loader

Yeşil Gözler İçin Göz Makyajı

Favoriye Ekle

Yeşil gözler için göz makyajı nasıl olmalı, hangi renkleri seçmeli merak ediyorsan, doğru yerdesin! Göz makyajı söz konusu olduğunda genellikle beğendiğimiz renkleri tercih etmemize rağmen, göz rengine uygun doğru renkleri seçtiğinde gözlerini ön plana çıkarabileceğini biliyor muydun? İşte sana “Yeşil gözlüler nasıl makyaj yapmalı?” sorusunun cevabı!

Göz rengine göre far rengi seçimiGözlerin ister kahverengi olsun ister mavi, istersen de yeşil, doğru renkleri göz makyajında kullanarak bakışlarını vurgulayabilirsin. Yukarıdaki renk tekerleğinde de gördüğün gibi, her rengin bir kontrast tonu bulunuyor. Gözlerinin renginin tam kontrast rengini seçerek, çok daha ön plana çıkarabilirsin.

Bizim yeşil gözlüler için makyaj önerimiz ise turuncu, bakır, mercan ve mor gibi tonlardan yana. Bu renkler yeşil gözlerle harika bir kontrast sağladığı için, makyajında bu tonları seçtiğinde sonuca sen de bayılacaksın! Böylece gözlerinin rengi çok daha belirgin olacak.

Yeşil gözler için turuncu ve bakır göz makyajı nasıl yapılır?

burgundy

Yeşil göz için makyajda daha belirgin olmaları için, turuncu, bakır ve mercan gibi sıcak far renklerini kullanabileceğini söylemiştik. Tüm bu renkleri bir arada bulabileceğin Maybelline New York Burgundy Eye Shadow far paletindeki renkleri kullanarak bir göz makyajı yapabilirsin.

yeşil gözler için makyaj

Yeşil göz makyajı nasıl yapılır?

1. adım: Mat ve içerisinde kızıllık barındıran kahverengi tonunu göz kapağının katlanma bölgesine uygula. Yumuşak uçlu bir far fırçası ile iyi bir geçiş elde edene kadar güzelce karıştırmalısın.

2. adım: Bakır rengini tüm göz kapağına uygula. Katlanma bölgesine geldiğinde, iki rengin birbiriyle yumuşak bir geçiş elde etmesi için tekrar karıştır.

3. adım: Daha koyu bir kızıl far ile gözlerinin dış köşelerine gölge ver. Bu tüyoyla gözlerini derinleştirmiş ve bakışlarını daha da belirginleştirmiş olacaksın.

4. adım: Göz kapağının tam ortasına metalik altın bir farı uygula ve çok hafifçe dağıt. Bu renk tam göz hizanda bir ışık oyunu yapacak ve dikkati yeşil gözlerinde toplayacak.

5. adım: Göz kapağına uyguladığın bakır tondaki farı, alt kirpiklerinin dış köşelerine fırçada kaldığı kadar uygula. Böylece bu sıcak tonlarla bütünlük elde etmiş olacaksın.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Editörün Önerisi: Tüm bu farları uyguladıktan sonra, yumuşak uçlu bir fırça ile güzelce dağıtmayı ihmal etmemelisin. İyi bir göz makyajı için en önemli ipucu, farları her zaman sabırla dağıtmaktan geçiyor. Bıkmadan karıştır, karıştır, karıştır! :) Eğer göz makyajında yeniysen, "Yeni başlayanlar için göz makyajı" yazımızı okuduktan sonra bu makyaj tam bir çocuk oyuncağı olacak!

Büyük gözler ve simsiyah kirpiklerle bakışlarını derinleştir

Büyük gözler ve simsiyah kirpiklerle bakışlarını derinleştir

 Yeşil gözler için makyajda göz alıcı kızıl tonlarını biraz daha vurgulamak için, kirpiklerine simsiyah bir etki verecek ve ceylan gözü gibi daha büyük görünmelerini sağlayacak L'Oréal Paris Bambi Eye Extra Black maskarayı kullanabilirsin.

Özel formdaki fırçası ile kirpiklere içten dışa doğru bir hacim veren bu maskara, gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayacak. Böylece tüm dikkat gözlerinde olacak.

 Gözlerini ortaya çıkarmak için krem far kullan

Maybelline Color Tattoo Socalite

Krem farların hafif ıslak ve kremsi formu gözlerin daha aydınlık ve dolayısıyla daha büyük görünmesine yardımcı olur. Maybelline New York Color Tattoo Farların kremsi dokusu yumuşak bir uygulama sağlıyor. Dilersen parmağınla veya far fırçasıyla krem farını uygulayabilirsin.

Yeşil gözlerine kiremit, bronz ve metalik tonlarındaki krem farlar çok yakışacak. Maybelline krem farlar arasından ikonik bir yere sahip olan 150 Socialite rengini göz kapağına uyguladığında yeşil gözlerinin daha çok ortaya çıktığını görürsün. Kolayca yayılan ve 24 saate kadar kalıcı olan ve dökülme yapmayan bu krem farları bir kere kullandıktan sonra vazgeçemeyeceğini tahmin edebiliyoruz. Maybelline krem farların en sevdiğimiz yanı toz formdaki farlarla birlikte kullanmaya uygun olması. Far paletinle dumanlı göz makyajı yaptıktan sonra far fırçasına metalik krem farını al ve göz kapağının tam ortasına ve göz pınarına uygula. Şimdi gözlerin daha da belirgin oldu!

Yeşil gözler için eyeliner modeli

Yeşil gözler için eyeliner modeli

Yeşil gözlerini ortaya çıkarmak için en iyi göz kalemlerinden olan Maybelline New York Tattoo Liner Jel göz kalemlerinden kızıl kahve tonlu ve metalik bitişli 911 Smooth Walnut rengini kullanmalısın. Yeşil gözlere ve koyu yeşil göz makyajına uygun olan bu göz kalemini dilersen eyeliner modelinde ince bir şerit halinde sürebilir veya buğulu göz makyajı yapabilirsin.

Eğer küçük gözlere sahipsen senin için kedi gözü modelindeki eyeliner modeli daha uygun olacak. Büyük gözlere sahip olanlar da alt ve üst kirpik diplerine göz kalemi sürmeli, sonra far fırçasıyla dağıtmalısın.

Sen de yeşil gözlüysen ve göz rengini ön plana çıkaracak bir yeşil göz makyajı yapmak istiyorsan, bu önerilerimize mutlaka kulak vermelisin. Artık 'yeşil göz makyajı nasıl yapılır?' biliyorsun. Eğer yeşil gözlere en çok yakışan göz makyajları hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsan, diğer yazımıza da göz atmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler