loader

Yeni başlayanlar için ruj kılavuzu: İstediğin sonuca ulaş

Favoriye Ekle

Minimalist yada gösterişli... Stilin ne olursa olsun senin de rujlardan vazgeçemediğine eminiz. Güzellik endüstrisinde ise en geniş yelpazeye sahip olan rujlar, seçim yaparken seni zorlayabilir. Yalnızca hangi rengin sana yakıştığını bilmek yeterli değil, aynı zamanda da hangi sonuca odaklandığını da göz önünde bulundurmalısın.

Kafan mı karıştı? Tam da bu anda imdadına senin için hazırladığımız rehber yetişiyor!

Mat

Mat yapılı rujlar en uzun süre kalıcı olan ürünler arasında. Mat yapılı rujlar dudaklarda adeta kadifemsi sonuçlar yaratıyor. Bu rujlar, genelde kırmızılar ve pembeler gibi güçlü pigmentler içeriyor. Ancak aklında bulundurman gereken bir diğer husus da, bu rujların zamanla dudaklarını kurutabileceği.

Uygulamadan önce bir lip balm kullanarak dudaklarının uzun süre nemli kalmasına yardım et.

Kremsi

Kremsi yapıda rujlar, mat formdakilere göre biraz daha parlak sonuçlar veriyor. Kremsi yapıdaki rujlarla, hem uzun süre kalıcılık sağlayacaksın hem de dudakların gün içinde kurumayacak.

Ancak aklında bulundurman gereken bir diğer şey de, bu rujların kolaylıkla dudak çizginin dışına doğru dağılabileceği. Bu tarz dağılmaları önlemek için, rujunla aynı renkteki dudak kalemini rujunu sürmeden önce dudaklarına uygula.

Saten

Saten olan her şeye dokunmaya bayılıyoruz. Üstelik bu rujların ultra parlak sonuçlarının yanında, dudaklarına sağladığı nem de cabası. Doğal tonlar, saten sonuçlarla harika gidiyor. Saten sonuçlar, çok abartmadan, ilgiyi dudaklarına çekmek isteyen kadınlar için ideal.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön