loader

Yeni Yıla Yepyeni Bir Sen: Mutlaka Edinmen Gereken 5 Alışkanlık

Favoriye Ekle

Yepyeni bir yıla adım atarken, mutlaka edinmen gereken 5 makyaj alışkanlığını bir araya getirdik.

2020, hayatımızla ilgili pek çok alışkanlığımızı değiştirdiğimiz bir yıl oldu. Hayatımızın ortasındaki koca bir gerçek olan yüz maskeleriyle yaşamaya alışırken, bir yandan da okul, iş ve ev hayatı düzenimiz değişti. Eskisi gibi sık dışarı çıkamasak ve arkadaşlarımızla sosyalleşemesek de, bu sefer videolu görüşmeler, online dersler ve toplantılar hayatımıza girdi. Evde makyaj yapmak farklı bir anlam kazandı, maskeye bulaşmayan makyaj ürünleri bizim için tercih sebebi oldu.

2021’de her şeyin daha iyi olacağına dair umudumuz en üst seviyedeyken, bu değişen yaşam şartlarında kendimizi daha iyi hissedebilmek için edindiğimiz yeni makyaj alışkanlıklarımızı seninle de paylaşmak istedik. İşte yeni yılı en güzel halinle karşılayabilmen için, mutlaka edinmen gereken 5 makyaj alışkanlığı…

Online güzellik: Evde makyaj ve cilt bakımı bir arada

Online güzellik: Evde makyaj ve cilt bakımı bir arada

Artık zamanımızın büyük kısmını evde geçiriyoruz. İş yerleri ve okullar gibi kalabalık ortamlara girmeden geçen bu dönemde, online dersler ve online toplantılar yeni rutinlerimiz haline geldi. Önceden evde makyaj yapmazken, artık kamera açılan toplantılarda ve derslerde bir nebze olsun daha iyi ve bakımlı görünebilmek için birkaç makyaj tüyosu uyguladık. Cilde hem makyaj hem de cilt bakımı yapmanın harika yollarını bulduk:

Cilt tonunu eşitlemek, kusurları gizlemek ve aynı zamanda cildimize bakım yapmak için, L’Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici imdadımıza yetişti. Su bazlı formülü, aloe vera, zencefil ve güvercin ağacı özü içeren formülüyle cilde bakım yapan, gün boyu nemli kalmasını sağlayan bu renkli nemlendirici, yüksek bir kapatıcılığa sahip. Kısacası tıpkı bir fondöten gibi cilt kusurlarını gizliyor ve bir nemlendirici gibi cilde bakım yapıyor.

Bununla birlikte, yorgun göz çevresi için de hem kapatıcı hem de göz kremi gören L’Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı da, favori makyaj malzemelerimizden biri oldu. Hyaluronik asit içeren formülü sayesinde göz çevresini nemlendiren bu kapatıcı, göz altı morluklarını ve renk eşitsizliklerini iyi bir şekilde kapatıyor. Düzenli olarak kullanıldığında da göz çevresine bakım yaparak ince çizgi görünümünün azalmasına ve renk eşitsizliğinin giderilmesine yardımcı oluyor.

Maskeye bulaşmayan makyaj

Maskeye bulaşmayan makyaj

Gelelim dışarı çıktığımız zamanlarda yaptığımız makyaja: Dışarıda olduğumuz her an maske taktığımız için, cildimize uyguladığımız ten ürünlerinin transfere ve bulaşmaya dayanıklı olması önemli. Maskeye bulaşmayan, gün boyu kalıcı ve yüksek kapatıcılığa sahip bir fondöten önerimiz var: L’Oréal Paris Infaillible 24H Matte Cover fondöten, ciltteki tüm kusurları tek seferde kapatırken, suya, tere ve bulaşmaya dayanıklı bir formüle sahip. Sağlıklı-mat bitişiyle cildin gün içinde parlamasına da engel oluyor.

Hava kadar hafif, hacimli kirpikler

Hava kadar hafif, hacimli kirpikler

Maske takarken nasıl bir makyaj yapmak gerekir? diye düşünüyorsan, gözlerini ön plana çıkaracak makyaj tüyoları işine yarayacak. Maalesef bu yıl en sevdiğimiz rujları biraz geri plana attık ama en azından maskaralarla tüm dikkatleri gözlerimizde topladık.

Bu seneki favori maskaralarımızdan biri olan L’Oréal Paris Air Volume Mega Maskara, kirpiklere mega hacim etkisi verirken aynı zamanda hava kadar hafif kalmalarını da sağlıyor. Havayla aktifleşen özel formülü, kirpiklerde asla ağırlık yaratmıyor, üstelik kat kat uygulansa bile. Kirpiklerinde yoğun hacim etkisi seviyorsan, Air Volume Mega Maskara’yı bir an önce denemelisin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Belirgin ve kalkık kaşlar

Belirgin ve kalkık kaşlar

Bu yıl göz makyajına odaklandığımıza göre, kaşlarımızı daha belirgin ve kalkık göstermek için elimizden düşüremediğimiz favori ürünümüzü sana da önermeliyiz: L’Oréal Paris’in Brow Artist Plump & Set kaş maskarası, kaşlarımızı sabitleme konusunda çok iyi bir iş çıkardı. Gün boyu kalıcı formülü ve şeffaf da dahil olmak üzere 4 renk seçeneği ile kaşlarımızı bu kaş maskaralarıyla şekillendirdik. Fiber fırçasıyla çok kolay uygulanan bu kaş maskaralarıyla, yukarı taranmış kalkık kaş trendi ile yüzümüze belirgin bir ifade vermeyi başardık. Özellikle de maske takarken azalan ifademizi koruma konusunda bu yöntem çok işimize yaradı!

Tertemiz bir cilt

Tertemiz bir cilt

Gelelim son ve önemli adıma: Temiz bir cilt her şeyin başlangıcı. Vaktinin çoğunu evde geçirmiş olsan bile, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt görünümü için cildini mutlaka temizlemen gerektiğini unutmamalısın.

Makyajımızı temizlemek, cildimizi arındırmak ve rahatlatmak için L’Oréal Paris Kusursuz Makyaj Temizleme Suları, en büyük kurtarıcılarımızdan oldu. Micellar teknolojisi sayesinde ovalamaya gerek kalmadan cildimizdeki tüm makyajı ve kiri arındıran bu makyaj temizleme suları, bu yıl asla atlamadığımız alışkanlıklarımızdan biri oldu.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler