loader

Yeni başlayanlar için makyaj dersleri: Kapatıcılar

Favoriye Ekle
Yeni başlayanlar için makyaj dersleri: Kapatıcılar

Çoğu kadın için kapatıcılar gardıroplarındaki beyaz t-shirt gibi: olmazsa olmaz. Makyaj.com olarak biz de aynı fikirdeyiz! Bu küçük ürün saniyeler içinde kusursuz ten görünümü elde etmene yardımcı oluyorlar, instagram filtrelerine ihtiyaç duymamıza ise hiç gerek kalmıyor! İşte kapatıcılar hakkında bilmen gerekenler...

Türü seç

Konu kapatıcılar olduğunda, kapatıcının formülü, kapatıcılık etkisini doğru orantılı etkiler. Göz altlarını aydınlatmak için, likit bir kalem ideal! Likit fondötenler ise tüm yüzünü maskelemek için kullanılabilir. Kalem ve krem formüller de başka bir seçenek ve bölgesel kapama için kullanılabilir. Son olarak, aydınlatıcı etkili kapatıcılar ise, ışığı yansıtma özellikleri ile göz altlarında kullanıma uygun.

Tonu seç

İdeal bir kapatıcı ile cilt tonun arasında yalnızca bir ton renk farkı olmalı.

Ne zaman uygulamalı?

Genel olarak fark etmez diyebiliriz, ancak makyajını bir profesyonel gibi uygulamak istiyorsanız önce fondöten ardından kapatıcı uygulamalısınız. Neden mi? Fondöten uyguladıktan sonra kapamak istediğiniz bazı yerlerin kapatıcıya ihtiyaç duymadığını fark edebilirsin.

Nasıl uygulamalı?

Göz altı halkalarımı kapamak istiyorum:

Aydınlatıcı etkili likit bir kalemi göz altlarına ters üçgen çizerek uygula. Ardından parmaklarınla ürünü dağıt ve transparan pudrayla sabitle.

Koyu lekeleri kapamak istiyorum:

Likit veya kalem kapatıcını bölgeye küçük bir makyaj fırçası ile uygula. Parmaklarınla ürünü dağıt ve transparan pudra ile sabitle.

Kızarıklıkları kapamak istiyorum:

Öncelikle kızarıklıkları kapamak için yeşil renkte bir CC kremden yardım al. Ardından krem kapatıcını kızarıklık olan kısımlara uygula. Son olarak transparan pudra ile sabitle.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön