loader

Yeni makyaj trendi: Islak görünümlü dudaklar

Favoriye Ekle

Çeşitli kontür teknikleri, strobing trendi, simli gözler derken 90’lı yıllardan beri bildiğimiz ve çok sevdiğimiz makyaj trendi geri döndü, ıslak görünümlü dudaklar! 2016 ilkbahar/yaz defilelerine damga vuran ıslak makyaj trendinin popülerleşmesiyle birlikte, ıslak ten görünümü, ıslak göz makyajından sonra şimdi de ıslak dudaklar çok trendy!Ünlü yıldızlar kırmızı halıda bile dudak parlatıcılarını sık sık kullanıyorlar. Ancak onların kusursuz ıslak dudaklarını oluşturmak sadece dudak parlatıcısı sür&-ccedil;ık ile olmuyor! Bu görünümü sen de denemek istiyorsan adımlarımızı takip et!

İlk adım: Pürüzsüzleştir

L`Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (4 Ağu 2016, 03:33 PDT)

Dudak parlatıcılarının yapısı seni yanıltmasın çünkü parlatıcılar dudak nemlendiriciler gibi değiller. Bu nedenle her ruj öncesinde olduğu gibi parlatıcıdan önce de dudaklarını hazırlaman gerekir.

Dudaklarını temizledikten sonra diş fırçası ile dudaklarını nazikçe fırçalayarak dudaklarını ölü deriden kurtar.

İkinci adım: Nemlendir

Ölü deriden kurtulduğuna göre şimdi sıra geldi nemlendirmeye! Bunun yapmanın en iyi yoluysa zengin içerikli bir nemlendiriciyi uygulayıp birkaç dakika bekle.

Üçüncü adım: Makyajının geri kalanını seç

L'Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup)'in paylaştığı bir gönderi (Oca 1, 2018 at 1:44ös PST)

Islak dudak görünümüne ulaşmanın bir diğer adımı ise makyajının geri kalan kısmını seçmek. Fazla ıslak bir görünüm oluşmaması için makyajının geri kalanının ıslak formda olmamasına dikkat etmelisin.

Tüm yüzüne ten rengine uygun tonda fondöten uyguladıktan sonra dudaklarına da bu fondötenden bir miktar uygula. Neden mi? Dudaklarına bu bazı uygulamak dudak makyajının uzun süreli olmasını sağlamak için birebir!

Dördüncü adım: Dudak kalemiyle hatları belirginleştir

Süreceğin dudak parlatıcısı ile aynı tonda bir dudak kalemiyle dudaklarını belirginleştirerek daha dolgun bir dudak görünümü elde edebilirsin.

Beşinci adım: Parlatıcını seç

Lancôme Official (@lancomeofficial) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (18 Tem 2016, 14:01 PDT)

Şimdi sıra geldi dudak parlatıcısına! Nude tonda mı yoksa renkli bir dudak parlatıcısı mı tercih edeceksin? Seçtikten sonra da parlatıcıyı uygulayıp kağıt havluyla fazlasını al ve ikinci katı uygula. İşte bu kadar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/