loader

Yeni manikür ve pedikür trendi: Tırnak detoksu

Favoriye Ekle

Bu yaz (ya da sene boyunca) hiç ''tırnak detoksu'' yapmadın mı? Bu yeni manikür rutini hakkında en ufak bir fikrin yok mu? Endişelenme, en yeni bakım tekniklerini öğrenebilmen için buradayız! Tüm detayları bu yeni rutini araştırdık ve inceledik. Haydi, işe koyulalım!

Yeni güzellik rutini ''tırnak detoksu''

Malum mevsim yaz ve tırnaklarımızı en canlı renklerle süslemek istiyoruz. Ama oje sürerken bazı şeyleri yanlış yapıp, bazı adımları atlayabiliyoruz.

İlk ipucu:

''Base coat'' ojeni asla atlama! Renkli ojeni sürmeden önce, tırnaklarına koruyucu ''base coat'' sürerek, hem tırnağın üzerinde koruyucu bir kalkan oluşturursun, hem de ojenin daha kalıcı olmasını sağlarsın.

İkinci ipucu:

Bu ipucu, demin söz ettiğimiz, o meşhur ''tırnak detoksu'' ile ilgili. Tüm hafta sonu (tercihen Pazar günleri, çünkü o gün çoğu zaman katılman gereken bir davet veya önemli bir görüşmen olmaz.) tırnaklarını dinlendirmek için oje molası ver. Ama hemen basit olduğunu düşünme, çünkü bu sadece ojelerini silip, tırnağının hava almasını sağlamakla ilgili değil! Devamı üçüncü ipucumuzda!

Üçüncü ipucu:

Tırnaklarına uygun bir tedavi uygulamalısın. Örneğin, tırnakların kırılmaya müsait yapıdaysa, daha parlak ve dirençli olmalarını sağlamak için nemlendirici kremle tırnaklarına masaj yapabilirsin. Dilersen, krem yerine zeytinyağı uygulayarak da tırnaklarının beslenmesini ve daha kolay uzamasını sağlayabilirsin.

Denedikten sonra bizi de bilgilendirmeye ne dersin?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön