değil, günlük makyajında kullanmayı da dene. Gözlerini ne kadar büyük gösterdiğine şaşıracaksın.

Bizim en sevdiğimiz metalik gümüş göz kalemi Maybelline New York Tattoo Liner Jel 961 Sparkling Silver. Yumuşacık ucu sayesinde kirpik diplerine çok kolay uygulanıyor ve bulaşmaya da dayanıklı. Pembe tonlarda göz makyajı yaptıysan 960 Rose Gold rengi sana çok yakışacak! Gözlerini daha aydınlık göstermek için ışıltılı göz kalemini hem alt hem de üst kirpiklerinin tam altına uygula. Aman sakın, gözlerinin iç kısmına göz kalemi uygulama, bu adım gözlerini daha küçük göstermene yol açabilir.

Eyeliner meselesi

eyeliner

Yeni başlayanlar için, ince ve esnek dokulu eyelinerlar idealdir. Eyelinerını önce noktalar halinde üst kirpik çizgine uygula ardından bu noktaları birleştir. Biz Maybelline New York Hyper Easy Liner sayesinde çok rahat eyeliner çekebiliyoruz. Çevremizde eyeliner çekemeyen arkadaşlarımıza da Hyper Easy kullanmalarını söyledik ve artık makyaj artisti gibi eyeliner çektiklerini görüyoruz. Bulaşmayan, simsiyah kesintisiz ve kusursuz Maybelline eyeliner sayesinde göz makyajında yeni görünümler yaratmak çok kolay olacak.

Eğer çektiğin eyelinerı beğenmezsen endişelenme, zamanla bu işte çok daha iyi olacağına emin olabilirsin. Kusursuz eyeliner çekebilmek için sadece en iyi eyelinera ve birazcık el alışkanlığına da ihtiyacın var.

Hacimli kirpikler

hacimli kirpikler

Son olarak, muhteşem göz makyajını tamamlamak için uygulaman gereken son bir adım kaldı: Hacim veren siyah bir maskara seç ve üst kirpiklerine, kirpik diplerinden başlayarak zigzag hareketlerle uygula. Eğer etkiyi arttırmak istersen, alt kirpiklerine de bir kat maskara sür. Bizim favori maskaramız, yelpaze etkili fırçasıyla kirpikleri tek tek ayıran, hacim veren ve uzatan Maybelline Lash Sensational Maskara. Üstelik şimdi yenilenen ambalajıyla ve yaban gülü yağı içeren formülüyle.

Aslında güzel bir göz makyajı yapmak bu kadar basit! Bu yazıyı okuduktan ve önerdiğimiz ürünlere göz attıktan sonra muhteşem göz makyajları yapacağına eminiz. Hatta makyajını Instagram'dan makyaj.com tagleyerek ile bizimle paylaşırsan çok mutlu oluruz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/