loader

Yeni Normal: Makyajımızı Nasıl Adapte Etmeliyiz?

Favoriye Ekle

Artık yavaş yavaş, kontrollü bir şekilde dışarıya çıkmaya başladık ve bu yazımızda, makyajımızı “yeni normale” göre nasıl adapte edebileceğimizi anlatıyoruz!

Uzun bir süre boyunca hem kendimizi hem de sevdiklerimizi korumak için evlerimizdeydik. Yavaş yavaş, kontrollü bir şekilde dışarı çıkmaya başladığımız ve “yeni normal”e uyum sağlamaya çalıştığımız bu dönemde, hayatımızın her alanında olduğu gibi makyaj alışkanlıklarımız da değişikliğe uğradı. Öncelikle dışarıda sürekli maske takacağımız için, makyajdaki önceliklerimiz ve beklentilerimiz artık eskisinden daha farklı. Bu yazımızda, dışarı çıkarken makyajımızı nasıl daha kalıcı hale getirebileceğimizden ve makyaj stilimizi yeni normale nasıl adapte edebileceğimizden bahsediyoruz!

1. Cildini nemlendirerek başla

1 Cildini nemlendirerek başla

Dışarı çıkarken maske takacağımız için, maskenin altına cildinin hava alması biraz zor olabilir. Cildinin nem dengesini kaybetmesine engel olmak için, nemlendirici etkili bir makyaj bazı kullanabilirsin. Maybelline Face Studio Nemlendirici Makyaj Bazı, cildini nemlendirirken, aynı zamanda ten makyajının kalıcılığını da artıracak.

2. Parlama kontrolü olan bir fondöten tercih et

2 Parlama kontrolü olan bir fondöten tercih et

Sıcak hava ve maske kullanımı bir araya geldiğinde, yüzünün parlama yapması kaçınılmaz olabilir. Bunun için hem yüzündeki renk eşitsizliklerini ve izleri gizleyecek, doğal-mat görünen, aynı zamanda cildindeki parlamayı da kontrol eden bir fondöten tercih edebilirsin. Maybelline Fit Me Fondöten, formülündeki kil ile parlamayı gün boyu kontrol ederken, cilt tonuna uyun sağlıyor ve doğal-mat bir görünüm veriyor.

3. Kusurları gizle ve yüzünü aydınlat

3 Kusurları gizle ve yüzünü aydınlat

Evde olduğumuz süre boyunca beslenme ve uyku alışkanlıklarımız değişti. Gece geç uyumak ve düzensiz beslenmek cildinde sivilcelere, göz altında da morluklara neden olmuş olabilir. Bunları gizlemek ve aynı zamanda cildine aydınlık bir görünüm vermek için Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı’yı kullanabilirsin. İnce yapısıyla çizgilere dolmayan bu harika kapatıcı, aynı zamanda kusurları iyi bir şekilde gizlerken yüze aydınlık bir etki de veriyor.

4.Makyajını sabitle

4 Makyajını sabitle

Yeni normal hayatımızda, maske takarken makyajında ihtiyacın olacak en önemli şey kalıcılık olacak. Ten makyajını iyi bir şekilde sabitleyerek transfer olmasına, bozulmasına ve etkisini kaybetmesine engel olabilirsin. Bunun için Maybelline Fit Me Transparan Pudra, bu konuda en büyük yardımcın olacak. Ultra ince formülüyle gözeneklerini gizleyecek, cildinin parlamasına engel olacak ve makyajını sabitleyerek transfer olmasına engel olacak.

5. Göz makyajına odaklan

5 Göz makyajına odaklan

Sürekli maske takacağımız için göz makyajına ağırlık vermek akıllıca olacak. Öyle çok yoğun değil, sadece 1-2 ürünle dikkat çekici bir göz makyajı yaparak odağı gözlerinde tutabilirsin. Bu dönemde kalıcılığıyla işimizi kolaylaştıran Maybelline Color Tattoo krem farlar imdadımıza yetişiyor. Tek bir renkle göz makyajını kolayca yapabilir, sabitlendikten sonra gün boyu kalıcı olan krem formülüyle, çizgilere dolmayan kalıcı bir göz makyajı elde edebilirsin. Eğer eyeliner makyajlarını seviyorsan Maybelline Hyper Easy Liner ile çok kolay bir şekilde eyeliner çekebilirsin. Kirpiklerine lifting etkisi vermek için de önerimiz Maybelline Falsies Lash Lift maskara!6. Makyaj sabitleme spreyi kullan

6 Makyaj sabitleme spreyi kullan

Son adımda makyajını sabitlemek, tüm makyajını kilitlemek ve günün kalanında tazelemeye ihtiyaç duymamak için yapabileceğin en iyi şeylerden biri. Maybelline Lasting Fix Makyaj Sabitleme Spreyi, makyajının kalıcılığını 16 saate çıkaracak, ürünlerin yüzüne daha iyi oturmasını sağlayacak ve parlama kontrolü ile makyajının gün boyu mat kalmasına yardımcı olacak. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/