loader

Yeni Bir Sene Yeni Bir Sen: Makyajında Neleri Değiştirmelisin?

Favoriye Ekle

Yeni bir seneye girmiş bulunuyoruz. Yeni seneden beklentilerini öğrenebilir miyiz? Bize göre yeni bir sene demek yeni bir görünüm demek! Klasik, her zaman yaptığımız makyaj stilinin biraz dışına çıkmak istedik ve makyajımızda birkaç küçük değişiklik yaptık. Makyaj trendlerine ayak uydurarak artık daha fresh, canlı ve aydınlık görünümleri tercih ediyoruz. Sen de yeni senede yepyeni bir görünüm yaratmak için aşağıdaki önerileri dikkate alabilirsin.

Cildin daha nemli görünsün

Cildin daha nemli görünsün

Yeni senede daha canlı, parlak ve nemli görünen ten makyajları daha çok dikkat çekiyor. Fondöten uygulamasından sonra cildinin daha aydınlık görünmesi için nemlendirme etkisi olan fondötenleri kullanmalısın. En sevdiğimiz fondötenlerin başında gelen Maybelline New York Affinitone, formülündeki E vitamini ve hyaluronik asit sayesinde cildini nemlendirerek daha aydınlık ve sağlıklı bir bitiş sağlıyor. Orta dereceli örtücülüğü sayesinde cildindeki kusurları gizlerken bir yanda da cildine doğal ve ışıltılı bir görünüm kazandırır.

Daha nemli ve aydınlık bitişli ten makyajlarını seviyorsan Affinitone fondöteni nemli makyaj süngeri ile uygulayabilirsin. Yeni yılda mat makyaj görünümlerini bir kenara bırak ve daha canlı ve enerjik makyaj stillerini tercih et.

Yorgun görünümünü sil

Yorgun görünümünü sil

Yeni sene hepimiz için biraz yorucu geçiyor, farkındayız. Artık bu yorgun ve solgun görünümü ortadan kaldıracak bir çözüm arıyorduk ki aklımıza Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı geldi. Maybelline kapatıcı, göz altındaki koyu halkaları ve yorgun görünümü tek uygulamada gizliyor ve yüzümüzü bir anda daha canlı gösteriyor. Yüksek kapatıcılık ve doğal görünüm etkisini aynı anda görmek isteyenler Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı çok sevecekler.

Maybelline kapatıcının süngerli aplikatörü sayesinde makyajını yapmak çok daha kolay olacak. Ten rengine uygun kapatıcı rengini seç ve göz altına tampon hareketlerle uygula. Sonrasında parmaklarına veya ekstra bir süngere ihtiyaç duymadan kapatıcının kendi sünger ucu ile ürünü iyice yay. Göz altındaki yorgun görünümünün ilk uygulamada silinip gittiğine inanamayacaksın.

Kirpiklerini daha da uzat!

Kirpiklerini daha da uzat!

Amerika'da çok popüler olan ikonik maskara artık Türkiye'de! Maybelline New York Sky High maskaradan bahsediyoruz tabii ki! Tiktok'ta viral olan Maybelline efsane maskara, en kısa kirpiklerde bile limitsiz bir uzunluk sağlıyor. Yeni senede kirpiklerinin uzunluğunu en üst seviyeye taşımak istiyorsan Sky High Maskara ile hemen tanışmalısın.

Kısa ve cılız kirpiklerini gökyüzüne kadar uzatmak için illaki kirpik lifting gibi pahalı işlemler yaptırmana gerek yok. Bu seneye damgasını vuracak olan Sky High maskarayı ilk deneyenlerden biri ol ve maksimum uzunluğun keyfini çıkar. Maybelline maskara, bambu özü ve fiberler içeren formülüyle kirpiklerine limitsiz uzunluk veriyor ve gün boyu kalıcılık sağlıyor. Esnek silikon fırçası sayesinde kirpiklerini kökten uca kavrayarak uzatır ve topaklanma yapmadan kalıcı bir görünüm yaratır. Yeni seneden yeni kirpikler bekleyenler için bu maskarayı şiddetle öneririz.

Göz makyajını daha pratik bir hale getir

Göz makyajını daha pratik bir hale getir

Yeni yıl kararlarından biri artık geç kalmamaksa, pratik göz makyajı yapımını artık öğrenmen gerekiyor. Geç kalmaktan, arkadaşlarına sürekli bahaneler söylemekten yorulduysan senin için harika bir önerimiz olacak. Maybelline New York Color Strike Pen Far, tek adımda far uygulamanı sağlıyor ve göz makyajını daha pratik yapmana yardımcı oluyor. Kalem farların yumuşak aplikatörü farı çok kolay bir şekilde uygulamanı sağlar. Uygulama yaparken pudra formdan kremsi bir yapıya dönüşür ve göz kapağında yumuşak parlak bir etki bırakır. Yoğun pigmentli formülüyle 12 saate kadar kalıcı olan kalem farları kullanarak dumanlı, buğulu veya sade göz makyajları yapabilirsin.

Kontür uygulamasını değiştir

Kontür uygulamasını değiştir

Bugüne kadar yaptığın kontür makyajını biraz değiştirmeye ne dersin? Yüz hatlarını şekillendirdiği, yüzünü daha ince gösterdiği için kontür yapmayı çok sevdiğini biliyoruz ama yeni yılda daha doğal makyaj görünümleri popüler olduğu için kontür makyajını da biraz değiştirmelisin. Biz artık kontür tekniğini fondöten veya kapatıcı gibi kontür makyaj malzemeleri ile değil bronzer ile yapıyoruz. Bronzer pudrası, ciltte daha doğal ve yumuşak bir bitiş sağlıyor. Cetvel gibi çizilmiş kontür görünümü yaratmıyor, tam tersi yüzün doğal şeklini koruyarak şekillendiriyor.

En iyi bronzerlardan biri olan Maybelline New York City Bronzer, kontür makyajı için ideal bir ürün! Yoğun pigmentasyonu olan bu bronzer tozutmadan kontür yapmana olanak sağlar. Mat bitişiyle cildinle bütünleşir ve yüz hatlarının ortaya çıkmasına yardım eder. Daha doğal bir uygulama için tombul pudra fırçasıyla kontür yapmayı deneyebilirsin.

Nemli dudaklara geçiş yap

Nemli dudaklara geçiş yap

Yeni senede daha dolgun dudaklar elde etmek için estetik işlemlere ihtiyacın yok. Daha dolgun ve nemli dudak görünümü için seni Maybelline New York Lifter Gloss ile tanıştıralım. Lifter Gloss parlatıcıyı dilersen rujunun üzerine uygulayabilir veya tek başına kullanabilirsin. Dudakları dolgunlaştırma özelliği olan bu parlatıcı sana daha çekici bir görünüm verecek.

Yeni yılda mat dudak alışkanlığına biraz ara verip daha nemli ve parlak dudaklara geçiş yapmanı öneririz. Parlak dudaklar seni daha genç ve canlı gösterecek. Dilersen Lifter Gloss'un nude parlatıcılarını kullanarak yok gibi makyajının ön plana çıkmasını sağlayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/